Policja Tomaszów Maz.: Odpowie przed sądem za rozbój, kradzież dokumentu i znieważenie
Wspólne działania policjantów z Wydziału Kryminalnego tomaszowskiej komendy i Komisariatu Policji w Rokicinach doprowadziły do ustalenia i zatrzymania 26-letniego mieszkańca gminy Ujazd, który odpowie przed sądem za rozbój na obywatelu Ukrainy. Ma na sumieniu również kradzieży jego dokumentu oraz znieważeniu na tle narodowościowym. Zatrzymanemu mężczyźnie grozi kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności.
Do zdarzenia doszło 20 września 2020 roku na terenie Niewiadowa w gminie Ujazd. Ze wstępnych ustaleń policjantów pracujących na miejscu interwencji wynikało, iż około godziny 19:00 jadący na rowerze 20-letni obywatel Ukrainy, został zaatakowany przez nieznanego mu mężczyznę, który kopnął w jego rower zmuszając do zatrzymania. Następnie uderzył go ręką w głowę jednocześnie publicznie znieważając na tle narodowościowym. Zabrał mu również plecak z zakupami i paszportem a następnie uciekł w nieznanym kierunku. Na miejscu zdarzenia oprócz patrolu interwencyjnego skierowano przewodnika wraz z psem służbowym oraz technika kryminalistyki. Policyjny technik zabezpieczył ślady pozwalające na późniejszą identyfikację sprawcy. Nadal jednak nie było wiadomo, kto dopuścił się napaści na 20-latka. Wtedy do działań przystąpili policjanci z Komisariatu Policji w Rokicinach oraz tomaszowscy kryminalni. Wspólne działania szybko przyniosły oczekiwane efekty. We wczesnych godzinach porannych 22 września 2020 roku, funkcjonariusze zapukali do mieszkania wytypowanego 26-letniego mieszkańca Niewiadowa. Nie krył zdziwienia z wizyty policjantów. Już we wstępnym rozpytaniu potwierdził dokonanie napaści na rowerzystę. Został zatrzymany i doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Tomaszowie Mazowieckim, gdzie usłyszał zarzut rozboju, kradzieży dokumentu i znieważenia. Grozi mu kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności. O jego dalszym losie zadecyduje sąd.
Komenda Powiatowa Policji w Tomaszowie Mazowieckim,
tomaszow-mazowiecki.policja.gov.pl/etm/informacje/52884,Odpowie-przed-sadem-za-rozboj-kradziez-dokumentu-i-zniewazenie.html
Autor: krystian
Ostatnie Artykuły

W lesie zamiast dzwonka uczniowie SP 6 tropili wiosnę i pieniądze

Młodzi aktorzy przejęli Tkacz i pokazali, że teatr w Tomaszowie ma energię

Strażacy z Tomaszowa weszli do ogólnopolskiej debaty o bezpieczeństwie

Lechia żegna się z play off po bolesnej porażce w Grodzisku

Dziki wtargnął na jezdnię pod Twardą - lexus rozbił się o drzewo

Siedem spektakli i pełna sala podczas drugiego dnia Tomaszowskich Teatraliów

Tylko dwa punkty od srebra. Uczniowie SP 11 wrócili z brązem

Lechia rozbiła GKS i bez litości wzięła rewanż za ligową porażkę

Volvo Car Poland z rekordem rejestracji w 2025 r. Nowości w ofercie na 2026 r. z myślą o dalszej elektryfikacji

Telefon w dłoni, sekundy bez kontroli - policja ruszyła na drogi powiatu

Miłość, która niesie przez tysiąc kilometrów wraca do KiTKA

Tomaszów oddał hołd kobiecie, która za pomoc Żydom zapłaciła życiem

Czternastka z Tomaszowa wśród szkół, które promują zdrowie na najwyższym poziomie

