Tomaszowscy funkcjonariusze w miniony weekend brali udział w ogólnopolskim projekcie pod nazwą „Zdrowe Życie”. Na płycie Placu Kościuszki stanęło mobilne miasteczko zdrowia objęte Patronatem Honorowym Prezydenta RP Andrzeja Dudy oraz Małżonki Prezydenta Agaty Kornhauser – Duda. Mundurowi przez dwa dni rozmawiali z mieszkańcami miasta o bezpieczeństwie w ruchu drogowym, przestrzegali przed różnego rodzaju wyłudzeniami i cyberprzestępczością. Zachęcali także do korzystania z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa informując o zasadach jej funkcjonowania.

W ramach projektu mieszkańcy Tomaszowa Mazowieckiego mogli skorzystać z bezpłatnych badań profilaktycznych. To ogólnopolskie przedsięwzięcie zostało przygotowane wspólnie przez Ministerstwo Zdrowia, Ministerstwo Aktywów Państwowych, Narodowy Fundusz Zdrowia oraz Grupę PZU. Program zakłada m.in. bezpłatne specjalistyczne badania i konsultacje w Mobilnych Strefach Zdrowia, edukację zdrowotną oraz promocję programów profilaktycznych. Otwarcie strefy zdrowia w Tomaszowie Maz. zainaugurowane ostało wystąpieniem Szefa Kancelarii Prezydenta RP, Pani Grażyny Ignaczak–Bandych.

Tomaszowscy funkcjonariusze na przygotowanym przez siebie stoisku edukacyjno – informacyjnym rozmawiali o funkcjonowaniu Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, aplikacji „Moja Komenda”, o bezpieczeństwie seniorów i zagrożeniach osób młodych związanych z zażywaniem różnego rodzaju używek. Nie zabrakło także pogadanek na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym, szczególnie że termin projektu „Zdrowe życie” zbiegł się z Ogólnopolskim Policyjnym Dniem Odblasków. Stróże prawa rozdawali policyjne gadżety oraz ulotki informacyjne przestrzegające przed różnego rodzaju zagrożeniami.

asp.szt. Aleksandra Cieślak

  • Szef Kancelarii Prezydenta RP Pani Grażyny Ignaczak–Bandych na wspólnym zdjęciu z funkcjonariuszami Policji przy stoisku edukacyjno - informacyjnym.
  • Funkcjonariusz  Policji prezentujący zgromadzonym dzieciom udzielanie pierwszej pomocy.
  • Policyjna maskotka Komisarz Błysk na zdjęciu z dziewczynką odwiedzającą stoisko