Uroczysta akademia w SP nr 9 Tomaszów Mazowiecki z okazji Dnia Flagi i 3 Maja
W sercu Tomaszowa Mazowieckiego uczniowie i przedszkolaki wspólnie świętowali majowe symbole narodowe, tworząc niezapomnianą atmosferę pełną patriotyzmu i radości. Zobacz, jak szkoła nr 9 i Przedszkole nr 5 uczciły Dzień Flagi oraz rocznicę Konstytucji 3 Maja!

Uroczystość w Szkole Podstawowej nr 9 w Tomaszowie Mazowieckim pełna wzruszeń i barw narodowych

30 kwietnia 2025 roku w Szkole Podstawowej nr 9 im. ks. Jana Twardowskiego odbyła się wyjątkowa akademia, która zgromadziła uczniów, nauczycieli, rodziców oraz mieszkańców Domu Pomocy Społecznej z Tomaszowa Mazowieckiego. Wydarzenie rozpoczęło się podniosłym momentem – wniesieniem sztandaru szkoły i odśpiewaniem hymnu państwowego, co natychmiast nadało całej uroczystości podniosły charakter.

Dyrektor szkoły, Wioletta Madej, wręczyła uczestnikom biało-czerwone flagi, podkreślając jednocześnie, jak ważne są symbole narodowe oraz majowe święta dla kształtowania tożsamości i patriotyzmu młodego pokolenia. Uczniowie z grupy teatralnej „INNI”, a także klasy 7a, 3b, 1a oraz oddział przedszkolny zaprezentowali program artystyczny pełen recytacji patriotycznych wierszy, pieśni oraz tańca z biało-czerwonymi wstążkami.

Cała sala została udekorowana w narodowe barwy, a uczniowie dzierżyli flagi Polski, co stworzyło niezwykle wzruszającą i inspirującą atmosferę. W trakcie akademii rozstrzygnięto również szkolny konkurs wiedzy o Konstytucji 3 Maja oraz barwach narodowych – laureaci otrzymali dyplomy i upominki za swoje zaangażowanie i wiedzę.

Przedszkole nr 5 w Tomaszowie Mazowieckim świętuje patriotycznie razem z najmłodszymi

Również najmłodsi mieszkańcy Tomaszowa Mazowieckiego – wychowankowie Przedszkola nr 5 – mieli okazję do uczczenia majowych świąt. Ubrani w stroje w biało-czerwonych kolorach poznawali znaczenie symboli narodowych podczas specjalnych zajęć plastycznych, podczas których tworzyli własne flagi Polski.

Dzieci uczestniczyły także w pogadankach na temat najważniejszych majowych dat: Święta Pracy (1 maja), Dnia Flagi (2 maja) oraz rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Na zakończenie wspólnie odśpiewano hymn Polski – „Mazurek Dąbrowskiego”, co było pięknym zwieńczeniem dnia pełnego nauki i patriotycznych emocji.

Takie inicjatywy pokazują, jak ważne jest budowanie więzi z historią i tradycją już od najmłodszych lat. Dzięki nim młodzi tomaszowianie uczą się szacunku do symboli narodowych oraz wartości wolności i jedności, które są fundamentem naszej wspólnoty.


Wg inf z: UM Tomaszów Mazowiecki