Więcej o: XIV Tomaszowskie Teatralia

W dniach 21-23 listopada już po raz XIV odbędą się Tomaszowskie Teatralia – czyli artystyczne zdarzenia sceniczne. Miejskie Centrum Kultury zaprasza do udziału uczniów szkół podstawowych, średnich, dorosłych jak również grupy teatralne działające w placówkach oświaty i kultury z powiatu tomaszowskiego.

 • Nietrzeźwy kierujący wjechał w drzewo

  5 października na ul. Modrzewskiego około godziny 3:20 doszło do kolizji drogowej. 23-letni mężczyzna kierujący samochodem marki Toyota stracił panowanie nad pojazdem, zjechał z jezdni i uderzył w przydrożne drzewo.

 • Za nami 3 lata funkcjonowania Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa

  Minęły już 3 lata od wdrożenia w województwie łódzkim Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa – interaktywnego narzędzia zapewniającego mieszkańcom łatwiejszy kontakt ze służbami odpowiedzialnymi za bezpieczeństwo, dzięki któremu można zapoznać się z najważniejszymi informacjami dotyczącymi bezpieczeństwa i zagrożeń w danej lokalizacji. Aplikacja ta stanowi doskonałe narzędzie, które w znacznym stopniu wpływa pozytywnie na stan bezpieczeństwa i porządku publicznego naszego garnizonu a dostrzegalna przez społeczeństwo działalność Policji w miejscach oznaczonych zagrożeniem pozwala na codzienne budowanie poczucia bezpieczeństwa i zaufania wśród członków środowiska lokalnego.

 • Zatrzymani sprawcy rozboju

  Tomaszowscy kryminalni zatrzymali dwóch podejrzanych o rozbój. Oboje są znajomi pokrzywdzonego. Chwilę przed zdarzeniem, w towarzystwie jeszcze dwóch innych osób uczestniczyli we wspólnym spotkaniu przy sklepie. W pewnym momencie pokrzywdzony wraz ze znajomą poszli do parku, w którym mężczyzna został zaatakowany przez dwóch swoich kompanów. Napastnicy zabrali mu pieniądze.

 • Spotkanie z dziećmi z przedszkola nr 3

  1 października sierż. szt. Patryk Ceglarek i mł.asp. Grzegorz Kołodziejski z tomaszowskiej komendy odwiedzili dzieci z przedszkola nr 3 w Tomaszowie Maz. Na spotkaniu przedszkolaki poznawały zasady bezpieczeństwa na drodze, uczyły się prawidłowego przechodzenia przez jezdnię, poznały zasady jakie obowiązują pieszych spacerujących po zmroku oraz dowiedziały się jak ważne są elementy odblaskowe. Uświadamianie najmłodszych pociech o zagrożeniach jakie mogą je spotkać i jak się przed nimi uchronić wpływa na ich bezpieczeństwo.

 • Więcej o: Deklaracja z Nikozji dotycząca pól elektromagnetycznych/częstotliwości radiowych

  W związku z apelem naukowców o ochronę przed ekspozycją na niejonizujące pole elektromagnetyczne prezentujemy 16 praktycznych zasad postępowania płynących z Deklaracji z Nikozji dotyczącej pól elektromagnetycznych/częstotliwości radiowych.

  Więcej o: Koncert zespołu ANGELLUS

  „Bal dla ubogich. Tribute to Tuwim” to koncert promujący album muzyczny łódzkiego zespołu AGNELLUS. Program został w całości stworzony z autorskich kompozycji do tekstów Juliana Tuwima. Wybrane teksty przepełnia z jednej strony niepokojący obraz wnętrza człowieka, a z drugiej pewien rodzaj nadziei, którą najlepiej wyraża metafizyka i niepogodzenie. Melancholia Tuwimowskich tekstów to piękne królestwo słów o samotności, miłości i wierze.

  27 września w ramach ogólnopolskiej akcji Głośnego Czytania Oddział dla Dzieci i Młodzieży Miejskiej Biblioteki Publicznej zaprosił

  27 września w ramach ogólnopolskiej akcji Głośnego Czytania Oddział dla Dzieci i Młodzieży Miejskiej Biblioteki Publicznej zaprosił

 • Apel do osób zbierających i wybierających się na grzyby

  Sezon grzybowy w pełni. Grzybobranie jest wspaniałym pomysłem na spędzenie czasu na łonie natury, ale i w tej sytuacji nie możemy zapominać o własnym bezpieczeństwie.Policjanci podkreślają, że wybierając się na grzybobranie musimy zachować szczególną ostrożność.

 • Lata sześćdziesiąte to ważny czas dla historii motoryzacji bo to właśnie wtedy na rynek wprowadzono pierwszy model auta marki MINI. Pierwsze modele produkowane były przez angielskie zakłady British Motor Company i pomimo swoich małych (ale jakże ułatwiających jazdę w miejskich uliczkach) rozmiarów zostały one docenione nawet na rajdach w słynnym Monte Carlo, a o jego idealnej predyspozycji do udziału w wyścigach świadczyć może trzykrotna wygrana. Duża część kierowców marzy o tym aby zostać właścicielem auta marki MINI, jednak nie każdego stać na spełnienie tego prostego marzenia. Nie ma co się jednak poddawać i już dziś rozpocząć poszukiwania swojego wymarzonego modelu, ale w nieco tańszej wersji - w wersji używanej. Używane samochody MINI to nadal auta klasy premium, a miejsce gdzie można znaleźć prawdziwe perełki tego gatunku to zdecydowanie dealer używanych MINI w Warszawie - autofus!

  MINI - plusy posiadania auta niemieckiej marki

  Marka MINI to swego rodzaju ‘must have’, który oznacza tyle, że autem tej marki chociażby raz w życiu należy się wybrać na przejażdżkę i docenić jego wszystkie atuty. Kto nie próbował ten nie wie, czego może się spodziewać ze strony aut MINI. Gdy w latach dziewięćdziesiątych marka została przejęta przez niemieckie zakłady BMW, musieliśmy czekać aż siedem lat na reaktywację produkcji modeli MINI. Nowe MINI zyskało niezastąpioną niemiecką technologię, którą doceni każdy kierowca, a także zostało troszkę powiększone przez producentów. Niemieckie MINI są o pięćdziesiąt pięć centymetrów dłuższe, trzydzieści centymetrów szersze oraz przybrały na wadze o całe czterysta kilogramów. Nie każdemu informację te przypadły do gustu, jednak pomimo wprowadzonych zmian auta produkowane przez bawarczyków wciąż wyróżniają się funkcjonalnością i bezpieczeństwem odczuwalnym podczas jazdy pośród miejskich, krętych i wąskich uliczek, a także na trasach długodystansowych. MINI sprawdzi się jako auto dla samotników, ale także dla osób, które cenią sobie dodatkową przestrzeń. Właśnie dla nich koncern BMW rozszerza ofertę aut MINI o modele takie jak Clubman, który posiada bagażnik o 100 litrów większy od klasycznego modelu MINI. Wszystkie te zmiany zachodzą po to aby auta przypadły do gustu większej liczby odbiorców. Myślimy, że cel został osiągnięty. Gdzie jednak znaleźć używane auta MINI w dobrym stanie i nie wydać całych życiowych oszczędności?

  Samochody używane marki MINI - gdzie szukać swój wymarzony model?

  Sprzedaż używanych MINI to ciężki temat w dzisiejszych czasach. Przeglądając oferty możemy natrafić na wiele oszustw oraz nadziać się na zakup worka bez dna, w który będziemy ładować wszystkie nasze pieniądze. Jeśli decydujemy się na używane samochody marki MINI to zgłośmy się o pomoc do specjalisty. Warszawski salon autofus to miejsce gdzie oprócz używanych modeli MINI czeka na nas pomoc w utrzymaniu naszych finansów w jak najlepszym stanie oraz pewność, że zakupione przez nas auto nie zaskoczy nas usterką po wyjechaniu za bramę salonu. Skąd to wiemy? Auta używane MINI objęte są certyfikatem MINI NEXT, który zapewnia klientom stuprocentową sprawność zakupionych samochodów używanych. Certyfikat ten przyznawany jest tylko i wyłącznie wtedy gdy auto z pozytywnym skutkiem przejdzie przez kompleksowy przegląd techniczny oraz wizualny. Dodatkowo auta te objęte są dwudziesto cztero miesięczną gwarancją, a w razie jakichkolwiek problemów związanych ze stanem technicznym auta warto skorzystać z serwisu MINI w salonie autofus gdzie specjaliści pomogą nam rozwiązać powstały problem.

  Marka MINI - jaki potencjał kryje się za nazwa kultowego autka?

  Dyskusyjny Klub Książki dla młodzieży zaprasza swoich członków na spotkanie,

  Więcej o: Łódzkie pełne Kultury – III edycja

  Już po raz kolejny Miejskie Centrum Kultury w Tomaszowie Mazowieckim jest partnerem Łódzkiego Domu Kultury przy realizacji projektu „Łódzkie pełne Kultury”. Projekt polega na umożliwieniu uczestnikom z oddalonych od stolicy województwa rejonów dostępu do zasobów instytucji kultury mieszczących się w Łodzi tj. Filharmonii Łódzkiej, Teatru Wielkiego w Łodzi oraz Muzeum Miasta Łodzi.

  Dyskusyjny Klub Książki dla młodzieży zaprasza swoich członków na spotkanie,

  Uczniowie Liceum Plastycznego im. Stanisława Wyspiańskiego z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 6

  W sobotę 5 października 2019 r. odbędzie się V wydanie ogólnopolskiej akcji Noc Bibliotek.

  W sobotę 5 października 2019 r. odbędzie się V wydanie ogólnopolskiej akcji Noc Bibliotek.

 • "EDWARD" - Europejski Dzień Bez Ofiar Śmiertelnych

  W najbliższy czwartek 26.09.2019 r., we wszystkich europejskich krajach prowadzona będzie kolejna edycja akcji pod nazwą "EDWARD" (Europejski Dzień bez Ofiar Śmiertelnych). W działania zaangażowany będzie również Wydział Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Tomaszowie Mazowieckim. Akcja koordynowana jest przez Europejską Organizację Policji Ruchu Drogowego TISPOL, popierana jest jednocześnie przez Komisję Europejską i Europejską Radę Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego.

 • Artykuły promocyjne

  logo RSS