Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Tomaszów Mazowiecki

Relacje damsko-męskie we współczesnym świecie

Jeśli w ciągu ostatnich dziesięciu lat nie byłeś singlem i nie inicjowałeś spotkań z płcią przeciwną, to rzeczywistość współczesnego randkowania może był dla Ciebie sporym zaskoczeniem. Wszechobecna digitalizacja dosięgnęła bowiem nawet sfery romantycznej. Większość ludzi nie rozstaje się ze swoimi smartfonami, które stały się również narzędziem do poznawania innych. 

W 2019 roku poznawanie ludzi w barach wydaje się już niemal reliktem przeszłości. Królują aplikacje randkowe, a współczesne flirtowanie sprowadza się często do wysłania sobie gifów. Kobiety muszą liczyć się z tym, że w gąszczu wiadomości znajdą od czasu niechciane zdjęcia męskich przyrodzeń... Tak, randkowanie w sieci to wciąż "dziki zachód" i jeśli sam nie miałeś z nim do czynienia, to nie jesteś w stanie wyobrazić sobie, jak to wszystko teraz wygląda.

Jak nawiązywać relacje we współczesnym świecie?

W wirtualnej rzeczywistości o wiele ciężej jest nawiązać znaczącą relację z drugą osobą. Dlaczego? Główny powód wynika z faktu, że mamy zbyt dużo opcji! Możemy przesuwać palcem i wybierać spośród setek lub nawet tysięcy profili, a to powoduje u nas pewnego rodzaju paraliż. Przed powstaniem aplikacji randkowych tego typu problemy po prostu nie istniały. Nie każdy jest też na tyle otwarty, by pisać i poznawać wiele osób w nadziei na znalezienie tej odpowiedniej.

Warto pamiętać, że w aplikacjach randkowych najbardziej liczy się fizyczna atrakcyjność, którą pokazujemy przy pomocy dobrze dobranych zdjęć. Taki system działa bardziej na korzyść kobiet, które zazwyczaj mogą liczyć na spore zainteresowanie. Nie zawsze jest to oczywiście miłe zainteresowanie. Chyba każda kobieta, która próbowała nawiązywać relacje w ten sposób, spotkała się z niezbyt przyjemnymi zaczepkami lub nawet ze zwykłym nękaniem.

Aplikacje randkowe to dziś nie tylko Tinder. Powstało wiele podobnych - dopasowanych do różnych osobowości i potrzeb użytkowników. Jest na przykład Bumble, czyli aplikacja, w której to kobiety robią "pierwszy krok".

A co ze spotykaniem ludzi w "prawdziwym świecie"? Cóż, nie jest to już popularna metoda nawiązywania relacji damsko-męskich. Współczesna kultura randkowania wygląda po prostu inaczej, a większość ludzi nie wyobraża sobie życia bez smartfonów. Widzimy to w autobusach, pociągach, na ławkach, a nawet podczas spotkań ze znajomymi lub rodzinnych obiadów. Świata nie zmienimy, więc musimy się do niego dostosować.

Podchodź do tego mądrze!

Nie warto zamykać się na świat. Nawet jeśli nigdy wcześniej nie korzystałeś z aplikacji randkowych, to wypróbowanie ich nie będzie Cie wiele kosztowało. Pamiętaj, żeby podczas szukania drugiej osoby przede wszystkim dobrze się bawić. Ważne jest też zachowywanie pewności siebie (tak, nawet w wirtualnym świecie jest to niezwykle istotne).

Jeżeli ten sposób na poznawanie ludzi przestanie sprawiać Ci przyjemność, to powinieneś zrobić sobie przerwę. Podchodź mądrze do aplikacji randkowych i pamiętaj, że mają one być dla Ciebie ułatwieniem, a nie utrudnieniem. Ciesz się wygodą, jaką zapewniają i bądź gotowy, aby w każdej chwili móc zrobić "krok w tył".

Informacje dodatkowe

Wejdź na stronę https://www.uwodzenie.org/ i zobacz więcej informacji o skutecznym uwodzeniu