Noc Bibliotek: Odkryj Moc bibliotek w Tomaszowie Mazowieckim już 11 października!

Już 11 października 2024 roku w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży Miejskiej Biblioteki Publicznej odbędzie się X jubileuszowe wydanie Nocy Bibliotek, które w tym roku przebiegać będzie pod hasłem Moc bibliotek”. To wyjątkowe wydarzenie, rozpoczynające się o godzinie 17:00, ma na celu promowanie czytelnictwa oraz integracji społeczności lokalnych.
- Wiele atrakcji dla miłośników książek i kultury
- Spotkanie z autorką książki o Mongolii
- Muzyka i film w tle
Wiele atrakcji dla miłośników książek i kultury
Podczas Nocy Bibliotek, uczestnicy będą mogli skorzystać z bogatej oferty atrakcji. W programie znalazł się m.in. Pokój Bajek, w którym dzieci będą mogły wziąć udział w teatrzyku kamishibai, a także skorzystać z kreatywnych warsztatów, takich jak kolorowanie, tworzenie zakładek, czy zabawy związane z literaturą. Wydarzenie to jest doskonałą okazją, aby zachęcić młodsze pokolenie do odkrywania magii książek.
Spotkanie z autorką książki o Mongolii
Jednym z kluczowych punktów programu będzie spotkanie autorskie z Uyangą Bayarkhuu, autorką książki Ja, Mongołka. Opowieść wojowniczki. To niezwykła możliwość, by poznać fascynującą historię życia autorki, która podzieli się swoimi doświadczeniami z Mongolii oraz refleksjami na temat życia w Polsce. Spotkanie poprowadzi redaktor Marcin Kowalski, a uczestnicy będą mieli okazję nabyć książkę i uzyskać autograf od Uyangi, co z pewnością będzie wyjątkowym przeżyciem.
Muzyka i film w tle
W programie Nocy Bibliotek nie zabraknie również muzyki. O godzinie 20:00 odbędzie się występ ludowego zespołu Mongolska Melodia, który zaprezentuje tradycyjne mongolskie instrumenty oraz śpiew gardłowy. Muzycy, będący pasjonatami kultury mongolskiej, na co dzień pracują i mieszkają w Polsce, co nadaje ich występowi szczególnego charakteru. Na zakończenie wieczoru odbędzie się projekcja filmu familijnego Mój brat ściga dinozaury, co z pewnością dostarczy uczestnikom wielu emocji i radości.
Nie przegapcie tej wyjątkowej okazji, aby odkryć moc bibliotek i doświadczyć niezapomnianych chwil podczas Nocy Bibliotek w Tomaszowskiej Książnicy! Wstęp wolny, do zobaczenia!
Na podstawie: Urząd Miasta
Ostatnie Artykuły

Tomaszów świętował pod biało-czerwoną. Majówka nabrała podniosłego tonu

Majowe seanse w Pokoju Bajek. Cztery środy z animacjami dla dzieci

RetroMajówka w Skansenie połączyła PRL i dawne zdjęcia Tomaszowa

Lechia goniła wynik. Wigry wykorzystały dwa szybkie ciosy

Nad Zalewem Sulejowskim czuwali policjanci - weekend minął bez alarmów

Sekundy od tragedii nad Pilicą - dzielnicowi wyciągnęli kobietę z wody

Dwa pożary w weekend - w suszy nawet grill może skończyć się tragedią
![[PIŁKA NOŻNA] Betclic 3. Liga Grupa 1 (Grupa I) – Lechia Tomaszów Mazowiecki – Wigry Suwałki 1:3](/images/mecz/thumbnails/lechia-tomaszow-mazowiecki-wigry-suwalki-02052026-13.webp)
[PIŁKA NOŻNA] Betclic 3. Liga Grupa 1 (Grupa I) – Lechia Tomaszów Mazowiecki – Wigry Suwałki 1:3

14 policjantów z Tomaszowa pobiegło w hołdzie Hubalowi, konni pilnowali trasy

Baseny termalne wracają na Szymanówek. Projekt rusza etapami

Tydzień Bibliotek w Tomaszowie - park, poezja i fotograficzne tropy

Majówka nad wodą może skończyć się źle - policja wskazuje ryzykowne nawyki

Kiedy warto udać się na wizytę do endokrynologa?

