Auta luksusowe – gdzie można je tanio ubezpieczyć?

Kierowcy wybierający samochody luksusowe muszą liczyć się z wysokim kosztem ich zakupu. Co więcej, pojawiają się również wyższe koszty związane z utrzymaniem tego typu pojazdu, w tym z jego ubezpieczeniem. Gdzie możemy wykupić tanie polisy na samochody premium?

Dzisiaj auta luksusowe to wysoki wydatek. Przykładowo, za auta kombi od Volvo musimy zapłacić nawet do 200 tysięcy złotych. Takie samochody marki premium same w sobie są zatem wysokim wydatkiem, ale kierowca decydujący się na takie Volvo nowe czy też luksusowe samochody używane musi pamiętać o tym, że nie są to jedyne koszty.

Eksploatacja samochodu to pełna paleta kosztów, w tym między innymi paliwo na Volvo kombi, koszty przeglądów technicznych, w tym także przeglądów gwarancyjnych, gdy wybieramy nowe auta premium. Dodatkowo, trzeba również liczyć koszty związane z ubezpieczeniem pojazdu – samochody luksusowe mogą być bardzo drogie w ubezpieczeniu!

Jakie polisy na samochody premium należy posiadać? Gdzie można kupić je w niskich cenach na samochody klasy premium? Zapraszamy do sprawdzenia! Na te pytania odpowiada salon samochodów luksusowych Volvo Car Nova z Łodzi.

Auta luksusowe – jakie polisy warto mieć?

Każdy kierowca posiadający samochód, w tym także auto luksusowe, musi posiadać wykupioną polisę OC, czyli odpowiedzialności cywilnej. Ta polisa chroni przed skutkami finansowymi wywołanych przez kierowcę szkód.

Poza tym na swój kombi samochód czy też inne marki premium samochody możemy wykupić polisy dodatkowe, w tym:

  • polisa AC – autocasco – chroni przed nieprzewidzianymi zdarzeniami, na przykład uszkodzeniem auta klasy premium, jego kradzieżą

  • polisa NNW – następstw nieszczęśliwych wypadków – umożliwia uzyskanie dodatkowego odszkodowania jako skutek wypadku

  • polisa Assistance – chroni kierowcę i pojazd podczas jazdy, możliwa jest naprawa Volvo w trasie, holowanie

  • polisy dodatkowe – na luksusowe auta można wykupić też inne polisy, na przykład ochrony opon, szyb samochodowych i na inne części samochodowe Volvo, wariant chroniący przed utratą zniżek

Gdy chodzi o samochody kombi, SUV czy sedan, w tym także o auta luksusowe używane, na przykład luksusowe auta poleasingowe, musimy liczyć się z kosztem nawet kilku tysięcy złotych na rok!

Auta luksusowe – gdzie kupić polisę jeszcze taniej?

Gdy posiadana przez nas klasa premium wymaga ubezpieczenia, wówczas pojawia się pytanie – gdzie można kupić polisę tanio?

Aktualnie kierowcy mogą przebierać w ofertach ubezpieczycieli na nowe Volvo części oraz na samochody Volvo używane. W tym celu można wykorzystać specjalne porównywarki sprawdzające ceny polis u różnych towarzystw.

Jeśli jednak decydujemy się na zakupienie auta w takim miejscu jak salony samochodowe Łódź czy w innym mieście, polisę możemy wykupić także tam! Salony pozwalają na wykupienie polis na auta nowe oraz używane, w tym także na te kupione jako wyprzedaż rocznika – wyprzedaż samochodów pod koniec roku.

W salonach kupimy także akcesoria i części Volvo, skorzystamy z usług ASO, gdzie możemy wykonać naprawę bezkosztową.