Dziesięć lat chóru Artis Gaudium zwieńczy jubileuszowy koncert w Tkaczu

Dziesięć lat chóru Artis Gaudium zwieńczy jubileuszowy koncert w Tkaczu

FOT. UM Tomaszów Mazowiecki

W Tomaszowie Mazowieckim szykuje się wieczór, w którym jeden z miejscowych chórów spojrzy wstecz na dekadę pracy, scenicznych wzruszeń i mozolnie budowanego repertuaru. Artis Gaudium przygotowuje jubileusz, który ma być nie tylko koncertem, ale też świętem całego zespołu. W programie zabrzmią utwory dobrze znane słuchaczom tej formacji, a także te, które przez lata pomagały jej szukać własnego brzmienia.

8 maja 2026 roku o godz. 18.00 w Miejskim Centrum Kultury Tkacz przy ul. Niebrowskiej 50 odbędzie się Koncert Jubileuszowy z okazji 10-lecia działalności chóru pod dyrekcją Katarzyny Goljat. Wydarzenie połączy występ muzyczny z uroczystą galą jubileuszową, a więc będzie miało i sceniczny rozmach, i bardziej uroczysty, wspólnotowy charakter.

Na repertuar złożą się utwory, które przez lata przewijały się przez koncertową historię zespołu – od pieśni klasycznych i ludowych, przez gospel, po muzykę rozrywkową. Wśród zapowiadanych kompozycji są także te kojarzone z Elvisem Presleyem, Leonardem Cohenem i The Beatles. Wstęp jest wolny, więc jubileusz Artis Gaudium ma szansę przyciągnąć nie tylko stałych słuchaczy chóralnych wykonań, ale też tych, którzy po prostu chcą spędzić wieczór z żywą muzyką i dobrą sceną.

na podstawie: UM Tomaszów Mazowiecki.

Ilustracja wykorzystana w artykule została pobrana z zewnętrznego źródła (UM Tomaszów Mazowiecki). W przypadku zastrzeżeń dotyczących praw do zdjęcia prosimy o kontakt.