Tomaszów wymienia system informacji miejskiej. Blisko tysiąc punktów zyska nowe oznaczenia

Tomaszów wymienia system informacji miejskiej. Blisko tysiąc punktów zyska nowe oznaczenia

FOT. Urząd Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

W Tomaszowie Mazowieckim rozpoczęła się wymiana systemu, który przez lata prowadził ludzi po mieście, ale dziś w wielu miejscach zwyczajnie przestał spełniać swoją rolę. Po blisko dwóch dekadach stare tablice są zużyte, nieczytelne i dalekie od standardu, jakiego oczekują mieszkańcy oraz osoby przyjezdne. Teraz rusza montaż nowych nośników, a wraz z nim porządkowanie miejskiej nawigacji od podstaw.

  • Stare tablice odchodzą po dwóch dekadach
  • Blisko tysiąc punktów dostanie nowe oznaczenia

Stare tablice odchodzą po dwóch dekadach

Przez niemal 20 lat dotychczasowy System Informacji Miejskiej działał w Tomaszowie Mazowieckim jako codzienna pomoc przy odnajdywaniu ulic, obiektów i punktów orientacyjnych. Z czasem jednak tablice zaczęły się po prostu starzeć. W wielu miejscach widać było zużycie, a ich czytelność pozostawiała wiele do życzenia.

Miasto zdecydowało więc o kompleksowej modernizacji, zamiast doraźnych napraw. Nowy system został zaprojektowany od początku i uzgodniony z właściwymi zarządcami dróg, co ma uporządkować oznaczenia w przestrzeni miejskiej i ujednolicić ich wygląd. To ważne zwłaszcza tam, gdzie dotąd brakowało spójności między kolejnymi tablicami i znakami.

Blisko tysiąc punktów dostanie nowe oznaczenia

Skala przedsięwzięcia jest duża. Oznakowanych zostanie blisko 1000 punktów na terenie miasta, od dzielnic i osiedli po ulice, place, ronda i skwery. System obejmie także parki, adresy budynków, atrakcje turystyczne, zabytki, trasy rowerowe i turystyczne oraz przystanki komunikacji miejskiej.

W nowym układzie nie chodzi wyłącznie o estetykę. To ma być narzędzie, które ułatwi poruszanie się po mieście zarówno mieszkańcom, jak i osobom odwiedzającym Tomaszów. W praktyce oznacza to szybsze odnajdywanie konkretnych miejsc, lepszą orientację w przestrzeni i mniej błądzenia tam, gdzie dziś tablice nie nadążają już za potrzebami miasta.

Inwestycja jest współfinansowana z Programu Polski Ład i stanowi element projektu realizowanego w ramach rozbudowy bazy sportowej. Nowe oznaczenia mają więc nie tylko porządkować miejską mapę, ale też dołożyć kolejny element do bardziej czytelnego, nowoczesnego Tomaszowa.

na podstawie: Urząd Miasta w Tomaszowie Mazowieckim.

Ilustracja wykorzystana w artykule została pobrana z zewnętrznego źródła (Urząd Miasta w Tomaszowie Mazowieckim). W przypadku zastrzeżeń dotyczących praw do zdjęcia prosimy o kontakt.