Jak wybrać odpowiednie kosmetyki na łuszczycę?

Kosmetyki na łuszczycę to produkty, które mogą przynieść zdecydowaną ulgę w tej przykrej dolegliwości. Choć niewątpliwie szampon na łuszczycę głowy jest podstawą terapii, aby była naprawdę skuteczna, warto sięgnąć po bardziej kompleksowe środki.

Jaki szampon na łuszczycę?

Kosmetyki na łuszczycę, w tym szampon, powinny być przede wszystkim wykonane z naturalnych składników. Bardzo ważne są między innymi pantenol oraz niacynamid, czyli po prostu witaminy B5 oraz B3. Działają one bowiem normalizująco na gruczoły łojowe, łagodzą podrażnienia i nawilżają skórę. Szampon na łuszczycę powinien także zawierać ekstrakt z wierzby białej, który działa odkażająco i wspomaga leczenie chorób dermatologicznych skóry. Bardzo ważne składniki to także betanina, czy też glinka biała.

Różnorodność terapii jest kluczem do walki z łuszczycą. Szampon da najlepsze efekty w połączeniu z np. emulsją do włosów i płynem do skalpu. Należy też koniecznie pamiętać o regularnym korzystaniu z dermokosmetyków tego typu” - mówi Marcin Bielonko z Verdelab.

Jak działają szampony na łuszczycę?

Wysokiej jakości szampony i kosmetyki na łuszczycę efektywne działanie zawdzięczają przede wszystkim bardzo dużej ilości związków i ekstraktów roślinnych. Zadaniem, jakie mają szampony na łuszczycę, jest dokładne i skuteczne oczyszczenie skóry głowy z sebum, a także usunięcie martwego naskórka. Kosmetyki na łuszczycę posiadają szereg składników aktywnych, dzięki którym są w stanie zminimalizować objawy złuszczania się skóry. Skutkiem ich stosowania jest wzmocniona skóra, a także odpowiednio zadbane i nawilżone włosy.

Szampony na łuszczycę bez recepty

Wbrew pozorom, kosmetyki na łuszczycę takie jak szampony dostępne są nie tylko na receptę. Do dyspozycji są bowiem także produkty dostępne od ręki, bez konieczności przedstawiania takiego dokumentu. Często są one równie skuteczne, co preparaty wymagające zapisania przez lekarza. Najważniejsze, by przed użyciem sprawdzić skład preparatu. Szampon na łuszczycę głowy nie powinien zawierać sztucznych wypełniaczy, które mogą podrażnić skórę.

PSORISIEL - kompleksowe kosmetyki na łuszczycę

Kosmetyki na łuszczycę to nie tylko szampon, lecz także, chociażby emulsja, czy też płyn do skóry głowy. Taki właśnie zestaw proponuje marka PSORISIEL - w składzie należących do niej preparatów znajdziemy tylko najwyższej jakości, naturalne składniki.

Zestaw Psorisel na łuszczycę znajdziesz na: https://verdelab.pl/kategoria-produktu/problemy-skorne/luszczyca/

Dla przykładu szampon na łuszczycę PSORISIEL zawiera między innymi:

  • dziegieć brzozowy,
  • ekstrakty z wierzby białej oraz wierzbówki kiprzycy
  • witaminę B3 oraz B5
  • betainę
  • glinkę białą.

W składzie emulsji znajdziemy za to m.in. olej z czarnuszki, olej lniany, masło shea, pantenol ekstrakt z aloesu, czy też ichtiol. Natomiast płyn do skóry głowy PSORISIEL zawiera np. kwasy salicylowy oraz mlekowy, oleje konopny, rycynowy i z nasion czarnej porzeczki, argininę oraz witaminę E. Kosmetyki na łuszczycę PSORISIEL różnią się składem, co gwarantuje szerokie i kompleksowe działanie zestawu.

Podsumowanie

Skóra głowy osoby chorej na łuszczycę wymaga wyjątkowej pielęgnacji. Warto więc postawić na wysokiej jakości kosmetyki na łuszczycę, pamiętając przy tym, by wmasowywać je w skalp precyzyjnie, ale ostrożnie. Zadrapanie czy uszkodzenie skóry może doprowadzić do pogłębienia się problemu.