Jak wyremontować mieszkanie starszej osobie

To znana historia: Z jakiegokolwiek powodu twoja babcia nie może już dłużej żyć niezależnie w swoim własnym domu. Może jest niepełnosprawna fizycznie lub cierpi na inną chorobę, która uniemożliwia jej zajmowanie się domem. A może po prostu nie potrafi dogadać się z osobami mieszkającymi tam obecnie. Istnieje wiele różnych scenariuszy, które prowadzą starszą osobę do przeniesienia się do domu pomocy społecznej lub domu innej osoby, ale jedna rzecz pozostaje prawdziwa w prawie każdym przypadku: Twoja babcia potrzebuje pomocy. W takich sytuacjach większość członków rodziny chce zaoferować swoje wsparcie tak hojnie, jak to tylko możliwe. I chociaż jest to godne pochwały, nie ułatwia to wiedzy, jak najlepiej pomóc babci, a także sobie w dłuższej perspektywie.‍

Zrozumieć sytuację

To, że Twoja babcia potrzebuje pomocy, nie oznacza automatycznie, że musi się wyprowadzić ze swojego domu. W rzeczywistości wielu starszych ludzi woli pozostać w miejscu, w którym zawsze mieszkali, nawet jeśli nie jest ono tak czyste jak kiedyś. Jeśli Twoja babcia woli pozostać w swoim domu, być może będziesz w stanie pomóc jej w kilku naprawach.

  • A jeśli babcia chciałaby pozostać w swoim domu, ale uważasz, że konieczny jest remont, możesz wyremontować jej dom.
  • Sytuacja twojej babci może również zawierać czynniki, które musisz wziąć pod uwagę, zastanawiając się, jak jej pomóc.
  • Na przykład, jeśli ma ona demencję, trzeba będzie znaleźć sposób, aby pomóc jej w taki sposób, aby jednocześnie uszanować jej autonomię i zapewnić jej bezpieczeństwo.

Zanim zdecydujesz, czy twoja babcia powinna zostać w swoim obecnym domu, czy przenieść się gdzie indziej, poświęć czas na ocenę jej obecnej sytuacji. To pomoże ci określić, jakie remonty, jeśli w ogóle, są potrzebne. Możesz zacząć od przyjrzenia się finansom babci. Usługi remontowo-budowlane Legionowo mogą być dość drogim wydatkiem, być może trzeba będzie w takiej sytuacji przeprowadzić remont samodzielnie. Powinieneś również ocenić obecną sytuację życiową babci.

Renowacja jest zazwyczaj najlepszym pomysłem

Jeśli pomagasz babci pozostać w jej obecnym domu, remonty są zazwyczaj najlepszą opcją. Dzieje się tak dlatego, że remonty nie są jednorazową rzeczą; wciąż spłacają się w dłuższej perspektywie. Prawdopodobnie będziesz chciał przeprowadzić remont tak czy inaczej, aby zająć się zagrożeniami bezpieczeństwa i uczynić dom babci bardziej komfortowym. Jeśli twoja babcia ma demencję, możesz zdecydować się na remont jej domu, aby łatwiej było jej się poruszać. Możesz również chcieć odnowić dom, aby uczynić go bardziej atrakcyjnym, aby pozostała w nim jak najdłużej. Możesz na przykład stworzyć w domu babci ścieżki ułatwiające poruszanie się między pokojami. Możesz również ułatwić jej korzystanie z kuchni poprzez zainstalowanie szafek i szuflad o niskiej lub zerowej wysokości.