naprawiamy laptopy

W dzisiejszych czasach każdy z nas próbuje zaoszczędzić. Nic dziwnego. Galopująca inflacja, wzrost stóp procentowych – to wszystko odbija się na kieszeni przeciętnego Polaka. Próbujemy więc ograniczyć zbędne wydatki do minimum. O ile można zrezygnować z jedzenia „na mieście”, to czy możemy samodzielnie serwisować sprzęt elektroniczny? Odpowiadamy!

Zdarza się, że kondycja naszego laptopa zaczyna nas niepokoić. Działa nieco wolniej, wygląda gorzej, niż zwykle, a do tego niektóre aplikacje lubią się „wykrzaczyć”. Co wtedy robić? Czy każdy niepokojący sygnał oznacza, że powinniśmy wybrać się do serwisu? A może niektóre usterki możemy wyeliminować samodzielnie, w zaledwie kilka minut. Podpowiemy Ci dziś kiedy możesz zająć się swoim sprzętem samodzielnie, a kiedy będzie potrzebna interwencja eksperta!

Z czym poradzisz sobie sam

Wyjaśnijmy jedno. Jeśli nie masz absolutnie żadnej wiedzy na temat komputerów, to każdy sygnał, związany z nieprawidłowościami w działaniu Twojego laptopa, najlepiej będzie zgłosić profesjonalistom. Ty zaś, niezależnie od doświadczenia z elektroniką, możesz zawsze samodzielnie zająć się utrzymaniem sprzętu w czystości. Dbaj o to, aby regularnie przecierać obudowę, stosując delikatne szmatki i odpowiednie preparaty. Podczas wykonywania tej czynności komputer powinien być wyłączony. Innych środków używaj do czyszczenia obudowy, a innego do pielęgnacji matrycy. Pilnuj tego, aby ściereczka nie była zbyt mokra. Klawiaturę możesz odkurzać przy użyciu specjalnej pompki oraz pędzelka, a także pęsety. Dzięki temu narzędziu będziesz mógł usunąć zalegając przy klawiszach włosy lub sierść. Pomocne może okazać się także sprężone powietrze, które wydmucha wszystkie zanieczyszczenia spod klawiatury.

Samodzielnie możesz również zająć się aktualizowaniem oprogramowania, aplikacji oraz wtyczek czy antywirusa. O konieczności podjęcia takich kroków zazwyczaj informuje Cię system. Najczęściej pojawia się w tym celu komunikat w prawym, dolnym rogu ekranu. Czasem zauważysz informację w jednym z rogów przeglądarki, czasami też zmienia ona kolor, w zależności od tego, jak pilne jest wprowadzenie aktualizacji. Dziś nie trzeba mieć specjalistycznej wiedzy, aby podjąć takie kroki, bo aplikacje przeprowadzają nas przez proces krok po kroku, w pełni intuicyjnie.

Kiedy sięgnąć po pomoc?

W zasadzie serwis laptop Warszawa potrzebny nam będzie w każdej innej sytuacji. Gdy zalejesz komputer cieczą – nie próbuj osuszać go ciepłem kaloryfera lub obsypując ryżem. Najlepiej jeśli suszeniem i uruchomieniem zajmie się ekspert. Jeśli dojdzie do uszkodzenia mechanicznego, pęknięcia obudowy – wówczas również warto skorzystać z pomocy serwisu.

Eksperci mogą pomóc również w chwili, w której na ekranie pojawia się jakiś nieznany nam błąd, który uniemożliwia uruchomienie systemu, jakiejś aplikacji albo sprawia, że nie możemy w pełni korzystać z laptopa. Czasem jest to samoistny błąd, bug lub wirus, który należy profesjonalnie usunąć.