Miękki, puchaty i taki …do przytulania.

Z okazji 101 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę odbyły się uroczystości, w których jak co roku wzięli udział przedstawiciele Straży Miejskiej w Tomaszowie Maz. Obchody Święta Niepodległości rozpoczęły się Mszą Świętą w kościele pod wezwaniem Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski następnie uczestnicy udali się na Plac Kościuszki gdzie nastąpił dalszy ciąg uroczystości.

 • Ogólnopolskie działania policyjne „SMOG”

  Dziś w całym kraju policjanci ruchu drogowego prowadzą działania kontrolno-prewencyjne pn. „SMOG”. Podczas pełnienia służby funkcjonariusze zwrócą uwagę na każde zachowanie niezgodne z prawem, jednak nadrzędnym celem będzie eliminowanie z ruchu pojazdów, których stan techniczny w oczywisty sposób, np. poprzez nadmierne zadymienie, wskazuje na nieprawidłowe działanie silnika lub uszkodzenie układu wydechowego.

 • Aspirant sztabowy Krzysztof Kamiński z tomaszowskiej policji najlepszym oskarżycielem publicznym w Polsce

  19 listopada 2019 r. w Centrum Szkolenia Policji w Legionowie zakończył się Finał II Ogólnopolskiego Konkursu dla Policjantów-Oskarżycieli Publicznych. Spośród 17 policjantów służby prewencyjnej reprezentujących Komendy Wojewódzkie Policji oraz Komendę Stołeczną Policji najlepszym okazał się aspirant sztabowy Krzysztof Kamiński z KPP w Tomaszowie Mazowieckim. Gratulujemy !

 • Odnaleziono rower marki Merdina

  1 listopada 2019 r. na ul. Warszawskiej znaleziono rower marki Merdina. Właściciela prosimy o kontakt z prowadzącym sprawę mł.asp. Grzegorzem Kołodziejskim pod nr tel. 44 726 10 29 lub 516-432-920.

 • Dyskusyjny Klub Książki dla dorosłych zaprasza swoich członków na spotkanie,

  Złota polska jesień inspiruje od zawsze różnych pisarzy.

  Złota polska jesień inspiruje od zawsze różnych pisarzy.

 • Sprawcy włamania zatrzymani na gorącym uczynku

  Tomaszowscy policjanci zatrzymali sześciu mężczyzn, którzy włamali się do mieszkania w bloku przy ul. Wiejskiej. Łupem sprawców padły głównie perfumy. Zatrzymani usiłowali także zabrać pieniądze i sprzęt elektroniczny. Sąd Rejonowy w Tomaszowie Maz. zastosował wobec nich trzymiesięczny areszt.

 • Ćwiczenia "Egida 2019"

  17 listopada 2019 roku w KPP Tomaszów Maz. odbyły się ćwiczenia pod kryptonimem „Egida 19”. Celem działań było szkolenie rezerw osobowych Policji poprzez ich powołanie do jednostek przewidzianych do militaryzacji. W ćwiczeniu wzięło udział 20 osób, które przewidziane były do militaryzacji przez Wojskowego Komendanta Uzupełnień w Tomaszowie Maz.

 • Światowy Dzień Pamięci Ofiar Wypadków Drogowych

  W niedzielę 17 listopada 2019 roku przypada Światowy Dzień Pamięci Ofiar Wypadków Drogowych. W Polsce główne obchody Dnia Pamięci, od kilku lat, odbywają się w miejscowości Zabawa koło Tarnowa m.in. przy Pomniku Ofiar Wypadków Drogowych „Przejście”.

 • Bibliotekarki często goszczą w różnych placówkach edukacyjnych i opiekuńczo-wychowawczych.

  Bibliotekarki często goszczą w różnych placówkach edukacyjnych i opiekuńczo-wychowawczych.

 • Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego tomaszowskiej komendy zatrzymali 19-letniego mężczyznę i 18-letnią kobietę podejrzanych o dokonywanie płatności za pomocą skradzionej karty bankomatowej. Sprawcy wydali prawie 200 zł płacąc za zakupy i wejście do kina.

 • Rozpoczął się sezon grzewczy. Informujemy, że Straż Miejska w Tomaszowie Mazowieckim prowadzi kontrole palenisk na terenie całego miasta. Interwencje podejmowane są w oparciu o zgłoszenia od mieszkańców oraz na podstawie wyników monitorowania powietrza w systemie Airly, a także z inicjatywy własnej strażników.

 • Wypadek w Łaznowie

  10 listopada 2019 r. około godziny 19:50 na drodze W716, doszło do zdarzenia drogowego. 30-letni mężczyzna kierujący samochodem marki Peugeot Boxer nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierującemu samochodem marki BMW i doprowadził do zderzenia z tym pojazdem.

 • Samochód na abonament to innowacyjna usługa wynajmu aut, dzięki której możesz cieszyć się modelem prosto z salonu – i to w bardzo atrakcyjnej cenie. Zasady oferty są proste, a korzyści bardzo duże, dlatego warto zainteresować się abonamentem samochodowym. Jakie są jednak szczegóły tej usługi i jak z niej skorzystać?

  Auta na abonament – płać za samochód jak za telewizję

  Głównym założeniem usługi „samochod na abonament” jest prostota i duża dostępność dla zwykłego użytkownika. Została ona dopasowana do potrzeb klientów indywidualnych – choć sprawdza się również jako opcja dla firm – którym zależy na przejrzystych zasadach i niskich kosztach, bez długotrwałych zobowiązań.

  Oferta opiera się na prostych płatnościach w modelu abonamentowym – klient płaci więc jedynie comiesięczny abonament o ustalonej wysokości. Jest to bardzo opłacalne, szczególnie, że miesięczny koszt nie jest wysoki, a w jego ramach można otrzymać nowe auto, prosto z polskiego salonu, a także dodatkowe usługi, związane z jego eksploatacją.

  Co ważne, zasady użytkowania są proste – decydując się na abonament samochodowy, zyskuje się nowy model do swojej dyspozycji na 12 miesięcy. W tym czasie można nim jeździć jak prywatnym autem, ponieważ ograniczenia są naprawdę niewielkie i obejmują przede wszystkim roczny limit kilometrów. Po roku natomiast zwraca się auto do wypożyczalni samochodów luksusowych w Warszawie i można albo wybrać dla siebie następny nowy model w ramach kolejnej umowy, albo całkiem zrezygnować z usług. Nie ma tu długich zobowiązań czy ukrytych kosztów.

  Jak skorzystać z usługi samochodu w abonamencie?

  Samochód na abonament to usługa prosta pod każdym względem – również na etapie początkowym. Aby zyskać dla siebie nowe auto, wystarczą trzy proste kroki, które nie wymagają wiele czasu ani nie wiążą się ze zbędnymi formalnościami.

  Krok 1. jest bardzo przyjemnym etapem, polega bowiem na wyborze auta dla siebie spośród dostępnych w wypożyczalni modeli. Wybór jest ogromny i obejmuje wiele nowoczesnych aut, pochodzących od najbardziej cenionych producentów – można znaleźć wśród nich takie marki, jak Lexus, Audi, Mercedes czy BMW. Występują w różnych wersjach wyposażenia, co ułatwia dobranie odpowiedniego modelu do swoich oczekiwań. Dostępne są zarówno sedany, jak i limuzyny, SUV-y czy kombi, dlatego każdy klient znajdzie auto idealne dla siebie.

  Krok 2. to wybór odpowiedniego pakietu i podpisanie umowy. Abonament na samochód jest dostępny w kilku wersjach – podstawowej lub rozszerzonych o dodatkowe usługi. W ramach opcji podstawowej otrzymujemy auto na gwarancji producenta, pochodzące prosto z polskiego salonu. Rozszerzone abonamenty to również usługi związane z użytkowaniem auta, np. pakiet pełnego ubezpieczenia AC i OC czy serwisowanie pojazdu na autoryzowanej stacji obsługi.

  Krok 3. to odbiór auta. Tak, właśnie w tak krótkim czasie można cieszyć się swoim wymarzonym modelem samochodu w idealnym stanie wizualnym i technicznym. Pojazd odbiera się spod wypożyczalni samochodów luksusowych w Warszawie lub w innym uzgodnionym miejscu.

  Auto na abonament to zdecydowanie opcja warta rozważenia – jest korzystna finansowo i w jej ramach można co roku zmieniać auto na zupełnie nowy model, wybierany wśród najnowocześniejszych aut na świecie.

  Samochód na abonament – jak skorzystać z usługi i cieszyć się nowym autem?

  Kto nie szanuje i nie ceni swej przeszłości,
  Ten nie jest godzien szacunku teraźniejszości,
  ani nie ma prawa do przyszłości.
                                                     Józef Piłsudski

  Kto nie szanuje i nie ceni swej przeszłości,
  Ten nie jest godzien szacunku teraźniejszości,
  ani nie ma prawa do przyszłości.
                                                     Józef Piłsudski

 • Śmiertelny wypadek z udziałem motocyklisty

  Policjanci pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Tomaszowie Maz. wyjaśniają okoliczności tragicznego wypadku drogowego, do jakiego doszło 6 listopada 2019 roku na ulicy Krańcowej. 23-letni mężczyzna kierujący motocyklem kawasaki poniósł śmierć na miejscu. Apelujemy o ostrożność i rozsądek na drodze!