Linia nr 2 od czerwca pojedzie nad Zalew Sulejowski z dodatkowymi kursami weekendowymi

Już od czerwca mieszkańcy Tomaszowa Mazowieckiego i okolic zyskają wygodniejszy dojazd nad Zalew Sulejowski! Nowe kursy autobusów linii nr 2 pozwolą łatwiej dotrzeć do popularnego miejsca wypoczynku, a weekendowe popołudnia będą jeszcze bardziej dostępne dzięki dodatkowym połączeniom.
- Tomaszów Mazowiecki z nowymi połączeniami autobusowymi nad Zalew Sulejowski
- Godziny odjazdów i powrotów ułatwią planowanie wypoczynku nad zalewem
Tomaszów Mazowiecki z nowymi połączeniami autobusowymi nad Zalew Sulejowski
Od 1 czerwca 2025 roku linia autobusowa nr 2 zostanie rozszerzona o kursy prowadzące bezpośrednio do przystanku Smardzewice Zalew, położonego przy ulicy Wodnej w Smardzewicach. To efekt współpracy Miejskiego Zakładu Komunikacji z Gminą Tomaszów Mazowiecki, która ma ułatwić mieszkańcom dostęp do rekreacyjnych terenów nad Zalewem Sulejowskim.
W dni powszednie wybrane kursy z dworca PKS/PKP oraz placu Kościuszki będą przedłużone aż do Zalewu, co oznacza więcej możliwości na szybki wypad za miasto. Z kolei w soboty i niedziele oferta zostanie wzbogacona o dodatkowe przejazdy w godzinach popołudniowych, idealne dla tych, którzy chcą spędzić czas nad wodą po pracy lub w weekend.
Godziny odjazdów i powrotów ułatwią planowanie wypoczynku nad zalewem
Autobusy linii nr 2 odjadą z dworca PKS/PKP w dni robocze o godzinach: 8:39, 10:30, 12:26, 16:34 , a także kurs z placu Kościuszki o 20:38. W soboty pasażerowie mogą liczyć na odjazdy o 9:40, 12:40 oraz dodatkowe kursy o 17:20 i 20:29. Niedziela i święta to podobny rozkład autobusy pojadą o 9:20, 12:40 , a także o 17:20 i 20:29.
Powroty z przystanku Smardzewice Zalew zaplanowano na dni powszednie o godzinach 11:18, 12:56, 17:12 i 20:58. W weekendy i święta autobusy będą odjeżdżać o 10:15, 13:15 , a także w ramach dodatkowych kursów o 17:55 i 21:04.
Dodatkowo kurs linii nr 2 z dworca o godz. 8:39 będzie kontynuowany jako linia nr 40, która wróci ze Smardzewic Zalewu o godz. 9:09 , zapewniając sprawny transport z powrotem do centrum Tomaszowa Mazowieckiego.
Dla wygody podróżnych autobusy zatrzymywać się będą również na żądanie przy porcie jachtowym (Hotel Kruk) oraz na początku tamy przy ulicy Mostowej. To udogodnienie pozwoli jeszcze lepiej korzystać z atrakcji Zalewu Sulejowskiego bez konieczności długiego marszu.
Źródło informacji: MZK Tomaszów Mazowiecki oraz Zarząd Dróg i Utrzymania Miasta Tomaszów Mazowiecki.
Na podstawie: UM Tomaszów Mazowiecki
Ostatnie Artykuły

Tydzień Bibliotek w Tomaszowie - park, poezja i fotograficzne tropy

Majówka nad wodą może skończyć się źle - policja wskazuje ryzykowne nawyki

Pierwszaki z „szóstki” weszły do świata książek i odebrały pierwsze dyplomy

Stefania Tuwim wraca do Tomaszowa. Muzeum przypomni Marchewiankę

Lechia wraca na domowe boisko. W sobotę zagra z Wigrami Suwałki

W Tkaczu znów zabrzmi teatr. Dwie szkolne inscenizacje wracają na scenę

Dziesięć lat chóru Artis Gaudium zwieńczy jubileuszowy koncert w Tkaczu

Autobusy pojadą inaczej w majówkę i ominą centrum podczas uroczystości

Kwiat paproci wraca do pracowni. MCK czeka na nowe obrazy

Lechia znów dopięła swego u siebie. Ząbkovia pękła dopiero po przerwie

Sołtys z Lubelszczyzny rozbawił Tomaszów. W Tkaczu padły pytania z sali
![[PIŁKA NOŻNA] Lechia Tomaszów Mazowiecki – Ząbkovia Ząbki 2:1 w Betclic 3. Lidze Grupa 1 (Grupa I)](/images/mecz/thumbnails/lechia-tomaszow-mazowiecki-zabkovia-zabki-25042026-21.webp)
[PIŁKA NOŻNA] Lechia Tomaszów Mazowiecki – Ząbkovia Ząbki 2:1 w Betclic 3. Lidze Grupa 1 (Grupa I)

Lechia chce rewanżu. W Tomaszowie waży się ważne ligowe miejsce

