Powiększ obraz

Koncerty zespołów IRA i Samokhin Band odbędą się w niedzielę 12 maja na pl. Tadeusza Kościuszki w Tomaszowie Mazowieckim. Impreza zostanie zorganizowana w ramach Dni Otwartych Funduszy Europejskich. Początek o godz. 16.

Wydarzenie zorganizowane pod hasłem „15 lat Polski w Unii Europejskiej” rozpocznie się o godz. 16 na pl. Tadeusza Kościuszki. W centrum Tomaszowa Mazowieckiego będzie można skorzystać z wielu atrakcji. Zorganizowane zostaną warsztaty, pokoje zagadek, strefy innowacji, konkursy oraz zabawy sportowe z koszykarkami Widzewa Łódź, które na co dzień występują w Energa Basket Lidze Kobiet. Nie zabraknie również tomaszowskich akcentów m.in. stoisk Urzędu Miasta, Miejskiego Centrum Kultury, lokalnych przedsiębiorców i organizacji pozarządowych.

Na scenie od około godz. 19.30 usłyszeć będzie można Samokhin Band. To łódzka grupa wykonująca ciekawe mariaże jazzu, rocka, funky, nawet z domieszką folku. Zaraz po nich estradę przejmie IRA z wokalem Artura Gadowskiego. Cała Polska już od ponad dwudziestu lat śpiewa ich kawałki, wspominając tylko „Parę chwil”, „Nie daj mi odejść” czy „Ona jest ze snu”.

Wydarzenie odbędzie się pod honorowym patronatem marszałka województwa łódzkiego Grzegorza Schreibera.

W niedzielę 12 maja odbędzie się także wydarzenie „Groty z piaskiem w tle”. W programie m.in. bezpłatne zwiedzanie Podziemnej Trasy Turystycznej oraz gry i zabawy animacyjne z piaskiem w roli głównej. Kolejną atrakcją jaką przygotowano to pokaz filmu „Historia piaskiem pisana” oraz spotkanie z legendarnymi lokatorami Grot – Zbójem Madejem i Diabłem Nagórzyckim. W budynku obsługi turystów przy podziemnej trasie odbędzie się również otwarcie wystawy fotograficznej „Pilica zachwyca” autorstwa Zygmunta Dziedzińskiego.