• Zatrzymani za kradzieże kabli telekomunikacyjnych

  21 stycznia 2020 r. około godziny 00:30 funkcjonariusze Państwowej Straży Łowieckiej z Łodzi zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy na polu wypalali przewody linii telekomunikacyjnej. Sprawcy zostali zatrzymani w kompleksie leśnym w miejscowości Łączkowice gm. Ujazd skąd trafili w ręce policjantów.

 • 61-letni tomaszowianin znieważył policjantów z OPP

  Policjanci oddziału prewencji z Łodzi pełniący służbę na terenie Tomaszowa Mazowieckiego 23 stycznia 2020 roku zatrzymali 61-letniego mężczyznę , który około godziny 16:15 na ulicy św. Antoniego zaczepiał przechodniów, ubliżał im i wymachiwał nożem. Podczas podjętej wobec niego interwencji groził mundurowym pozbawieniem życia zamachując się nożem a także kierował pod ich adresem wulgaryzmy.

 • Przed nami ostatni weekend ferii -policjanci apelują o ostrożność !

  Z wypoczynku wracają uczniowie z województwa łódzkiego, lubelskiego, podkarpackiego, pomorskiego i śląskiego. Zimowy wypoczynek zaczynają takie województwa jak :kujawsko-pomorskie, lubuskie ,małopolskie, świętokrzyskie i wielkopolskie. Na drogach , zwłaszcza w centralnej Polsce gdzie przecinają się główne szlaki komunikacyjne, należy spodziewać się wzmożonego ruchu związanego zarówno z powrotami z zimowego wypoczynku dzieci i młodzieży, jak również wyjazdami weekendowymi. Policjanci apelują o rozwagę, przestrzeganie przepisów, dostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze, cierpliwość oraz wyrozumiałość dla innych uczestników ruchu drogowego.

 • Co wiemy o zimie? - to tytuł lekcji bibliotecznej, która odbyła się 23 stycznia w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży Miejskiej Biblioteki Publicznej.

  Co wiemy o zimie? - to tytuł lekcji bibliotecznej, która odbyła się 23 stycznia w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży Miejskiej Biblioteki Publicznej.

 • Stopień alarmowy BRAVO na terenie Małopolski oraz ALFA i ALFA-CRP na terenie całego kraju

  Premier Mateusz Morawiecki podpisał zarządzenie wprowadzające drugi stopień alarmowy BRAVO na obszarze województwa małopolskiego oraz pierwszy stopień alarmowy ALFA na pozostałym terytorium Polski, a także pierwszy stopień alarmowy ALFA-CRP na obszarze całego kraju. Stopnie alarmowe będą obowiązywały od czwartku 23 stycznia 2020 r. (od godz. 00:01) do środy 29 stycznia 2020 r. (do godziny 23:59).

 • Babcia to ukochana osoba, która potrafi nas zrozumieć - przytuli, jeśli mamy kłopoty i wytłumaczy, że nie ma się czym martwić.

  Babcia to ukochana osoba, która potrafi nas zrozumieć - przytuli, jeśli mamy kłopoty i wytłumaczy, że nie ma się czym martwić.

 • Uwaga na oszustów! Uważaj na fałszywe wiadomości mailowe, sms i linki!

  Apelujemy do mieszkańców Tomaszowa Maz. o zachowanie ostrożności po otrzymaniu wiadomości mailowej czy smsowej z informacją o spłacie zadłużenia. Z zasady wiadomości takie posiadają linki, które przekierowują na strony, którymi dysponują oszuści. W każdym przypadku, gdy chodzi o nasze pieniądze, stosujmy zasadę ograniczonego zaufania. Nie wchodźmy na dołączone do wiadomości linki i nie logujmy się przez nie na konto bankowe. Aby uniknąć problemów należy uważnie czytać wszystkie otrzymywane wiadomości, a przede wszystkim nie „klikać” w podejrzane linki, szczególnie jeśli prowadzą do systemów elektronicznych płatności.

 • Babciu, Dziadku – bądźcie bezpieczni na drodze!

  W trosce o bezpieczeństwo naszych ukochanych Babć i Dziadków przypominamy podstawowe zasady bezpieczeństwa ruchu drogowego.

 • Jak prawidłowo promować swoją firmę w Internecie?

  Tworząc elegancką wizytówkę firmy w postaci strony internetowej, przedsiębiorca ma duże szanse na dotarcie do nowych klientów. Coraz częściej to właśnie wyszukiwarka podsuwa nam sklepy lub firmy, które wybieramy w codziennym życiu. Skuteczne pozycjonowanie stron firny oferowane przez https://matt-kozlowski.com/ to usługa, która pozwoli powiązać wizytówkę z frazami kluczowymi. Chodzi o to, aby po wpisaniu określonej frazy, klienci trafili do Twojej strony internetowej. Na czym polega prawidłowy marketing internetowy w kontekście promowania firmy?

  Linkowanie z umiarem

  Dawniej, bardzo popularny był marketing szeptany nastawiony na umieszczanie linków w każdym miejscu, gdzie było to możliwe. Dzisiaj, takie praktyki bardzo szybko zostaną negatywnie ocenione przez algorytm Google i mogą pogrzebać marzenia o podbiciu rynku. Pozycjonowanie strony w Warszawie stawia dzisiaj na umiar oraz jakość pozyskanych linków. Możemy z czystym sumieniem założyć, że 10 linków na dużych i rzetelnych stronach przyniesie lepszy efekt, niż 100 linków umieszczonych na nieaktywnych, podrzędnych forach internetowych.

  Co powinna zawierać nasza strona firmowa?

  Bardzo istotna jest także jakościowa zawartość naszej strony internetowej. Wizytówka firmy z całą pewnością powinna uwzględnić pełny zakres usług, cennik, portfolio, a także sekcje z formularzem kontaktowym, za pomocą którego użytkownicy mogą nadesłać zapytanie ofertowe. Pozycjonowanie stron firmy często polega również na prowadzeniu bloga, na którym umieszczane są ciekawe artykuły związane z branżą, w której obraca się nasza firma. W ten sposób mamy większe szanse na naturalne umieszczenie wyodrębnionych fraz kluczowych w tekstach.

  Profesjonalne pozycjonowanie to dobra inwestycja

  Algorytm wyszukiwarki jest zmienny. Techniki, które działały kilka lat temu, dziś mogą być mało efektywne. W związku z tym, warto postawić na usługi świadczone przez specjalistę. Choć ceny pozycjonowania strony nie należą do najniższych, jest to dobra inwestycja w przyszłość, która pozwala zbudować silną pozycję naszej strony. Właściwe linkowanie, optymalizacja, techniki, które usprawnią szybkość strony google: To wszystko pozwala na umieszczenie pozycjonowanej strony internetowej na szczycie wyników wyszukiwania.

  Aktywność firmy w social media

  Media społecznościowe to potężne narzędzie marketingowe z punktu widzenia każdej firmy. Coraz większa liczba specjalistów SEO oferująca nam pozycjonowanie stron firmy, zaleca stworzenie profilu naszej działalności w najważniejszych portalach social media. Umiejętny marketing w tej materii pozwala przyciągnąć docelową grupę klientów, a także korzystnie wpłynąć na pozycję strony firmowej w wyszukiwarce. Usługi SEO obejmują także monitorowanie wyników oraz podejmowanie działań w sytuacji, gdy pozycja naszej strony spada.

  Miejska Biblioteka Publiczna w Tomaszowie Mazowieckim zaprasza na promocję książki Przemysława Farysia

  Miejska Biblioteka Publiczna w Tomaszowie Mazowieckim zaprasza na promocję książki Przemysława Farysia

 • Uczniowie odwiedzili komendę

  Komenda tomaszowskiej policji po raz kolejny zaprosiła w swoje progi najmłodszych mieszkańców miasta. W pierwszym tygodniu ferii policjantów odwiedzili uczniowie ze Szkoły Podstawowej 12, Szkoły Podstawowej nr 13 oraz z Zespołu Szkolno –Przedszkolnego nr 5 w Tomaszowie Maz. Podczas spotkania st. sierż. Monika Czarnecka z Zespołu ds. Nieletnich opowiadała na czym polega praca policjantów, prezentowała sprzęt, jakim funkcjonariusze dysponują, a na koniec przypomniała uczniom zagadnienia związane z bezpieczeństwem.

 • Potrącenie pieszej na ul. św. Antoniego

  16 stycznia 2020 r. o godzinie 19:15 na ul. św. Antoniego doszło do zdarzenia drogowego. 48-letnia kobieta kierująca samochodem marki Renault potrąciła na przejściu dla pieszych 72-latkę.

 • Babciu, Dziadku nie daj się oszukać!

  W ostatnich dniach na terenie województwa łódzkiego odnotowano kilka przypadków wyłudzeń pieniędzy metodą „na policjanta”. Pokrzywdzeni, którzy w Łodzi przekazali sprawcom pieniądze wierzyli, że pomagają policji prowadzącej sprawę dotycząca nieuczciwych pracowników banku i uchronią w ten sposób oszczędności swojego życia. PAMIĘTAJ! Policja nigdy nie prosi o przekazanie pieniędzy i nigdy nie dzwoni z takim żądaniem! Policja nigdy nie informuje telefonicznie o prowadzonych działaniach! Jeżeli odebrałeś taki telefon bądź pewien, że dzwoni oszust! Nigdy w takich sytuacjach nie przekazuj pieniędzy, nie podpisuj dokumentów, nie zakładaj kont w banku i nie przekazuj nikomu swoich danych, numerów PIN i haseł! Po takiej rozmowie natychmiast zadzwoń do kogoś bliskiego na znany Ci numer i opowiedz i tym zdarzeniu i poinformuj Policję.

 • Ferie to czas odpoczynku, jednak przez zabawę można się wiele nauczyć.

  Ferie to czas odpoczynku, jednak przez zabawę można się wiele nauczyć.

 • Tomaszowscy policjanci zlikwidowali nielegalny punkt z hazardowym procederem

  10 stycznia 2020 roku policjanci z wydziału d/w z Przestępczością Gospodarczą wraz funkcjonariuszami Krajowej Administracji Skarbowej zabezpieczyli 6 automatów do gier hazardowych. Za organizowanie gier hazardowych wbrew przepisom grozi kara pozbawienia wolności do lat 3.

 • Ukradł rower i...

  Policjanci z Referatu Patrolowo - Interwencyjnego tomaszowskiej komendy ustalili sprawcę kradzieży roweru górskiego. Podejrzewany został zatrzymany po tym… jak skradzionym jednośladem pojechał do pobliskiego marketu, gdzie ukradł 200 ml wódki.

 • Tomaszowscy funkcjonariusze ustali sprawcę ciężkiego pobicia, w skutek którego zmarł 44-letni mężczyzna.

  Policjanci z Wydziału Kryminalnego i Dochodzeniowo-Śledczego tomaszowskiej komendy zatrzymali 33-latka, który w dniu 30 września 2019 roku uderzył pokrzywdzonego pięścią w twarz powodując u niego rozległe obrażenia głowy. Na skutek doznanego urazu pokrzywdzony zmarł 14 listopada 2019 roku.