• Ćwiczenia "Egida 2019"

  17 listopada 2019 roku w KPP Tomaszów Maz. odbyły się ćwiczenia pod kryptonimem „Egida 19”. Celem działań było szkolenie rezerw osobowych Policji poprzez ich powołanie do jednostek przewidzianych do militaryzacji. W ćwiczeniu wzięło udział 20 osób, które przewidziane były do militaryzacji przez Wojskowego Komendanta Uzupełnień w Tomaszowie Maz.

 • Światowy Dzień Pamięci Ofiar Wypadków Drogowych

  W niedzielę 17 listopada 2019 roku przypada Światowy Dzień Pamięci Ofiar Wypadków Drogowych. W Polsce główne obchody Dnia Pamięci, od kilku lat, odbywają się w miejscowości Zabawa koło Tarnowa m.in. przy Pomniku Ofiar Wypadków Drogowych „Przejście”.

 • Bibliotekarki często goszczą w różnych placówkach edukacyjnych i opiekuńczo-wychowawczych.

  Bibliotekarki często goszczą w różnych placówkach edukacyjnych i opiekuńczo-wychowawczych.

 • Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego tomaszowskiej komendy zatrzymali 19-letniego mężczyznę i 18-letnią kobietę podejrzanych o dokonywanie płatności za pomocą skradzionej karty bankomatowej. Sprawcy wydali prawie 200 zł płacąc za zakupy i wejście do kina.

 • Rozpoczął się sezon grzewczy. Informujemy, że Straż Miejska w Tomaszowie Mazowieckim prowadzi kontrole palenisk na terenie całego miasta. Interwencje podejmowane są w oparciu o zgłoszenia od mieszkańców oraz na podstawie wyników monitorowania powietrza w systemie Airly, a także z inicjatywy własnej strażników.

 • Wypadek w Łaznowie

  10 listopada 2019 r. około godziny 19:50 na drodze W716, doszło do zdarzenia drogowego. 30-letni mężczyzna kierujący samochodem marki Peugeot Boxer nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierującemu samochodem marki BMW i doprowadził do zderzenia z tym pojazdem.

 • Samochód na abonament to innowacyjna usługa wynajmu aut, dzięki której możesz cieszyć się modelem prosto z salonu – i to w bardzo atrakcyjnej cenie. Zasady oferty są proste, a korzyści bardzo duże, dlatego warto zainteresować się abonamentem samochodowym. Jakie są jednak szczegóły tej usługi i jak z niej skorzystać?

  Auta na abonament – płać za samochód jak za telewizję

  Głównym założeniem usługi „samochod na abonament” jest prostota i duża dostępność dla zwykłego użytkownika. Została ona dopasowana do potrzeb klientów indywidualnych – choć sprawdza się również jako opcja dla firm – którym zależy na przejrzystych zasadach i niskich kosztach, bez długotrwałych zobowiązań.

  Oferta opiera się na prostych płatnościach w modelu abonamentowym – klient płaci więc jedynie comiesięczny abonament o ustalonej wysokości. Jest to bardzo opłacalne, szczególnie, że miesięczny koszt nie jest wysoki, a w jego ramach można otrzymać nowe auto, prosto z polskiego salonu, a także dodatkowe usługi, związane z jego eksploatacją.

  Co ważne, zasady użytkowania są proste – decydując się na abonament samochodowy, zyskuje się nowy model do swojej dyspozycji na 12 miesięcy. W tym czasie można nim jeździć jak prywatnym autem, ponieważ ograniczenia są naprawdę niewielkie i obejmują przede wszystkim roczny limit kilometrów. Po roku natomiast zwraca się auto do wypożyczalni samochodów luksusowych w Warszawie i można albo wybrać dla siebie następny nowy model w ramach kolejnej umowy, albo całkiem zrezygnować z usług. Nie ma tu długich zobowiązań czy ukrytych kosztów.

  Jak skorzystać z usługi samochodu w abonamencie?

  Samochód na abonament to usługa prosta pod każdym względem – również na etapie początkowym. Aby zyskać dla siebie nowe auto, wystarczą trzy proste kroki, które nie wymagają wiele czasu ani nie wiążą się ze zbędnymi formalnościami.

  Krok 1. jest bardzo przyjemnym etapem, polega bowiem na wyborze auta dla siebie spośród dostępnych w wypożyczalni modeli. Wybór jest ogromny i obejmuje wiele nowoczesnych aut, pochodzących od najbardziej cenionych producentów – można znaleźć wśród nich takie marki, jak Lexus, Audi, Mercedes czy BMW. Występują w różnych wersjach wyposażenia, co ułatwia dobranie odpowiedniego modelu do swoich oczekiwań. Dostępne są zarówno sedany, jak i limuzyny, SUV-y czy kombi, dlatego każdy klient znajdzie auto idealne dla siebie.

  Krok 2. to wybór odpowiedniego pakietu i podpisanie umowy. Abonament na samochód jest dostępny w kilku wersjach – podstawowej lub rozszerzonych o dodatkowe usługi. W ramach opcji podstawowej otrzymujemy auto na gwarancji producenta, pochodzące prosto z polskiego salonu. Rozszerzone abonamenty to również usługi związane z użytkowaniem auta, np. pakiet pełnego ubezpieczenia AC i OC czy serwisowanie pojazdu na autoryzowanej stacji obsługi.

  Krok 3. to odbiór auta. Tak, właśnie w tak krótkim czasie można cieszyć się swoim wymarzonym modelem samochodu w idealnym stanie wizualnym i technicznym. Pojazd odbiera się spod wypożyczalni samochodów luksusowych w Warszawie lub w innym uzgodnionym miejscu.

  Auto na abonament to zdecydowanie opcja warta rozważenia – jest korzystna finansowo i w jej ramach można co roku zmieniać auto na zupełnie nowy model, wybierany wśród najnowocześniejszych aut na świecie.

  Samochód na abonament – jak skorzystać z usługi i cieszyć się nowym autem?

  Kto nie szanuje i nie ceni swej przeszłości,
  Ten nie jest godzien szacunku teraźniejszości,
  ani nie ma prawa do przyszłości.
                                                     Józef Piłsudski

  Kto nie szanuje i nie ceni swej przeszłości,
  Ten nie jest godzien szacunku teraźniejszości,
  ani nie ma prawa do przyszłości.
                                                     Józef Piłsudski

 • Śmiertelny wypadek z udziałem motocyklisty

  Policjanci pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Tomaszowie Maz. wyjaśniają okoliczności tragicznego wypadku drogowego, do jakiego doszło 6 listopada 2019 roku na ulicy Krańcowej. 23-letni mężczyzna kierujący motocyklem kawasaki poniósł śmierć na miejscu. Apelujemy o ostrożność i rozsądek na drodze!

 • Zmiany w przepisach dotyczących kontroli drogowej. Przepisy obowiązujące od 7 listopada 2019 roku

  W rozporządzeniu Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji w sprawie kontroli ruchu drogowego zachowano większość obecnie obowiązujących regulacji dotyczących kontroli drogowej. Głównym celem zmian jest doprecyzowanie dotychczasowych procedur działania np. policji.

 • 5 listopada obchodzony jest na całym świecie Dzień Postaci z Bajek, który jest świętem wszystkich bajkowych postaci.

  5 listopada obchodzony jest na całym świecie Dzień Postaci z Bajek, który jest świętem wszystkich bajkowych postaci.

 • Tomaszowscy kryminalni rozbili narkotykowy biznes

  Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej namierzyli i zatrzymali 34-latka podejrzanego o posiadanie znacznej ilości narkotyków. W jego mieszkaniu, samochodzie i garażu funkcjonariusze zabezpieczyli ponad 2,5 kilograma marihuany, blisko 6,5 kilograma amfetaminy i prawie 30 kg krajanki tytoniowej.

 • Zobaczyli ogień i kłęby dymu - natychmiast ruszyli do pomocy

  30 października 2019 roku, kilka minut przed godziną 01:00 funkcjonariusze z tomaszowskiej patrolówki, na ulicy Zgorzelickiej zauważyli ogień oraz kłęby dymu wydobywające się z kontenera na śmieci. Ogień szybko się rozprzestrzeniał i zajął elewację pobliskiego budynku mieszkalnego. Policjanci natychmiast powiadomili o pożarze dyżurnego, który wezwał na miejsce straż pożarną. Przed przybyciem strażaków sami przystąpili do akcji gaśniczej.

 • W ostatnim okresie jesienno-zimowym z wychłodzenia zmarły 73 osoby

  Kiedy na zewnątrz panują niskie temperatury wiele osób narażonych jest na utratę życia lub zdrowia na skutek wychłodzenia organizmu. Problem ten dotyka przede wszystkim osoby bezdomne, samotne, w podeszłym wieku. Zagrożenie takie dotyczy także osób będących pod wpływem alkoholu. Nie bądźmy obojętni i alarmujmy Policję za każdym razem, kiedy ktoś jest narażony na wychłodzenie organizmu. Wystarczy jeden telefon, aby uratować komuś życie!

 • Zima tuż, tuż - policjanci apelują o ostrożność

  Aktualnie szybko zmieniają się warunki pogodowe i drogowe. Pojawiają się ujemne temperatury oraz opady śniegu, a to powoduje, że na drogach jest bardzo ślisko. Dlatego łódzcy policjanci przypominają o podstawowych zasadach bezpieczeństwa i przygotowaniu się do zimy na drodze.

 • Dachowanie na ulicy św. Antoniego

  30 października 2019 r. o godzinie 21:45 na ul. św. Antoniego doszło do niebezpiecznego zdarzenia drogowego. 33-letni mężczyzna kierujący samochodem marki Citroen stracił panowanie nad pojazdem a następnie zaczął dachować.

 • Uwaga na oszustwa metodą "na policjanta" !

  W ostatnim czasie na terenie naszego powiatu odnotowano kilkanaście prób wyłudzeń pieniędzy metodą "na policjanta" i "na wypadek" . Metoda działania przestępców jest podobna do sposobu oszustw metodą "na wnuczka", ale przestępcy opowiadają swoim potencjalnym ofiarom nową historię , dzwoniąc głównie do osób starszych. Szczęśliwie tym razem, nikt nie dał się oszukać.

 • Finał Policyjnej Akademii Bezpieczeństwa

  We wtorek 29 w Szkole Podstawowej nr 13 przy ul. Niemcewicza odbyła się czternasta edycja Policyjnej Akademii Bezpieczeństwa. Zawody zorganizowano pod Patronatem Starosty Tomaszowskiego i Prezydenta Miasta Tomaszowa Maz. W konkurencjach rywalizowało 19 dwuosobowych drużyn – dziewczynka i chłopiec - uczniów klas drugich szkół podstawowych z Będkowa, Brzustowa, Chorzęcina, Inowłodza, Komorowa, Lipia, Luboczy, Lubochni, Łaznowa, Rzeczycy, Sadykierza, Wiaderna oraz SP 6, SP 1, SP 3, SP 8, SP 13, SP 12, SP 14.