Więcej o: Na słodko w Skansenie

W minioną niedzielę 14 lipca Skansen Rzeki Pilicy (filię Miejskiego Centrum Kultury w Tomaszowie Maz.) odwiedziło ponad 1300 gości! Oprócz pięknej pogody przyciągnęły ich liczne atrakcje przygotowane specjalnie na „Słodką Niedzielę”.

 • TOMASZOWSKA POLICJA WCZORAJ I DZIŚ

  Z okazji 100 rocznicy powstania Policji Państwowej zapraszamy na wystawę pt. "TOMASZOWSKA POLICJA WCZORAJ I DZIŚ" do Muzeum w Tomaszowie Mazowieckim w dniach od 22.07 do 25.08.2019r.

 • Więcej o: Czas na „Animacje-rekreacje”

  W najbliższy piątek zapraszamy dzieci na zabawy i animacje w ramach cyklu „Kulturalne Piątki”. Będą konkurencje sportowe, wielkie bańki mydlane, zabawy taneczne i wariacje z balonami wodnymi. Zaczynamy o godz. 17. Pasaż przy MCK. Wstęp wolny.

 • DOPALACZE – APEL POLICJI DO RODZICÓW I OPIEKUNÓW

  Okres letni, w tym głównie wakacje, i związana z tym duża ilość czasu wolnego sprzyja eksperymentowaniu przez dzieci i młodzież z różnymi środkami psychoaktywnymi. Do najniebezpieczniejszych z nich należą tzw. dopalacze (ang. smarts). Jest to termin używany potocznie i określa grupy różnych substancji lub ich mieszanek o rzekomym bądź faktycznym działaniu psychoaktywnym. Oficjalna, ustawowa nazwa tzw. dopalaczy to środki zastępcze.

 • Kolejne służby ponadnormatywne.Tym razem sfinansuje je Gmina Ujazd.

  To już czwarte porozumienie zawarte w bieżącym roku przez Komendanta Powiatowego Policji w Tomaszowie Mazowieckim z władzami samorządowymi, w zakresie finansowania i organizacji służb ponadnormatywnych na terenie podległym KPP Tomaszów Maz. Podpisany dokument pozwoli na wystawienie jeszcze większej liczby policyjnych patroli dbających o bezpieczeństwo mieszkańców Gminy Ujazd.

 • Ogólnopolskie działania na rzecz poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz ochrony środowiska „SMOG”

  17 lipca 2019 roku w całym kraju policjanci przeprowadzą wzmożone działania mające na celu zapewnienie bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Funkcjonariusze będą reagowali na naruszenia przepisów ruchu drogowego, również te związane z ochroną środowiska.

 • Wyjaśniono okoliczności zajścia z centrum Tomaszowa

  Dzięki wytężonej pracy kryminalnych oraz relacji świadków, którzy zgłosili się po publikacji policyjnego komunikatu, wyjaśniono okoliczności sytuacji mającej miejsce 11 lipca 2019 roku na jednej z głównych ulic w Centrum Tomaszowa Mazowieckiego.

 • Fakt: Wyprzedzanie to najniebezpieczniejszy manewr w ruchu drogowym

  Wyprzedzanie pojazdem to najbardziej niebezpieczny manewr, jaki wykonuje kierowca w ruchu drogowym. To sytuacja, która w warunkach zwiększonej ostrożności, często przy dużych prędkościach, łączy ze sobą konieczność wykonania szeregu czynności w tym samym czasie.

 • ZBIÓRKA KRWI,, 100 LITRÓW NA 100. ROCZNICĘ”

  W związku z obchodami 100. rocznicy powołania Policji Państwowej, akcja krwiodawstwa odbywa się pod hasłem : ,,100 litrów krwi na 100. rocznicę”. Zarówno policjanci jak i wszyscy inni chętni w dniach 15-19 lipca 2019 roku mogą podzielić się tym życiodajnym płynem, który trafi do najbardziej potrzebujących. Zbiórki prowadzone są również na terenie Tomaszowa Mazowieckiego.

 • Poszukujemy świadków zdarzenia

  Tomaszowscy kryminalni poszukują świadków sytuacji jaka miała miejsce w miniony czwartek tj. 11 lipca 2019 roku około godziny 17:50 w rejonie skrzyżowania ulicy Warszawskiej z ulicą Widok w Tomaszowie Mazowieckim. Z dotychczasowych ustaleń wynika, że młoda kobieta wbrew własnej woli wsiadała do osobowego samochodu ( koloru jasnego).

 • 11 lipca 2019 roku Rawa Mazowiecka- MIĘDZYPOWIATOWE OBCHODY ŚWIĘTA POLICJI NA CZEŚĆ 100. ROCZNICY POWSTANIA POLICJI PAŃSTWOWEJ

  Jak co roku w lipcu wszyscy policjanci obchodzą święto naszej formacji - Święto Policji. 2019 rok jest wyjątkowo szczególny, z uwagi na obchody 100. rocznicy utworzenia Policji Państwowej powołanej ustawą w dniu 24 lipca 1919 roku. Policja Państwowa stała się symbolem wolnej Polski, która wróciła na mapy Europy i świata po 123 latach zaborów. Dlatego też, tegoroczne święto wspólnie obchodzą funkcjonariusze powiatu rawskiego, tomaszowskiego, opoczyńskiego, łódzkiego-wschodniego i brzezińskiego na placu przy Szkole Podstawowej nr 1 w Rawie Mazowieckiej.

 • Podczas tegorocznej odsłony akcji Narodowe Czytanie Para Prezydencka zaproponowała do czytania Nowele polskie.

  Podczas tegorocznej odsłony akcji Narodowe Czytanie Para Prezydencka zaproponowała do czytania Nowele polskie.

  Więcej o: Kino na leżakach – edycja 2019

  Hej Tomaszów! Czas na leżakowanie! 12 lipca na pl. Kościuszki obejrzymy polską komedię „Narzeczony na niby” w reżyserii Bartosza Prokopowicza. Start filmu o godz. 21.30, ale na tych, którzy dotrą na miejsce wcześniej będą czekały dodatkowe atrakcje przygotowane przez tegorocznych Partnerów akcji. Wstęp jak zawsze bezpłatny!

 • Działania „Kaskadowy pomiar prędkości”

  9 lipca 2019 roku w całym kraju policjanci ruchu drogowego przeprowadzą działania kontrolno-prewencyjne pn. „Kaskadowy pomiar prędkości”. Celem działań jest uświadamianie kierującym pojazdami, że nadmierna prędkość jest podstawową przyczyną wypadków drogowych, która prowadzi do tragicznych w skutkach zdarzeń, a także wyegzekwowanie od kierujących przestrzegania obowiązujących ograniczeń prędkości. W działaniach weźmie udział ponad 5 tysięcy policjantów ruchu drogowego

 • Jak uniknąć zaginięcia dziecka

  Wakacyjny wypoczynek, beztroskie spędzanie czasu wolnego, podróże i związane z nimi odwiedzanie wielu miejsc w przestrzeni publicznej sprzyja zaginięciom najmłodszych. Dzieci najczęściej gubią się w miejscach zbiorowego wypoczynku – plaże, parki rozrywki, baseny, a także w centrach handlowych, podczas wszelkiego rodzaju imprez plenerowych oraz wszędzie tam, gdzie występuje duże skupienie ludzi, a charakter miejsca odwraca uwagę rodziców od ich pociech. Często do zaginięcia dziecka przyczynia się roztargnienie rodziców.

 • MIT: Najbezpieczniej jest na prostej drodze?

  Przykładem mitu, który funkcjonuje w społeczeństwie jest przeświadczenie, że na prostych odcinkach dróg jest najbezpieczniej. W oparciu o dane statystyczne z ubiegłorocznych wakacji obalimy ten mit już dzisiaj.

 • logo RSS