Areszt dla 23-latka z Koluszek zatrzymanego z ponad 67 gramami narkotyków w Tomaszowie

Niecodzienna interwencja policji w Tomaszowie Mazowieckim zakończyła się zatrzymaniem młodego mężczyzny z dużą ilością narkotyków. Sprawa szybko trafiła do sądu, który zdecydował o zastosowaniu aresztu. Co dokładnie wydarzyło się na ulicach miasta?
- Akcja policji na ulicy Strzeleckiej w Tomaszowie Mazowieckim
- Zatrzymanie mieszkańca gminy Koluszki z ponad 67 gramami narkotyków
Akcja policji na ulicy Strzeleckiej w Tomaszowie Mazowieckim
W popołudniowe godziny 14 czerwca 2025 roku patrol policyjny z Tomaszowa Mazowieckiego, wspierany przez funkcjonariuszy Oddziału Prewencji Policji z Łodzi, prowadził rutynowe działania mające na celu zapewnienie bezpieczeństwa mieszkańcom. W trakcie patrolu uwagę mundurowych zwrócił młody mężczyzna idący ulicą Strzelecką, który trzymał w ręku otwartą butelkę alkoholu – zachowanie niedozwolone w tym miejscu.
Widząc zbliżających się policjantów, mężczyzna nerwowo odłożył butelkę i saszetkę na ziemię, a następnie próbował odwrócić od siebie uwagę zakładając bluzę. Jednak czujność funkcjonariuszy nie zawiodła – postanowili sprawdzić zawartość porzuconej saszetki.
Zatrzymanie mieszkańca gminy Koluszki z ponad 67 gramami narkotyków
W saszetce znaleziono kilkanaście małych woreczków tzw. „dilerek” oraz wagę jubilerską. Po szczegółowych badaniach okazało się, że w sześciu woreczkach znajduje się biały kryształ – substancja określona jako klofedron, której łączna waga przekroczyła 67 gramów. To znaczna ilość zabronionych środków odurzających.
Mężczyzna został zatrzymany i następnego dnia przewieziony do Prokuratury Rejonowej w Tomaszowie Mazowieckim, gdzie usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości narkotyków. Za takie przestępstwo grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.
Sąd przychylił się do wniosku prokuratora i zastosował wobec podejrzanego trzy miesiące aresztu tymczasowego.
Na podst. KPP w Tomaszowie Mazowieckim
Ostatnie Artykuły

W Lubochni świętowano masło i wiejskie tradycje. Guzowianki porwały publiczność

Dziesięć lat jazzu w Arenie Lodowej. Jubileusz z Kayah i Krystyną Prońko

Tomaszów szykuje trzy dni święta. W centrum i na Błoniach ruszy festiwal

5 tys. zł dla młodych strażaków - ruszył konkurs o bezpieczeństwie

Z radiowozu na trasę triathlonu - tomaszowscy policjanci z dwoma medalami

Nowa rzeźba w centrum Tomaszowa nawiązuje do herbu Rawicz

Dni Antoniańskie połączyły dwa jubileusze w Tomaszowie Mazowieckim

Na Granicznej zniknie jeden pas. Kierowców czeka objazd

W muzeum rozstrzygnięto konkurs o 200 latach parafii św. Antoniego

Dzieci zobaczyły policyjne konie z bliska. Tak wyglądało szkolenie w Smardzewicach

W muzeum o przewrocie majowym. Historycy wracają do 1926 roku

„Wewnętrzne Krajobrazy” w MCK w Tomaszowie Mazowieckim. Bohema wraca z nową wystawą

W lipcu Skansen Rzeki Pilicy zamieni się w słowiańskie targowisko smaków

Przedszkolaki pokazały sportowy zapał za Pilicą i wróciły z medalami
Przydatne dane teleadresowe
- Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. Marii Grzegorzewskiej w Tomaszowie Mazowieckim - oferta, zapisy, godziny
- Starostwo Powiatowe w Tomaszowie Mazowieckim - kontakt, godziny, wydziały
- Biblioteka Publiczna Gminy Bełżec - siedziba, zbiory i historia
- Prokuratura Rejonowa w Tomaszowie Lubelskim - kontakt, godziny, zawiadomienie o przestępstwie
- Powiatowy Zespół do Spraw Orzekania o Niepełnosprawności w Tomaszowie Mazowieckim - kontakt, dokumenty, dostępność
- Urząd Gminy w Czerniewicach - kontakt, godziny, wydziały i e-usługi
