Podwieszany sufit z gipsowo - kartonowej płyty

Sufity podwieszane są formą atrakcyjnego pod względem estetycznym wykończenia sufitu. Konstrukcja montowana jest poniżej głównego stropu. Składa się z metalowej ramy podtrzymującej elementy funkcjonalnej dekoracji, które przeważnie wykonane są z niezwykle trwałej i odpornej na uszkodzenia płyty gipsowo kartonowej. Podwieszany sufit może pełnić wiele niezwykle praktycznych ról. W tym m.in. służy do ukrywania brzydkich, wystających ze ściany rur i przewodów elektrycznych. Dodatkowo, może zapewnić dźwiękoszczelność przed hałaśliwym sąsiadem z góry, ale przede wszystkim znacznie podniesie walory estetyczne pomieszczenia.

Podwieszany sufit to absolutny top jeśli chodzi o nowoczesne aranżacje wnętrz domów i mieszkań. Stylowa i bardzo modna obecnie kompozycja idealnie nadaje się głównie do otwartych powierzchni, gdzie nie tylko można efektownie udekorować górne rejony pomieszczenia, ale także podzielić je na praktyczne strefy. Stanowią nie tylko ciekawą ozdobę. To również skuteczny sposób na zakrycie nierównych i zniszczonych powierzchni.

Sufity podwieszane świetnie prezentują się w połączeniu z żarówkami LED. Energooszczędne oświetlenie uzupełni nowoczesną aranżację wnętrza zapewniając alternatywne bądź główne źródło intensywnego światła. Popularne LEDy charakteryzują się dużą wydajnością i są zdecydowanie ekonomiczną opcją, która pozwoli zaoszczędzić na prądzie. Konstrukcje takie można zastosować w salonach, biurach czy sypialniach.

Podwieszany sufit to również świetna propozycja do łazienek i kuchni. Należy pamiętać jednak by w tym wypadku zaopatrzyć się w konstrukcję składającą się z płyt gipsowo - kartonowych impregnowanych. Dzięki temu, elementy będą odporne nie tylko na uszkodzenia mechaniczne, które mogą powstać na skutek codziennego użytkowania, ale także na działanie wilgoci. Stosowanie tego typu produktów zapobiegnie rozwojowi pleśni, grzybów i innych bakterii. Przyczyni się to także do dłuższej żywotności i estetyki dekoracji w miejscach o podwyższonym natężeniu wilgotności powietrza.