Lechia Tomaszów Mazowiecki rozgromiła GKS Bełchatów 5:1 na Nowowiejskiej
Lechia Tomaszów Mazowiecki odniosła spektakularne zwycięstwo, pokonując GKS Bełchatów 5:1. Drużyna trenera Mateusza Milczarka zdominowała rywali, prezentując znakomitą grę zarówno w ofensywie, jak i defensywie. Było to trzecie z rzędu wysokie zwycięstwo Lechii, co świadczy o ich doskonałej formie w końcówce sezonu.
  1. Lechia Tomaszów Mazowiecki pokonała GKS Bełchatów 5:1.
  2. Trzecie wysokie zwycięstwo z rzędu dla Lechii.
  3. Skuteczna gra w ofensywie i defensywie.
  4. Mecz przyciągnął 679 kibiców.

Spotkanie, które odbyło się na stadionie przy ulicy Nowowiejskiej, już od kilku tygodni budziło spore emocje wśród kibiców obu drużyn. Nic dziwnego, ponieważ starcie z sąsiadującym w tabeli GKS Bełchatów zapowiadało się na zaciętą rywalizację. Lechiści jednak nie pozostawili złudzeń, dominując przez większość meczu i pewnie zwyciężając.

Już w 9. minucie meczu Bartosz Snopczyński został sfaulowany w polu karnym przez Patryka Skóreckiego i sam poszkodowany pewnie wykorzystał rzut karny, otwierając wynik spotkania. Kolejna bramka padła w 38. minucie po pięknym strzale Adriana Ziarka, który podwyższył prowadzenie na 2:0.

Po przerwie goście z Bełchatowa rozpoczęli z impetem, zdobywając kontaktową bramkę już w 46. minucie za sprawą Bartłomieja Bartosiaka. To jednak nie wystarczyło, by zmienić obraz gry. Lechia szybko odzyskała kontrolę nad meczem, a kolejne gole autorstwa Snopczyńskiego, Kolasy i Skrzyniaka przypieczętowały pewne zwycięstwo gospodarzy.

Warto podkreślić, że drużyna Lechii Tomaszów Mazowiecki zagrała bardzo pewnie w defensywie, skutecznie odpierając ataki przeciwników. Trener Mateusz Milczarek może być dumny z postawy swoich zawodników, którzy nie tylko zrewanżowali się za jesienną porażkę, ale także pokazali, że są w doskonałej formie przed nadchodzącymi wyzwaniami.

Na trybunach zasiadło 679 kibiców, którzy mogli cieszyć się emocjonującym widowiskiem. Sędzią główną spotkania była Anna Adamska z Białołęki, która dobrze prowadziła mecz, rozdając kilka żółtych kartek.

Skład Lechii: Mateusz Awdziewicz – Kamil Szymczak (82. Adrian Skrzyniak), Bartosz Snopczyński (76. Adrian Amroziński), Jakub Król, Grzegorz Płatek, Marcin Pieńkowski (82. Bartosz Bogus), Adrian Ziarek (87. Jakub Gogol), Krystian Kolasa (76. Kordian Górka), Miłosz Pawlusiński, Artur Dunajski, Michał Mikołajczyk.

Lechia Tomaszów Mazowiecki – GKS Bełchatów 5:1 (2:0). Bramki: Bartosz Snopczyński 10-karny, 66, Adrian Ziarek 38, Krystian Kolasa 74, Adrian Skrzyniak 87 – Bartłomiej Bartosiak 46. Żółte kartki: Adrian Ziarek, Miłosz Pawlusiński (Lechia) – Oskar Wójcik, Bartłomiej Bartosiak, Przemysław Zdybowicz, Mikołaj Błaszczyk, Klaudiusz Krasa (GKS).