• Zmiany w ustawie Prawo o ruchu drogowym

  6 grudnia 2019 r. wchodzą w życie przepisy dotyczące „korytarza życia” oraz jazdy zgodnie z zasadą zamka błyskawicznego – tzw. jazdy na suwak, wprowadzone ustawą z dnia 16 października 2019 r. o zmianie ustawy – Prawo o ruchu drogowym (Dz.U. poz. 2202).

 • Śmiertelny wypadek drogowy

  Policjanci pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Tomaszowie Maz. wyjaśniają okoliczności tragicznego wypadku drogowego, do jakiego doszło 4 grudnia 2019 roku na drodze krajowej nr 48 w Tomaszowie Maz. Do zdarzenia doszło pomiędzy rondem przy ul. Ujezdzkiej a węzłem centralnym prowadzącym do trasy S8. 37-letni mężczyzna kierujący volkswagenem poniósł śmierć na miejscu.

 • Tomaszowscy policjanci poszukują pokrzywdzonej w wypadku samochodowym

  W KPP w Tomaszowie Maz. prowadzone jest postępowanie w sprawie wypadku drogowego zaistniałego w dniu 15 listopada 2019 roku około godziny 17:00 na ul. Warszawskiej, w rejonie skrzyżowania z ul. Cmentarną, w wyniku którego pokrzywdzoną została nieustalona na chwilę obecną kobieta.

 • Odnaleziono telefon marki HUAWEI

  24 listopada 2019 r. około godziny 12:10 w rejonie ulicy Wandy Panfil 32 znaleziono telefon marki HUAWEI. Właściciela prosimy o kontakt z prowadzącym sprawę sierż.szt. Arturem Górą pod nr tel. 44 726 10 00 wew. 327 lub 516-432-809.

 • Poszukiwany sprawca oszustwa

  Komenda Powiatowa Policji w Tomaszowie Maz. prowadzi postępowanie w sprawie oszustwa do którego doszło w dniu 25 września 2019 r. w jednym z marketów na terenie Tomaszowa Maz. Wszystkie osoby, które mają informacje mogące pomóc w ustaleniu tożsamości mężczyzny widocznego na zdjęciach, prosimy o kontakt.

 • Odnaleziono telefon marki HUAWEI

  24 listopada 2019 r. około godziny 12:10 w rejonie ulicy Wandy Panfil 32 znaleziono telefon marki HUAWEI. Właściciela prosimy o kontakt z prowadzącym sprawę sierż.szt. Arturem Górą pod nr tel. 44 726 10 00 wew. 327 lub 516-432-809.

 • Policyjne działania "NURD"

  4 grudnia w całym kraju policjanci ruchu drogowego przeprowadzą wzmożone działania pn. „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego". Mimo iż nadrzędnym celem działań będzie egzekwowanie przestrzegania przepisów mających ścisły związek z bezpieczeństwem niechronionych uczestników ruchu drogowego, policjanci będą zwracać uwagę na każde zachowanie niezgodne z prawem.

 • Uroczyste podpisanie listu intencyjnego w sprawie utworzenia w ZSP nr 8 klasy o profilu policyjnym

  W dniu 29 listopada, podczas obchodów uroczystości 60-lecia szkoły przy ul. Nadrzecznej, podpisany został list intencyjny dotyczący współpracy pomiędzy Zespołem Szkół Ponadgimnazjalnych nr 8 a Komendą Powiatową Policji w Tomaszowie Maz. List podpisali dyrektor szkoły Tomasz Migała oraz Komendant Powiatowy Policji w Tomaszowie Maz. insp. Szymon Herman.

 • Wypadek na Fryszerce

  29 listopada ok godz. 14:00na drodze K48 pomiędzy miejscowością Inowłódz a Fryszerką doszło do wypadku drogowego. 66-letni mężczyzna kierujący samochodem ciężarowym marki Man wraz z naczepą, jadąc bez załadunku od strony Inowłodza, stracił panowanie nad naczepą, zjechał na przeciwległy pas ruchu i doprowadził do zderzenia z jadącym z naprzeciwka samochodem ciężarowym marki Man przewożącym drewno.

 • Jest taka wyjątkowa noc w roku, kiedy świat realny łączy się ze światem…wróżb.

  Jest taka wyjątkowa noc w roku, kiedy świat realny łączy się ze światem…wróżb.

  "Pan Tadeusz" Adama Mickiewicza to najbardziej znane dzieło, które wyszło spod pióra naszego wieszcza narodowego.

  "Pan Tadeusz" Adama Mickiewicza to najbardziej znane dzieło, które wyszło spod pióra naszego wieszcza narodowego.

 • Komendant Wojewódzki Policji w Łodzi uhonorował asp. szt. Krzysztofa Kamińskiego

  26 listopada 2019 r. Komendant Wojewódzki Policji w Łodzi nadinsp. Andrzej Łapiński wyróżnił sześcioro laureatów konkursów policyjnych. Troje finalistów Konkursu dla Policjantów-Oskarżycieli Publicznych oraz trzech finalistów Turnieju Służby Dyżurnej Jednostek Policji.

 • W dniu 25 listopada obchodziliśmy Dzień Pluszowego Misia, było to również święto Misia Strażnika Miejskiego; z tej okazji przedstawicielki Straży Miejskiej udały się do przedszkola „Iskiereczki” by świętować razem z dziećmi.

 • Zmiany kadrowe w KPP Tomaszów Maz.

  Komendant Powiatowy Policji w Tomaszowie Mazowieckim insp. Szymon Herman z dniem 1 grudnia 2018 mianował na stanowisko Naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego kom. Andrzeja Melę. Funkcjonariusz dotychczas pełnił obowiązki na tym stanowisku. Na stanowisko Zastępcy Dyżurnego Zespołu Dyżurnych Wydziału Prewencji mianowany został asp. Łukasz Frączek, który był wcześniej funkcjonariuszem Wydziału d/w z Przestępczością Gospodarczą i Korupcją tomaszowskiej komendy. Uroczystego mianowania dokonano podczas narady służbowej. Obejmującym stanowiska serdecznie gratulujemy i życzymy sukcesów w pracy zawodowej.

 • Nietrzeźwi kierujący w rękach Policji

  W dniu 20 listopada około godziny 20:00 na ulicy Bartosza Głowackiego doszło do groźnej kolizji drogowej. Kierujący samochodem marki BMW doprowadził do zderzenia z samochodem marki Opel, którym kierowała 26-letnia kobieta.

 • „Zostań Niebieskim Mikołajem” - wspólnie wybiegajmy pomoc maluchom

  14 grudnia 2019 roku Komenda Wojewódzka Policji w Łodzi organizuje Charytatywny Bieg dla Domu Małego Dziecka w Łodzi pod hasłem .„Zostań Niebieskim Mikołajem”. Po wcześniejszej rejestracji czekamy na starcie o godz. 11:00 w Lesie Łagiewnickim przy ul. Wycieczkowej 86 w Łodzi (Centrum Zarządzania Szlakiem Konnym). Bieg odbędzie się na dystansie: 2,5 km i 5 km. Każdy może wspomóc podopiecznych tego wyjątkowego Domu przynosząc najbardziej potrzebne przedmioty takie jak środki higieniczne , odzież, żywność, pampersy , środki czystości itp. /lista w załączeniu/

 • Dni Bezpieczeństwa Gminy Inowłódz pt. „Brzustów 2019”

  Funkcjonariusze z KP w Czerniewicach wzięli udział w działaniach ćwiczebno-promocyjnych, jakie w dniach 8 i 9 listopada 2019 zorganizowano w ramach Dni Bezpieczeństwa Gminy Inowłódz.

 • Onaleziono rower typu "damka"

  16 listopada 2019 r. w Parku Solidarności znaleziono rower typu damka. Właściciela prosimy o kontakt z prowadzącym sprawę mł.asp. Grzegorzem Kołodziejskim pod nr tel. 44 726 10 29 lub 516-432-920.

 • Miękki, puchaty i taki …do przytulania.