5 powodów dla których warto stawiać na ubezpieczenie turystyczne

Z ubezpieczenia turystycznego korzystają osoby, które potrzebują kompleksowej ochrony przed nieprzewidzianymi kosztami podczas pobytu za granicą. Wakacje to czas odpoczynku. Nic więc nic dziwnego, że każdy marzy tylko o tym, aby czas ten spędzić bez niepotrzebnych zmartwień. Z jakich pięciu powodów warto więc zdecydować się na zakup takiej polisy? Podpowiadamy.

1. Zwrot nieprzewidzianych wydatków

Ubezpieczenie turystyczne pozwala na zwrot nieprzewidzianych kosztów i wydatków. Dotyczą one głównie korzystania z obsługi medycznej, ale także w wielu przypadkach można rozszerzyć zakres ochrony o dodatkowe opcje. Można na przykład zabezpieczyć się przed kradzieżą lub zniszczeniem cennego sprzętu sportowego lub elektroniki. Ubezpieczyciel w takim przypadku zwraca pieniądze na podstawie rynkowej wyceny utraconych rzeczy.

2. Wsparcie prawnika i tłumacza

Wyjeżdżając do całkiem egzotycznego kraju dużym problemem może być bariera językowa. Nawet jeśli kontakt z lokalną społecznością nie sprawia nam trudności, to jednak korzystanie z usług medycznych może sprawiać duży kłopot. Tym bardziej, że należy dysponować dużo bardziej zaawansowanym słownictwem. W ramach ubezpieczenia turystycznego można zdecydować się na opcję ze wsparciem tłumacza, jak i skorzystać z porady telefonicznej prawnika.

3. Niska cena w porównaniu do zakresu ochrony

Cena ubezpieczenia turystycznego jest bardzo niska w porównaniu do konkretnych korzyści. Nawet najtańsze opcje dostępnych polis pozwalają ochronić turystę przed bardzo wysokimi kwotami usług medycznych. Cena dzienna takiego ubezpieczenia nie przekracza w wielu przypadkach pięciu złotych za każdy dzień odpoczynku na wakacjach.

4. Możliwość skorzystania z Assistance samochodowego

Osoby, które wybierają się w podróż własnym samochodem muszą liczyć się z tym, że w przypadku awarii pojazdu muszą skorzystać z prywatnych usług. Odholowanie auta i jego naprawa może być bardzo kosztowna. Droższe pakiety ubezpieczeń turystycznych posiadają bardzo przydatne opcje. Na przykład możliwość uzyskania auta zastępczego, aby móc bez przeszkód dostać się do miejsca przeznaczenia.

5. Pokrycie kosztu transportu do Polski

Transport medyczny do Polski nie może być zrealizowany zwykłymi liniami lotniczymi. W zależności od stanu pacjenta, jego przewóz może być bardzo kosztowny. Potrzebna może być na przykład asysta lekarza i wynajem drogiego sprzętu medycznego. Wszystko to wpływa na ostateczne koszty. Warto więc mieć świadomość, że w podstawowym pakiecie praktyczne każdego ubezpieczenia znajduje się ochrona przed takimi wydatkami.