Najsłodsza mama – jedyna osoba na świecie, która kocha tak, jak nikt nigdy nie pokocha.

Fannie Flagg, Smażone zielone pomidory

Najsłodsza mama – jedyna osoba na świecie, która kocha tak, jak nikt nigdy nie pokocha.

Fannie Flagg, Smażone zielone pomidory

 • Dla każdego jest miejsce na drodze

  To druga odsłona akcji informacyjno-edukacyjnej pn. Dla każdego jest miejsce na drodze, w tym roku, przygotowanej przez Policję, Sieć Badawczą Łukasiewicz – Przemysłowy Instytut Motoryzacji PIMOT oraz Stowarzyszenie Pomocy Niepełnosprawnym Kierowcom – SPiNKa.

 • 25 maja 2019 r. - Międzynarodowy Dzień Dziecka Zaginionego

  Dla uczczenia obchodzonego corocznie na całym świecie Międzynarodowego Dnia Dziecka Zaginionego, przypadającego w dniu 25 maja, Centrum Poszukiwań Osób Zaginionych Komendy Głównej Policji zaplanowało organizację okolicznościowych przedsięwzięć, mających na celu zwrócenie uwagi na problem zaginięć osób małoletnich. Współgospodarzami przygotowywanych inicjatyw są: Uniwersytet Warszawski – Wydział Nauk Politycznych i Studiów Międzynarodowych oraz Grupa Ratownicza Stowarzyszenia Pomocy Rodzinom „Nadzieja” z Łomży.

 • Centrum Poszukiwań Osób Zaginionych rozpoczyna kampanię prewencyjną skierowaną do dzieci

  W związku z nadchodzącym Międzynarodowym Dniem Dziecka Zaginionego, Centrum Poszukiwań Osób Zaginionych Komendy Głównej Policji publikuje film edukacyjny skierowany do dzieci, którego celem jest m.in. wskazanie jak chronić się przed uprowadzeniem. Kampania edukacyjna opracowana została wspólnie z organizacją Amber Alert Europe oraz ekspertami policyjnymi z całej Europy.

 • Więcej o: „Światowe przeboje” w wykonaniu Artis Gaudium

  Miejskie Centrum Kultury zaprasza na koncert w wykonaniu Chóru Miejskiego „Artis Gaudium” pod kierunkiem Katarzyny Goljat. Gościnnie zaśpiewają: Kaja Zdonek, Zuzanna Borowska oraz Maja Korzeniowska. 30 maja o godz. 18 w sali Kina „Włókniarz” artyści ” zaprezentują się w projekcie „Światowe przeboje”. Serdecznie zapraszamy!

  W środę, 22 maja, w Zespole Szkolno – Przedszkolnym nr 8 w Tomaszowie Mazowieckim odbyła się druga część zajęć profilaktycznych na temat zagrożeń związanych z paleniem wyrobów tytoniowych przez osoby nieletnie. Spotkania poprowadziły funkcjonariuszki Straży Miejskiej i Komendy Powiatowej Policji wraz z pracownikiem Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Tomaszowie Mazowieckim.

  Głównym celem zajęć było omówienie zagrożeń związanych z paleniem wyrobów tytoniowych, w tym e-papierosów, przez osoby nieletnie.

  IV Międzyprzedszkolny Konkurs Wiedzy o Bezpieczeństwie „Bezpieczny Przedszkolak” odbył się 22 maja w Przedszkolu nr 7 w Tomaszowie Mazowieckim.

  Wśród zaproszonych gości nie zabrakło przedstawiciela tomaszowskiej straży miejskiej. Starszy strażnik Mariusz Gonera pełnił funkcję członka jury wraz z Markiem Kubiakiem – członkiem Zarządu Rady Powiatu, Bożeną Śnioszek – inspektorem Wydziału Edukacji, Andrzejem Melą – zastępcą Naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji oraz Izabelą Dębiec – przedstawicielką Rady Rodziców Przedszkola nr 7.

  Więcej o: Wokalistka MCK laureatką w Przeglądzie ROSinterpretowani!

  17 maja 2019 r. reprezentantka Miejskiego Centrum Kultury – Agnieszka Dąbrowska zdobyła III miejsce w kategorii dorosłej w Wojewódzkim Przeglądzie Piosenki Aktorskiej – ROSinterpretowani, zorganizowanym przez Łódzki Dom Kultury.
  Serdecznie gratulujemy!

  Więcej o: Warsztaty dla dzieci – TyDzień Matki z MCK

  21 maja 2019 r. w Miejskim Centrum Kultury filii Tkacz odbyły się warsztaty dla dzieci – pierwsza z cyklu imprez dla Mam. Mydełka o najróżniejszych kształtach, kolorach i zapachach od początku do końca zostały samodzielnie wykonane przez wdzięczne dzieci dla kochanych Mam.

  Miejska Biblioteka Publiczna w Tomaszowie Mazowieckim po raz kolejny włączyła się w wydarzenie organizując konkurs literacko – plastyczny pt. "Co w trawie piszczy",

  Miejska Biblioteka Publiczna w Tomaszowie Mazowieckim po raz kolejny włączyła się w wydarzenie organizując konkurs literacko – plastyczny pt. "Co w trawie piszczy",

 • Nasz dzielnicowy z najlepszym ,,planem" w województwie. Są powody do dumy...

  21 maja 2019 roku odbył się finał Konkursu dla dzielnicowych garnizonu łódzkiego pn."Najlepszy plan działania priorytetowego dzielnicowego województwa łódzkiego" zorganizowany przez Wydział prewencji KWP w Łodzi. Grono Komisji konkursowej składało się z 22 Naczelników KPP/KMP woj. łódzkiego oraz przedstawicieli administracji woj. łódzkiego w tym Wojewody Łódzkiego i Marszałka Województwa Łódzkiego. Pierwsze miejsce w konkursie zajął tomaszowski dzielnicowy st. sierz. Krzystzof Selega

 • Tragiczny wypadek w Budziszewicach

  Tomaszowscy policjanci pod nadzorem prokuratury wyjaśniają okoliczności tragicznego w skutkach wypadku, do którego doszło 20 maja 2019 roku w miejscowości Budziszewice. Na skutek obrażeń odniesionych w zdarzeniu, śmierć poniósł 63-letni pieszy.

 • Rusza trzecia edycja ogólnopolskiej akcji informacyjno-edukacyjnej „KRĘCI MNIE BEZPIECZEŃSTWO NAD WODĄ”

  Ładna pogoda oraz ciepłe dni zachęcają do spędzania wolnego czasu na powietrzu, jak również do rekreacji w wodzie i nad wodą. W takim okresie dochodzi niestety do większej liczby utonięć. By zapobiegać tego typu wypadkom podczas finału VI Ogólnopolskich Zawodów Funkcjonariuszy Policji w Ratownictwie Wodnym w dniu 17 maja br., który odbył się we Wrocławiu, Zastępca Komendanta Głównego Policji, mł. insp. Tomasz Szymański zainaugurował trzecią ogólnopolską edycję akcji informacyjno - edukacyjnej pod nazwą „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”.

 • 100. rocznica powstania Policji Państwowej - Spot

  Rok 2019 jest dla polskiej Policji czasem wyjątkowym. W dniu 24 lipca będziemy obchodzić 100. rocznicę utworzenia Policji Państwowej. Z tej okazji został przygotowany okolicznościowy spot

 • Więcej o: Dni Tomaszowa 2019

  Czy jest jeszcze ktoś, kto nie słyszał o tegorocznych gwiazdach Dni Tomaszowa?

  W piątek 28 czerwca na placu Kościuszki zapraszamy na Święto 25. Brygady Kawalerii Powietrznej z folkową nutą.
  Koncerty rozpocznie Młodzieżowa Orkiestra Symfoniczna Tomaszowa Mazowieckiego „Symfonia Juventus”.
  Następnie wystąpi Tulia – zespół wokalny wykonujący muzykę folkową. Piątkowe świętowanie zakończymy tradycyjnym Capstrzykiem Kawaleryjskim.

  Od 1 października 2018 roku do 30 kwietnia 2019 roku tomaszowska straż miejska przeprowadziła 671 kontroli palenisk na terenie całego miasta. W 81 przypadkach strażnicy ujawnili spalanie odpadów, co skutkowało nałożeniem 79 mandatów karnych oraz skierowaniem dwóch wniosków o ukaranie do Sądu Rejonowego. Ponadto, pobrane do analizy zostały dwie próbki odpadu paleniskowego. W przypadku pierwszej, badanie składu chemicznego potwierdziło termiczne przekształcanie niedozwolonych odpadów, druga próbka jest w trakcie ekspertyzy.

 • Szczęśliwy finał poszukiwań. Odnalazł się zaginiony 35-latek z Dłutowa

  Mieszkaniec powiatu bełchatowskiego pomógł policji w odnalezieniu zaginionego 35-latka. Poszukiwany od dwóch tygodni mężczyzna siedział w lesie w ambonie myśliwskiej. 35-latek trafił już pod opiekę lekarzy.

 • Znaleziono rower typu BMX

  02 maja 2019 roku na ulicy Warszawskiej w Tomaszowie Mazowieckim znaleziono rower typu ,,BMX" marki ,,KISS" koloru czarno-pomarańczowego. Właściciela roweru prosimy o kontakt z prowadzącym sprawę mł.asp.Grzegorzem Kołodziejskim pod nr tel. (44) 726 10 29, tel. kom. 516 432 920

 • Znaleziono smartfona

  13 maja 2019 roku na terenie parku im. J.S. Rodego w Tomaszowie Mazowieckim znaleziono smartfon m-ki LG. Właściciela smartfona prosimy o kontakt z prowadzącym sprawę sierż. Krzysztof Selega pod nr tel. (44) 726 10 29, lub tel. kom. 516 432 869.

 • logo RSS