Miejska Biblioteka Publiczna w Tomaszowie Mazowieckim zaprasza na

Miejska Biblioteka Publiczna w Tomaszowie Mazowieckim zaprasza na

 • Dzień otwarty w Komendzie Powiatowej Policji w Tomaszowie Maz.

  18 października w tomaszowskiej Komendzie Policji zorganizowany został dzień otwarty dla uczniów z ZSP nr 1 i ZSP nr 3. W spotkaniu uczestniczyło łącznie około 80 osób, które przyjęły zaproszenie tomaszowskich funkcjonariuszy. Projekt miał na celu przybliżenie zaproszonym służby w Policji, etapów rekrutacji, pokaz sprzętu jakim codziennie posługują się funkcjonariusze Referatu Patrolowo – Interwencyjnego oraz przybliżenie pracy przewodnika psa służbowego.

 • 18 października - Europejski Dzień Walki z Handlem Ludźmi

  18 października to Europejski Dzień Walki z Handlem Ludźmi. Aby lepiej zwalczać i zapobiegać przestępstwu handlu ludźmi trzeba lepiej poznać złożoność tego zjawiska. Ten dzień corocznie przypomina nam o obecności zjawiska handlu ludźmi.

 • KPP Tomaszów Maz. członkiem Partnerskiego Zespołu Kooperacyjnego

  Z inicjatywy Dyrektora Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Tomaszowie Maz. na terenie naszego miasta powołany został Partnerski Zespół Kooperacyjny w ramach Projektu „Kooperacje 3D – model wielosektorowej współpracy na rzecz wsparcia osób i rodzin”. Spotkanie formalizujące powołanie zespołu odbyło się 16 października o godz. 9:00 w Starostwie Powiatowym w Tomaszowie Maz.

 • Poszukiwani świadkowie podpalenia Klubokawiarni Ęklawa

  Funkcjonariusze tomaszowskiej komendy pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Tomaszowie Maz. prowadzą czynności w sprawie podpalenia klubokawiarni Ęklawa mieszczącej się w Tomaszowie Maz. przy ul. Barlickiego 4.

 • Wszyscy doskonale wiemy, że "dzieci lubią misie, misie lubią dzieci".

  Wszyscy doskonale wiemy, że "dzieci lubią misie, misie lubią dzieci".

 • Zatrzymani sprawcy rozboju

  Kryminalni z Tomaszowa Mazowieckiego zatrzymali trzy osoby podejrzane o rozbój. Sprawcy 11 października 2019 roku kilka minut po godz. 6:00 wtargnęli do jednego ze sklepów spożywczych, gdzie grożąc ekspedientce nożem zażądali wydania pieniędzy z kasy. Kiedy napastnicy zorientowali się, że w sklepie nie ma gotówki, zabrali z półki dwie butelki wódki i uciekli ze skradzionym łupem.

 • Więcej o: Warsztaty decoupage

  Miejskie Centrum Kultury w Tomaszowie Mazowieckim zaprasza na warsztaty z serii „Oryginalne rękodzieło”. Beata Markiewicz, która je poprowadzi, przygotowała kolejną propozycję zajęć artystycznych w technice decoupage. Tym razem będzie to ozdobny chustecznik.

 • 64-latek kradł paliwo

  Tomaszowscy policjanci zatrzymali sprawcę kradzieży paliwa z samochodów ciężarowych. 64-letni tomaszowianin włamał się do zbiornika paliwa ciężarówki i spuścił z niego 100 litrów oleju napędowego. Porzucił łup, gdyż został spłoszony przez ochronę parkingu. Został zatrzymany kilka ulic dalej. Za kradzież z włamaniem grozi kara do 10 lat więzienia.

 • Więcej o: Wieczór poetycko-literacki

  16 października o godz. 18 w sali koncertowej Miejskiego Centrum Kultury (pl. Kościuszki 18) odbędzie się wieczór poetycko-literacki z poetami z Klubu Literatów Estawela. Spotkanie uświetnią występy Jadwigi Kocik i Mieczysława Kincla. Wstęp wolny. Zapraszamy!

  Więcej o: „Formy z pamięci”

  Miejskie Centrum Kultury zaprasza na wernisaż wystawy prac Bartłomieja Michalskiego. Cykl obrazów nosi tytuł „Formy z pamięci” i składa się z 11 obrazów wykonanych w technice olejnej. Cechuje go modułowy charakter budowy poszczególnych prac.

  Dyskusyjny Klub Książki dla dorosłych zaprasza swoich członków na spotkanie,

  Dyskusyjny Klub Książki dla dorosłych zaprasza swoich członków na spotkanie,

  Miejska Biblioteka Publiczna w Tomaszowie Mazowieckim zaprasza SENIORÓW na bezpłatne zajęcia: Podstawy obsługi komputera i Internetu 55+

  Miejska Biblioteka Publiczna w Tomaszowie Mazowieckim zaprasza SENIORÓW na bezpłatne zajęcia: Podstawy obsługi komputera i Internetu 55+

 • 8 października około godziny 15:20 na ul. Modrzewskiego doszło do wypadku drogowego. Jak wynika z dotychczasowych ustaleń 34-letni mężczyzna kierujący samochodem marki Volkswagen Golf wykonując manewr wyprzedzania uderzył w prawidłowo jadący samochód marki Ford Transit.

 • Międzynarodowy Dzień Mediacji pod hasłem „Masz prawo do mediacji”

  Już po raz dziewiąty w Polsce prowadzone będą działania na rzecz promocji mediacji w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Mediacji oraz Tygodnia Mediacji, organizowanych przez Ministerstwo Sprawiedliwości we współpracy z siecią koordynatorów ds. mediacji oraz organizacjami pozarządowymi reprezentującymi m.in. środowiska mediatorów, kuratorów sądowych i Policji.

 • Więcej o: Jesienne wietrzenie szafy

  Miejskie Centrum Kultury zaprasza serdecznie na Jesienne Wietrzenie Szaf, które odbędzie się w piątek 11 października w godz. 16-19 w filii Tkacz (ul. Niebrowska 50). Wpisowe dla osób wystawiających – 10 zł. Przyjdź, wymień, kup, sprzedaj… i popraw sobie humor na jesienny czas.

  Więcej o: Turniej tenisa stołowego

  Miejskie Centrum Kultury w Tomaszowie Mazowieckim przy współorganizacji Zarządu Miejskiego TKKF było gospodarzem turnieju tenisa stołowego, który rozpoczął sezon 2019/2020. Turniej odbył się 6 października w białobrzeskiej filii MCK. Do rywalizacji przystąpiło 16 zawodników.

  Artykuły promocyjne

  logo RSS