Młodzi radni integrowali się w Arenie Lodowej przed rozpoczęciem kadencji

W Arenie Lodowej młodzi przedstawiciele szkół z Tomaszowa Mazowieckiego spotkali się, by się poznać i zaplanować pierwsze działania. Warsztaty i zabawy miały przygotować ich do pracy w Młodzieżowej Radzie. W trakcie spotkania pojawiły się już konkretne propozycje dotyczące m.in. profilaktyki i promocji działalności rady.
- Spotkanie w Tomaszowie Mazowieckim
- Warsztaty, rozmowy i pomysły w Arenie Lodowej
Spotkanie w Tomaszowie Mazowieckim
W środę, 29 października, w Arenie Lodowej odbyło się integracyjne spotkanie Młodzieżowej Rady Miasta Tomaszowa Mazowieckiego VII kadencji. W wydarzeniu wzięli udział młodzi radni wybrani przez rówieśników z 20 tomaszowskich szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Celem było zbudowanie zespołu i omówienie pierwszych pomysłów przed oficjalnym rozpoczęciem pracy.
Warsztaty, rozmowy i pomysły w Arenie Lodowej
Uczestnicy uczestniczyli w warsztatach prowadzonych przez Adriana Skoczylasa z Centrum OPUS, który wyjaśniał funkcjonowanie młodzieżowych rad oraz poprowadził gry integracyjne. Rozmowy uzupełniła Wanda Rybak z Wydziału Polityki Społecznej, która omawiała inicjatywy związane z profilaktyką uzależnień, oraz Joanna Budny, rzeczniczka Urzędu Miasta, wskazująca sposoby wykorzystania mediów do promocji działań Młodzieżowej Rady. Po części warsztatowej młodzież spędziła czas aktywnie — na gokartach i w kręgielni.
Projekt zrealizowano w ramach grantu “Startujemy razem - integracja młodych liderów Młodzieżowej Rady Miasta w Tomaszowie Mazowieckim”, finansowanego przez Narodowy Instytut Wolności - Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach Fundusz Młodzieżowy 2022-2023, realizowanego przez Centrum OPUS.
na podstawie: Urząd Miasta w Tomaszowie Mazowieckim.
Ostatnie Artykuły

Miasteczko cud w Tkaczu zamieniło scenę w pełne emocji małe miasto

Chwila po włączeniu do ruchu - na Mireckiego zginął motocyklista

Juniorzy Lechii z Tomaszowa Mazowieckiego o krok od podium w mistrzostwach Polski

Lechia wraca z Łomży z niedosytem po meczu, który miała pod kontrolą

Ulica Jasna pójdzie do przebudowy. Przez pięć miesięcy bez ruchu ogólnego

Wojewoda wygrywa turniej w Tomaszowie, a finał trzymał w napięciu do końca
![[PIŁKA NOŻNA] ŁKS Łomża – Lechia Tomaszów Mazowiecki 1:1 w Betclic 3. Lidze – Grupie I](/images/mecz/lks-lomza-lechia-tomaszow-mazowiecki-18042026-11-2.webp)
[PIŁKA NOŻNA] ŁKS Łomża – Lechia Tomaszów Mazowiecki 1:1 w Betclic 3. Lidze – Grupie I

Lechia jedzie do Łomży na jubileuszowy mecz z rywalem, który nie odpuszcza

Tymczasowa zmiana ruchu na S8 i DK48 w rejonie ul. Wysokiej

Lechia juniorów w półfinale mistrzostw Polski po pięciosetowym boju z Gwardią

105 uczniów stanęło do policyjnego testu w Tomaszowie Mazowieckim - Żelechlinek zgarnął laury

RetroMajówka w Skansenie Rzeki Pilicy połączy PRL, zabawę i rodzinny piknik

W centrum Tomaszowa znów padł alarm o przekroczeniu pyłu PM10

