Brama segmentowa – sposób działania

Wybór właściwej bramy segmentowej nie jest łatwy, ponieważ na rynku funkcjonuje wiele firm oferujących ten produkt wraz z montażem. Obecnie jednak o wiele łatwiej podjąć dobrą i przemyślaną decyzję, ponieważ z łatwością możemy sprawdzić poziom zadowolenia z oferowanych usług opisany w sieci przez dotychczasowych klientów danej firmy.

Warto także posiadać podstawową wiedzę o sposobie działania bram segmentowych. Przeważnie składają się one z czterech lub pięciu paneli grubości 40 mm lub większej oraz wysokości 500 – 600 milimetrów. Są one ze sobą połączone zawiasami. Ta ruchoma płaszczyzna dzięki rolkom przymocowanym do każdego z paneli przemieszcza się po prowadnicach. Większość bram segmentowych otwiera się do góry. Dostępne są również bramy segmentowe boczne, otwierane na boki. Zobacz bramy segmentowe Częstochowa.

A jak wprawić bramę segmentową w ruch? Jest to bardzo proste. Brama może otwierać się dzięki silnikowi elektrycznemu obsługiwanemu przez specjalnego pilota zdalnego sterowania, lub dzięki naszej sile poprzez pociągnięcie klamki. W skutek tych działań brama zazwyczaj otwiera się do góry. Przesuwa się po prowadnicach i wjeżdża w głąb garażu. Łamie się tuż pod nadprożem układając się idealnie pod sufitem pomieszczenia. Nie zajmuje tak cennego w garażu miejsca. Nawet bramy niewyposażone w napęd nie potrzebują dużej siły by się otworzyć. Wystarczy wprawić je w ruch, a dalszą pracę wykonują zamontowane sprężyny wspomagające wciągając ją ku górze. Oczywiście brama potrzebuje nieco przestrzeni. Zazwyczaj zajmuje od 15 do 35 centymetrów.