Dyskusyjny Klub Książki dla młodzieży zaprasza swoich członków na spotkanie,

W dniach 19-20.09 uczniowie z Katolickiej Szkoły Podstawowej Stowarzyszenia im. św. Ojca Pio zwiedzali wystawę plenerową prac nauczycieli pt. "Piękno przyrody pędzlem malowane".

Spotkanie w Niepublicznym Przedszkolu Integracyjnym "Iskiereczki" z okazji Ogólnopolskiego dnia głośnego czytania

Spotkanie w Niepublicznym Przedszkolu Integracyjnym "Iskiereczki" z okazji Ogólnopolskiego dnia głośnego czytania

Więcej o: Biesiada senioralna „PRL Story”

Miejskie Centrum Kultury zaprasza serdecznie 30 września (poniedziałek) do filii Tkacz na Biesiadę Senioralną w stylu PRL STORY. Początek o godzinie 17. Mile widziane przebranie tematyczne. Bilety w cenie 9 złotych do nabycia w sekretariacie filii Tkacz, ul. Niebrowska 50.

Więcej o: Ojczyzna-Polszczyzna. Tuwim dodaj do ulubionych

„Ojczyzna-Polszczyzna. Tuwim dodaj do ulubionych” to cykl wydarzeń promujących i upowszechniających najważniejsze wartości języka ojczystego wśród mieszkańców regionu łódzkiego i łodzian poprzez wykorzystanie wybitnej twórczości Juliana Tuwima w związku ze 125. rocznicą urodzin wybitnego polskiego poety.

Tomaszowski Dyskusyjny Klub Książkowy dla dorosłych spotkał się po raz pierwszy po wakacyjnej przerwie aby porozmawiać o powieści "Zamki na piasku".

 • Wkrótce wybory do Sejmu i Senatu

  13 października 2019 roku odbędą się wybory do Parlamentu . Policjanci na terenie całego kraju prowadzić będą wzmożone działania polegające głównie na zapewnieniu bezpieczeństwa i porządku publicznego m.in. w rejonach działania obwodowych komisji wyborczych. Celem policyjnych działań podczas wyborów jest głównie ochrona obwodowych komisji wyborczych przed i w trakcie głosowania oraz do czasu zliczenia głosów, niedopuszczenie do zakłócenia porządku publicznego związanego z wyborami, czuwanie nad bezpieczeństwem i porządkiem w ruchu drogowym w związku z prowadzonymi działaniami w zakresie zabezpieczenia wyborów. Przed wyborami oraz do czasu ich zakończenia należy pamiętać szczególnie o przestrzeganiu przepisów prawa mogących stanowić element naruszeń porządku prawnego w związku z wyborami. Każdorazowe naruszenie przepisów będzie stanowczo egzekwowane przez policjantów.

 • Już 26 października 2019 roku III Niebieski Bieg Niepodległości

  26 października 2019 roku w Lesie Łagiewnickim III Niebieski Bieg Niepodległości. Rywalizacja odbędzie się w ramach 100. Rocznicy Powstania Policji Państwowej. Bieg dedykowany jest funkcjonariuszom, pracownikom policji a także innym służbom mundurowym z województwa łódzkiego. W zawodach przewidziano dwie kategorie dla kobiet i mężczyzn. Zawodnicy będą mieli do pokonania dystans 10 kilometrów. Zapisy trwają do 9 października b.r. Organizatorzy przewidują limit zawodników wynoszący 200 osób. Decyduje kolejność zgłoszeń.

 • Ukradł opla i sprzedał go na złom

  Policjanci z Tomaszowa Mazowieckiego zatrzymali sprawcę włamania do samochodu. Odzyskali też skradziony pojazd. Jak się okazało 31-letni mężczyzna sprzedał auto na złom. Za takie przestępstwo grozi kara nawet do 10 lat więzienia.

 • Więcej o: „Kampania wrześniowa 1939 roku – przyczyny, przebieg, skutki”

  Miejskie Centrum Kultury w Tomaszowie Mazowieckim, Archiwum Państwowe w Piotrkowie Trybunalskim oraz Polskie Towarzystwo Historyczne Koło w Tomaszowie Mazowieckim zapraszają na wykład „Kampania wrześniowa 1939 roku – przyczyny, przebieg, skutki”, który wygłosi prof. UŁ dr hab. Witold Jarno.

  "Pani Jesień i jej dary" to tytuł lekcji bibliotecznej, na którą zapraszamy przedszkola we wrześniu i październiku.

  "Pani Jesień i jej dary" to tytuł lekcji bibliotecznej, na którą zapraszamy przedszkola we wrześniu i październiku.

 • Nielegalna amunicja

  Tomaszowscy policjanci zatrzymali 51-latka, który posiadał blisko 2500 sztuk ostrej amunicji oraz 3,5 kilograma suszu konopi indyjskich. Mężczyzna nie miał zezwolenia na posiadanie broni i amunicji. Za takie przestępstwa grozi kara nawet do 8 lat więzienia.

 • Więcej o: COOLturalne Show z MCK-iem

  Zapraszamy serdecznie na COOLturalne Show, które odbędzie się w środę 25 września o godz. 18 w Miejskim Centrum Kultury, pl. Kościuszki 18. W programie m.in.: prezentacja prowadzących i oferty zajęć na rok kulturalno – oświatowy 2019/2020; „Nasza Jest Scena” – występy artystyczne instruktorów oraz uczestników; wystawa prac plastycznych oraz ceramicznych. Na wszystkich chętnych będą czekały też konkursy, warsztaty i niespodzianki.

   

 • Policjanci zabezpieczali Dożynki Prezydenckie w Spale

  15 września 2019 r. do Spały wraz z małżonką, przyjechał Prezydent Rzeczpospolitej Polskiej Andrzej Duda, który wspólnie z rolnikami z całej Polski dziękował za tegoroczne plony. Policjanci zabezpieczali zarówno przebieg dorocznej imprezy ale również dbali o porządek na drogach dojazdowych do Spały.

 • Tragiczne zderzenie matiza z audi

  16 września 2019 r. o godz. 10.40 dyżurny tomaszowskiej policji został powiadomiony o zdarzeniu na drodze krajowej S8, do którego doszło na 370 km w kierunku Wrocławia w okolicy miejscowości Czerniewice.

 • Więcej o: Nowa kolejowa wystawa w Skansenie

  Zapraszamy wszystkich zainteresowanych do naszej filii Skansen Rzeki Pilicy w sobotę 14 września w godz. 15-18 na wystawę zorganizowaną w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa. Będzie to wystawa poświęcona wybudowanej w końcu XIX w. Kolei Iwanogrodzko – Dąbrowskiej, przebiegającej również przez Tomaszów Maz., łączącej Dęblin z Dąbrową Górniczą.

  Więcej o: Już w ten weekend Dożynki Prezydenckie

  14 i 15 września br. odbędą się tradycyjne Dożynki Prezydenckie w Spale, w których udział weźmie Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda wraz z Małżonką. Dwudniowym uroczystościom towarzyszyć będzie szereg atrakcji m.in.: Konkurs na najładniejszy wieniec dożynkowy o nagrodę Prezydenta, występy zespołów ludowych i gwiazd, a także kiermasze, zabawy dla dzieci oraz Miasteczko Regionów.

  Artykuły promocyjne

  logo RSS