W Sieradzu pokażą policyjny sprzęt - finał konkursu przyciągnie rodziny

FOT. KPP w Tomaszowie Mazowieckim
19 czerwca w Sieradzu zakończy się finał XXXVI Ogólnopolskiego Konkursu „Policjant Ruchu Drogowego”. Po części oficjalnej organizatorzy zaplanowali piknik profilaktyczny, podczas którego mieszkańcy zobaczą policyjny sprzęt, pojazdy i pracę funkcjonariuszy różnych specjalności.
Od poniedziałku 15 czerwca Sieradz jest gospodarzem ogólnopolskiego finału konkursu, w którym rywalizują najlepsi policjanci ruchu drogowego z całej Polski. Uczestnicy mierzą się ze sprawdzianami wiedzy i konkurencjami praktycznymi, które wymagają refleksu, precyzji i umiejętności niezbędnych podczas codziennej służby na drogach.
Kulminacją wydarzenia będzie piknik profilaktyczny na terenie Szkoły Policji Ruchu Drogowego w Sieradzu. Na miejscu pojawią się funkcjonariusze różnych policyjnych pionów, w tym przedstawiciele Komendy Powiatowej Policji w Tomaszowie Mazowieckim - policyjni profilaktycy oraz policjanci sezonowej komórki wodnej.
Organizatorzy zapowiadają pokazy, prezentację specjalistycznego wyposażenia i możliwość rozmowy z funkcjonariuszami odpowiedzialnymi za bezpieczeństwo. Przygotowano też atrakcje dla rodzin z dziećmi oraz praktyczne wskazówki dotyczące bezpiecznego wypoczynku przed wakacjami.
Takie wydarzenia działają na ludzi mocniej niż szkolne apele i foldery, bo pokazują policję z bliska i bez oficjalnego dystansu. Jeśli ktoś chce zobaczyć, jak wygląda służba od kuchni, a przy okazji wynieść z tego konkretne porady na lato, Sieradz przygotował dla niego pełny pakiet.
na podstawie: Policja Tomaszów Mazowiecki.
Ilustracja wykorzystana w artykule została pobrana z zewnętrznego źródła (KPP w Tomaszowie Mazowieckim). W przypadku zastrzeżeń dotyczących praw do zdjęcia prosimy o kontakt.
Ostatnie Artykuły

Nowy rozkład MZK już obowiązuje. Stary kursował tylko do końca maja

W Sieradzu pokażą policyjny sprzęt - finał konkursu przyciągnie rodziny

W Tkaczu zabrzmi koncert młodych wokalistów – rok pracy zamkną piosenkami

Linia 7 pojedzie inaczej. Krótki objazd i czterominutowe opóźnienie

Jedynka szykuje rodzinny piknik. W puli jest rower i mnóstwo atrakcji

Przystań nad Pilicą już działa. Kąpielisko otwarte przez całe lato

W Lubochni świętowano masło i wiejskie tradycje. Guzowianki porwały publiczność

Dziesięć lat jazzu w Arenie Lodowej. Jubileusz z Kayah i Krystyną Prońko

Tomaszów szykuje trzy dni święta. W centrum i na Błoniach ruszy festiwal

5 tys. zł dla młodych strażaków - ruszył konkurs o bezpieczeństwie

Z radiowozu na trasę triathlonu - tomaszowscy policjanci z dwoma medalami

Nowa rzeźba w centrum Tomaszowa nawiązuje do herbu Rawicz

Dni Antoniańskie połączyły dwa jubileusze w Tomaszowie Mazowieckim

Na Granicznej zniknie jeden pas. Kierowców czeka objazd
Przydatne dane teleadresowe
- Dzienny Dom Senior+ w Grodysławicach - nabór, godziny i kontakt
- Warsztaty Terapii Zajęciowej w Grabowicy - kontakt, zasady przyjęcia, oferta
- PGKiM Tomaszów Lubelski - kontakt, awarie, godziny i e-BOK
- Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Tomaszowie Lubelskim - kontakt, godziny, zadania
- Miejska Biblioteka Publiczna w Ujeździe - kontakt, filie, godziny otwarcia
- Urząd Gminy Tomaszów Mazowiecki - kontakt, godziny, referaty, ePUAP
