• Policyjne działania pn. „TELEFONY”

  Policjanci ruchu drogowego w całym kraju prowadzą dzisiaj ogólnopolskie działania kontrolno-prewencyjne pn. „TELEFONY". Mają one na celu egzekwowanie stosowania się kierujących do zakazu korzystania podczas jazdy z telefonu wymagającego trzymania słuchawki lub mikrofonu w ręku.

 • Nikotyna jest jedną z najpowszechniej używanych i najszybciej uzależniających substancji psychoaktywnych na świecie. Niestety, mimo tego, że palenie papierosów stało się w ostatnich latach czynnością wręcz aspołeczną, to jednak wśród młodzieży jest to zjawisko bardzo powszechne.

  Palenie papierosów zaczyna się od eksperymentowania, najczęściej w grupie rówieśniczej, a prowadzi do fatalnych w skutkach zdrowotnych nałogu.

 • Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku - Konkurs fotograficzno-plastyczny „Stok nie jest dla bałwanów”

  Elementem akcji jest konkurs fotograficzno-plastyczny dla dzieci i młodzieży na zilustrowanie Dekalogu Reguł Międzynarodowej Federacji Narciarskiej FIS pn. „Stok nie jest dla bałwanów”, organizowany przez Biuro Prewencji Komendy Głównej Policji, Polski Związek Narciarski, Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN, Stołeczną Grupę Wojewódzką IPA oraz Fundację PZU. W konkursie mogą wziąć udział prace wykonane indywidualnie lub zespołowo (maksymalnie do 3 osób) w dwóch kategoriach wiekowych...

 • Pamiętajmy o bezpieczeństwie Seniorów nie tylko w Dniu Babci i Dziadka

  Bezpieczeństwo osób starszych jest istotne nie tylko w tym szczególnym dla nich dniu ale przez cały rok. Aby każdy dzień był przede wszystkim bezpieczny poniżej kilka porad, które przydadzą się każdego dnia:

 • Trwają ferie 2019

  Policja prowadzi działania „Bezpieczne ferie”, w ramach których dokłada wszelkich starań, aby zminimalizować zagrożenia w ruchu drogowym związane z zimowym wypoczynkiem dzieci i młodzieży. Najbliższy weekend będzie szczególny, bowiem do Zakopanego przyjadą turyści, aby kibicować zawodnikom uczestniczącym w rozgrywających się na Wielkiej Krokwi zawodach Pucharu Świata w Skokach Narciarskich.

 • #StopPrzemocy

  Policjanci w całym kraju zatrzymali już kilkanaście osób podejrzanych o kierowanie gróźb pod adresem prezydentów, przedstawicieli administracji publicznej, samorządowców, polityków czy też takich, które publicznie drwiły ze śmierci tragicznie zmarłego Prezydenta Gdańska. O zatrzymaniach powiadomiono prokuratury, którym przekazano zgromadzone materiały dowodowe. Dziękujemy wszystkim obywatelom i mediom za czujność jaką się wykazały i przekazały Policji informacje o bezprawnych wpisach czy komentarzach. Jednocześnie przypominamy, że w cyberprzestrzeni nie jesteśmy anonimowi i bezkarni, a każde nasze działanie pozostawia ślad.

 • Więcej o: Artystyczna laurka dla Babci i Dziadka

  Z okazji Dnia Babci i Dziadka Miejskie Centrum Kultury w Tomaszowie Mazowieckim serdecznie zaprasza na spotkanie zatytułowane „Artystyczna laurka dla Babci i Dziadka”. W programie przewidziane są występy uczestników zajęć MCK, międzypokoleniowe zabawy integracyjne a także poczęstunek dla wszystkich gości i upominki dla seniorów. Uroczystość odbędzie się 23 stycznia o godz. 17 w filii DOK przy ul. Gminnej 37/39. Wstęp wolny.

  Więcej o: Warsztaty decoupage

  „Oryginalne rękodzieło – ozdobna herbaciarka”, to temat kolejnych warsztatów z cyklu decoupage, na które zaprasza Miejskie Centrum Kultury. Warsztaty odbędą się 25 stycznia (piątek) o godz. 17 w filii DOK przy ul. Gminnej 37/39. Poprowadzi je Beata Markiewicz. Koszt uczestnictwa 35 zł, zapisy pod nr tel. 44 723 15 15.

 • W czasie wolnym od służby zatrzymał sprawcę kradzieży

  Policjant tomaszowskiej drogówki zatrzymał mężczyznę podejrzanego o kradzież z terenu szpitala damskiej torebki wraz z z dokumentami, karatami bankomatowymi i pieniędzmi o łącznej wartości 840 złotych. Ponadto zatrzymany 38-latek, kradzieży dokonał w warunkach tzw. recydywy i posiadał przy sobie narkotyki. Grozi mu kara do 7,5 roku pozbawienia wolności.

 • Rok 2018 w ruchu drogowym - podsumowanie

  rzez województwo łódzkie przebiegają główne drogi naszego kraju. Położenie regionu w centrum Polski sprzyja dużemu natężeniu ruchu pojazdów i przekłada się na dużą liczbę zdarzeń drogowych. Z danych statystycznych wynika, że w 2018 roku doszło do 3753 wypadków, to o 37 mniej niż rok wcześniej. Rannych zostało 4597 osób, to o 157 mniej niż w roku 2017. Liczba ofiar śmiertelnych pozostała na podobnym poziomie: 226 i 219 rok wcześniej. Oznacza to, że choć wypadków było mniej, to były one tragiczniejsze w skutkach. Pamiętajmy, że ofiary śmiertelne to nie tylko statystyki, lecz realne tragedie całych rodzin. W roku 2018 funkcjonariusze wyeliminowali z ruchu 5743 nietrzeźwych kierujących. Każdy z nich stanowił ogromne zagrożenie na drogach. Dlatego policjanci samego pionu RD wykonali 535081 badań stanu trzeźwości kierujących.

 • Więcej o: Koncert bluesowo-jazzowy

  Zapraszamy miłośników bluesa, jazzu i nie tylko na wyjątkowy koncert! Już 27 stycznia o godz. 17 w Miejskim Centrum Kultury filii Tkacz zagrają dla Was Bluestones i przyjaciele. Bluestones to grupa kolegów, pasjonatów Zespołu Breakout, Miry Kubasińskiej i Tadeusza Nalepy, grająca ich covery.

  Obowiązujące przepisy prawa nakładają na właścicieli i zarządców nieruchomości obowiązek zachowania należytej staranności w zapewnieniu bezpiecznego użytkowania obiektu w razie wystąpienia czynników zewnętrznych, w tym intensywnych opadów atmosferycznych.

  W poprzednim artykule pisaliśmy o konieczności odśnieżania chodników oraz usuwania zalegającego na nich lodu i błota. Przypominamy również o innych obowiązkach i zagrożeniach, jakie wynikają z panujących o tej porze roku warunków atmosferycznych.

 • Zaginął Łukasz Biskupiak z Tomaszowa Mazowieckiego

  Policjanci Wydziału Kryminalnego tomaszowskiej komendy policji, poszukują zaginionego ŁUKASZ BISKUPIAK lat 32 zamieszkałego z Tomaszowie Mazowieckim

 • Bezpieczne ferie 2019

  W okresie od 11 stycznia do 24 lutego 2019 roku na terenie województwa łódzkiego policjanci prowadzić będą wiele działań pod wspólnym hasłem „Bezpieczne ferie”. Mają one na celu w szczególności zapewnienie bezpieczeństwa i porządku w ruchu drogowym podczas wzmożonych wyjazdów i przejazdów w okresie trwania ferii. Policjanci będą kontrolować autobusy przewożące dzieci i młodzież. Nie tylko te przejeżdżające przez nasze województwo, ale także autobusy rozpoczynające jazdę w Łódzkim . Działania skoordynowane będą m.in. z Inspekcją Transportu Drogowego. Punkt kontroli wyznaczyła również tomaszowska drogówka.

 • NIK pozytywnie o realizacji Programu Modernizacji Służb Mundurowych

  Zakończyła się kontrola NIK w Policji. Inspektorzy sprawdzili realizację Programu Modernizacji Służb Mundurowych w okresie 2017 -2018. Zakupy, inwestycje, modernizacje, przetargi zostały przeprowadzone prawidłowo. NIK wysoko oceniła nadzór Komendanta Głównego Policji nad realizacją Programu.

 • Bezpieczne ferie z dzielnicowym

  Dzielnicowi z Komisariatu Policji w Czerniewicach w związku ze zbliżającymi się feriami zimowymi, w ramach programu ,,Dzielnicowy bliżej nas" przeprowadzili z uczniami szkoły podstawowej w Lipiu, zajęcia prelekcyjne z zakresu bezpiecznego wypoczynku w okresie zimowym. Zajęcia te doskonale wpisały się w założenia programu ,,Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku" oraz akcji ,,Bezpieczne ferie"

 • Dobry początek roku

  9 stycznia 2019 roku odbyło się pierwsze w tym roku spotkanie z kandydatami, którzy ubiegają się o przyjęcie do służby w Policji w naszym garnizonie. Aula Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi wypełniła się osobami, które po wstępnej weryfikacji złożonych dokumentów zostały zakwalifikowane do postępowania rekrutacyjnego. W 2019 roku to pierwsze spotkanie z kandydatami do służby w Policji jednak ku naszemu zadowoleniu odbywa się ich coraz więcej, z coraz liczniejszą grupą osób. Kandydaci do służby w Policji otrzymują na nich informacje o dalszej procedurze rekrutacji, a także niezbędne dokumenty i skierowania na pierwszy etap tj. test wiedzy i test sprawności fizycznej.

 • Policjanci w całym kraju zadbają o bezpieczeństwo podczas 27. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

  Policjanci w całym kraju czuwać będą nad bezpieczeństwem podczas 27. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Na ulicach wszystkich województw zadba o to większa liczba patroli. Przed oficjalnym rozpoczęciem funkcjonariusze szkolili wolontariuszy, przypominając im m.in. podstawowe zasady bezpieczeństwa podczas kwestowania. Policjanci apelują o to, by w każdej sytuacji wymagającej interwencji alarmować służby dzwoniąc pod bezpłatne numery alarmowe 997 i 112. Oto kilka porad, które pozwolą uniknąć nieprzyjemnych sytuacji.

 • W związku z opadami śniegu i oblodzeniem Straż Miejska przypomina właścicielom i administratorom nieruchomości o obowiązkach porządkowych.

  Obowiązek sprzątania dróg i chodników z zalegającego śniegu, lodu czy błota spoczywa na zarządcach dróg, wspólnotach mieszkaniowych oraz właścicielach posesji lub lokali.

  Artykuły promocyjne

  logo RSS