Lechia Tomaszów Mazowiecki przegrywa w inauguracyjnym meczu z Polonią Lidzbark Warmiński
W inauguracji nowego sezonu III ligi piłkarskiej, zespół Lechii Tomaszów Mazowiecki doświadczył gorzkiej porażki na wyjeździe z Polonią Lidzbark Warmiński, przegrywając 2:1. Mimo trudnych warunków i osłabienia kadrowego, drużyna pokazała wolę walki, która mogła przynieść lepszy rezultat.

Przebieg meczu i kluczowe momenty

W meczu inaugurującym sezon, Lechia stanęła w szranki z beniaminkiem Polonią Lidzbark Warmiński. Spotkanie rozpoczęło się dość spokojnie, a obie drużyny starały się ustalić kontrolę nad grą. Gospodarze przejęli inicjatywę w 18. minucie, kiedy to Siergiej Gurov zdobył pierwszą bramkę, co wprowadziło Polonię na prowadzenie. Lechia, mimo chęci i wysiłków, nie potrafiła przełamać solidnej obrony rywali, co dodatkowo utrudniło im zadanie.

Osłabienie Lechii i jego konsekwencje

W 34. minucie meczu Lechia znalazła się w trudnej sytuacji, gdy Nikodem Spiż został ukarany drugą żółtą kartką, a tym samym opuścił boisko. Osłabienie drużyny nie zniechęciło jednak zawodników, którzy z determinacją walczyli o każdy centymetr boiska. Pomimo przewagi liczebnej Polonii, Lechia potrafiła zorganizować się w defensywie, co pozwoliło im na stworzenie kilku groźnych sytuacji w drugiej połowie.

Ostatnie minuty i walka o remis

Druga część spotkania przyniosła większą aktywność ze strony Lechii, co zaowocowało wyrównującą bramką z rzutu karnego, zdobytej przez Artura Bogusza w 70. minucie. Radość z wyrównania nie trwała jednak długo, gdyż w 78. minucie Kostiantyn Czernij z Polonii ponownie wpisał się na listę strzelców, przywracając prowadzenie gospodarzom. W końcówce meczu Lechia miała szansę na remis, jednak strzał Daniela Chwałowskiego trafił w poprzeczkę. Ostatecznie, pomimo walki do ostatniego gwizdka, Lechia musiała uznać wyższość rywali, którzy od 57. meczów pozostają niepokonani na własnym boisku.

Wg inf z: Urząd Miasta w Tomaszowie Mazowieckim