Biblioteka Tomaszów Maz.: Pierwsze spotkanie DKK dla młodzieży w 2022 r.
W poniedziałek 17-go stycznia - wczorajszego mroźnego i wietrznego popołudnia - do siedziby Miejskiej Biblioteki Publicznej, przybyli Klubowicze Dyskusyjnego Klubu Książki dla Młodzieży.
W klimatach przygaszonego światła i przy łyku gorącej, słodkiej herbaty omówione zostały dwie książkowe pozycje. Pierwsza z nich, która wprowadziła uczestników w dobry, humorystyczny nieco nastrój, to listy Wisławy Szymborskiej i Kornela Filipowicza pt. Najlepiej w życiu ma twój kot.
Książka to zbiór niepublikowanych listów, nasyconych inteligentnym dowcipem, listów lirycznych, miłosnych, pełnych intymnych wyznań. Listów poważnych i tych zupełnie prozaicznych, w których można przeczytać historię o jajecznicy, czy aktualnych cenach mięsa. Licealiści opowiadali o swoim zachwycie nad słowem pisanym ręcznie, o tym jak się od tego odeszło, o lekkiej formie, która urzekła ich u Noblistki, jej niezwykłym poczuciu humoru i skromności. Dodaliśmy, że Szymborska była wielką fanką Andrzeja Gołoty i odmówiła tekstu do piosenki Edycie Górniak.
Drugą omawianą pozycją była książka Ja nie jestem Miriam, której autorką jest współczesna szwedzka pisarka i dziennikarka Majgull Axellson.
To mocna, zapadająca w pamięć powieść psychologiczna, która stanowi orginalny, wyrazisty przykład literatury wojennej, a ściślej obozowej. Jest ona w dużej mierze poświęcona opisowi życia ludzi za murami nazistowskiego obozu koncentracyjnego. Obie książki, choć tematycznie różne, bardzo spodobały się Uczestnikom.
Spotkanie odbyło się w składzie 6 osobowym. Klubowicze otrzymali pamiątkowe zakładki do książek, zrobione w duchu wyklejanek, które uwielbiała robić własnoręcznie sama Wisława Szymborska
Miejska Biblioteka Publiczna w Tomaszowie Mazowieckim,
mbptomaszow.pl/dkk/1156-pierwsze-spotkanie-dkk-dla-mlodziezy-w-2022-r
Ostatnie Artykuły

Dzieci zobaczyły policyjne konie z bliska. Tak wyglądało szkolenie w Smardzewicach

W muzeum o przewrocie majowym. Historycy wracają do 1926 roku

„Wewnętrzne Krajobrazy” w MCK w Tomaszowie Mazowieckim. Bohema wraca z nową wystawą

W lipcu Skansen Rzeki Pilicy zamieni się w słowiańskie targowisko smaków

Przedszkolaki pokazały sportowy zapał za Pilicą i wróciły z medalami

Zimowa elegancja na ważne prezentacje - jak stworzyć pewny i profesjonalny wizerunek?

Pakiety medyczne a szybka diagnostyka – dlaczego czas reakcji ma kluczowe znaczenie?

Letnie wieczory nad Pilicą znów z muzyką. MCK szykuje piątki pełne koncertów

Młodzi artyści MCK zagrają muzyczną podróż. Wstęp wolny

Miód, muzyka i biesiada w Żelechlinku. Powiat świętował z pszczelarzami

Młodzi odkrywali Tomaszów. Gra miejska połączyła szkoły i instytucje

Dobry pomysł to za mało. Centrum OPUS uczy tomaszowskich aktywistów sztuki grantowej

Spacer pod koronami stuletnich drzew. Tomaszów Mazowiecki odkrywa swoje zielone dziedzictwo

Bajanie na szklanym ekranie. Czerwcowe seanse dla małych czytelników
Przydatne dane teleadresowe
- Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Tyszowcach - kontakt, godziny, świadczenia
- Urząd Stanu Cywilnego w Czerniewicach - kontakt, godziny, sprawy do załatwienia
- Komisariat Policji w Czerniewicach - kontakt, dzielnicowi, zgłoszenia
- Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Tomaszowie Mazowieckim - kontakt, zapis i oferta
- Samorządowe Centrum Kultury w Tyszowcach - kontakt, zajęcia, wynajem sal
- Urząd Stanu Cywilnego w Tomaszowie Mazowieckim - kontakt, godziny, sprawy do załatwienia
