Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Tomaszów Mazowiecki

Tikkurila Everal Primer — alkidowy grunt do powierzchni różnego typu

Jeśli poszukujesz alkidowego gruntu wyróżniającego się wysoką jakością i innowacyjną formułą, ro Tikkurila Everal Primer jest właśnie dla Ciebie! To produkt najnowszej generacji, który jest dedykowany do gruntowania powierzchni znajdujących się w stanie surowym. Z powodzeniem sprawdzi się on także podczas pokrywania obszarów wykonanych z tynku, betonu, drewna, cegieł oraz gipsu. Konsumenci doceniają tę farbę gruntującą za jej uniwersalność, a także za fakt, że można ją kłaść nawet na powierzchnię, która wcześniej była pokryta farbami wapiennymi. To jeden z wielu atutów tego rozwiązania. Warto także nadmienić, że właściwość Tikkurila Everal Primer zostały docenione już przez tysiące osób na całym świecie. Producent omawianego gruntu alkidowego jest jednym z najbardziej renomowanych, jeśli chodzi o produkcję i dystrybucję artykułów malarskich różnego typu. Tikkurila istnieje na rynku od kilkudziesięciu lat. W trakcie ich trwania przedsiębiorstwo zdołało wdrożyć wiele nowatorskich pomysłów i zdobyć zaufanie konsumentów.

Tikkurila Everal Primer — informacje praktyczne

Alkidowy grunt Tikkurila Everal Primer występuje w formie farby charakteryzującej się matowym wykończeniem. Na uwagę zasługuje również tiksotropowa konsystencja produktu, która sama w sobie stanowi gwarancję, że farba nie będzie tworzyła mało estetycznych zacieków podczas malowania powierzchni pionowych. Co więcej, taka formuła pozwala również na precyzyjne zagruntowanie trudno dostępnych miejsc. To jednak nie wszystko, ponieważ Everal Primer pochodzący z oferty marki Tikkurila doskonale sprawdzi się także w trakcie gruntowania drewnianych elementów zlokalizowanych we wnętrzu budynku. Mowa w tym przypadku m.in. o:

  • skrzydłach drzwiowych wykonanych w drewna,
  • ościeżnicach,
  • ramach stolarki okiennej,
  • drewnianej galanterii i meblach.

Jak wynika z powyższego, omawiana farba gruntująca z powodzeniem może zostać uznana za uniwersalny produkt do pokrywania powierzchni różnego typu. Jest ona przeznaczona przede wszystkim do pokrywania surowego drewna, ale znajduje również zastosowanie w innych przypadkach.

Każda osoba, która ma jakiekolwiek trudności z dokładnym zrozumieniem tego tematu, powinna skorzystać z profesjonalnej porady specjalisty. Sytuacja prezentuje się identycznie w przypadku konsumentów mających wątpliwości związane ze słusznością podejmowanej przez siebie decyzji. Wykwalifikowanych fachowców można spotkać np. w Studiu Farb Pigmentologia w Warszawie. Oddział sklepu mieści się na Wilanowie, przy ulicy Franciszka Klimczaka 13.

Wielkość opakować, wydajność i inne dane techniczne

Tikkurila Everal Primer występuje tylko w jednej pojemności — 900 ml. Wydajność produktu jest zaskakująco duża, bo może wynosić nawet do 12 m2/l. Najmniej optymistyczna wersja zakłada, że jeden litr farby wystarczy na pokrycie 10m2 przy jednokrotnym malowaniu. Warto wiedzieć także, że emalia występuje w kolorze białym oraz innych jasnych odcieniach, które pochodzą z autorskiego wzornika marki Tikkurila.

Jeśli chodzi o stopień połysku zapewniany przez emalie, to w tym przypadku mamy do czynienia z eleganckim wykończeniem matowym. Co ciekawe, tworzona powłoka malarska jest wysoce odporna na zmywanie, a nawet silne szorowanie.

Farba Tikkurila Everal Primer nie jest niestety obojętna na działanie rozpuszczalników typu ksylen i nitro, przez co nie poleca się używania w powierzchniach przemysłowych (np. zakłady produkcyjne i hale magazynowe).