W parku Solidarność rusza muzyczne lato. Klasyka zabrzmi w muszli

FOT. Urząd Miasta
W parkowej muszli w Tomaszowie Mazowieckim lato zacznie się od dźwięków akordeonu, fortepianu i śpiewu. Już w niedzielę 5 lipca rusza tam cykl „Parkowe Wieczory z Muzyką Klasyczną”, który ma wypełnić scenę koncertami aż do końca sierpnia. Program łączy młodych wykonawców z Państwowej Szkoły Muzycznej i zaproszonych artystów, więc kolejne wieczory nie będą brzmiały jednakowo. W tle pojawi się też książka – Miejska Biblioteka Publiczna przygotowała bookcrossing podczas koncertów.
- Letnie koncerty w parkowej muszli otworzą uczniowie tomaszowskiej szkoły muzycznej
- Od akordeonu po Chopina. Tak wygląda program wieczorów w Parku Solidarność
Letnie koncerty w parkowej muszli otworzą uczniowie tomaszowskiej szkoły muzycznej
W Parku Miejskim „Solidarność” zaplanowano osiem muzycznych spotkań pod gołym niebem. Pierwsze z nich odbędzie się 5 lipca o godz. 18, a cały cykl potrwa do 23 sierpnia. To propozycja dla tych, którzy szukają spokojniejszego sposobu na letni wieczór – z klasyką, kameralnymi składami i repertuarem, który zmienia się z tygodnia na tydzień.
W programie znalazły się zarówno występy uczniów tomaszowskiej Państwowej Szkoły Muzycznej, jak i recitale bardziej doświadczonych wykonawców. Taki układ daje mieszkańcom szansę, by podczas jednego cyklu usłyszeć różne muzyczne style i składy – od akordeonu po fortepian i wiolonczelę.
Od akordeonu po Chopina. Tak wygląda program wieczorów w Parku Solidarność
- 5 lipca, godz. 18 – „Akordeonowe impresje”. Koncert uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej w Tomaszowie Mazowieckim.
- 12 lipca – „Muzyczne spotkanie lata”. Koncert wokalno-instrumentalny uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej w Tomaszowie Mazowieckim.
- 19 lipca – „Francuskie dialogi na fortepian i wiolonczelę”. Gąsieniec & Yakymenko Duo.
- 26 lipca – „Recital Chopinowski”. Robert Sęk, fortepian.
- 2 sierpnia – „Recital Chopinowski”. Jakub Chwastyniak.
- 9 sierpnia – „Fortepianowe arcydzieła”. Aleksander Żyta, fortepian.
- 16 sierpnia – „Rendez-Vous na 4 ręce”. Aleami Piano Duo.
- 23 sierpnia – „Kameralne spotkania z muzyką”. Koncert uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej w Tomaszowie Mazowieckim.
Tym razem koncerty nie kończą się na samej muzyce. Miejska Biblioteka Publiczna przygotowała podczas wydarzeń bookcrossing, więc na miejscu można będzie nie tylko posłuchać, ale też rozejrzeć się za książką do zabrania albo przekazania dalej. To prosty dodatek, który dobrze wpisuje się w letnie spotkania w parku i może zatrzymać uczestników na dłużej po zakończeniu występu.
na podstawie: UM Tomaszów Mazowiecki.
Ilustracja wykorzystana w artykule została pobrana z zewnętrznego źródła (Urząd Miasta). W przypadku zastrzeżeń dotyczących praw do zdjęcia prosimy o kontakt.
Ostatnie Artykuły

Rezerwowe projekty w strategii dla Tomaszowa. Ruszają konsultacje

Rondo przy Arenie Lodowej upamiętni ofiary ludobójstwa na Wołyniu

Rockowe trio FRANZ zagra nad Pilicą. Wstęp na koncert będzie wolny

Jedno zdjęcie z wakacji może ujawnić więcej, niż planowano

Nowa nazwa ronda w Tomaszowie ma przypominać o tysiącach ofiar Wołynia

Krótka sesja w Tomaszowie Mazowieckim. W centrum sprawa Michała Kucharskiego

Wakacje z MCK-iem zapowiadają cztery tygodnie zabawy, ruchu i wycieczek

Rusza budżet obywatelski w Tomaszowie Mazowieckim. Jest 1,7 mln zł do podziału

Tomaszowska policja kontroluje obozy harcerskie - liczy się szybka ewakuacja

Młoda Lechia rozbita w sparingu. W Tomaszowie czeka kolejny test

Sekundy od tragedii na Dzieci Polskich - 15-latek bez kasku w szpitalu

Przy Arenie Lodowej odsłonią nazwę ronda pamięci. Potem pokażą „Wołyń”

Strażackie orkiestry porwały Spalę. Każdy występ kończył się brawami

Wakacje z wojskiem wracają do Tomaszowa. Start już w połowie lipca
Przydatne dane teleadresowe
- Nadleśnictwo Tomaszów - kontakt, drewno, dziczyzna i noclegi w lesie
- Parafia św. Rodziny w Tomaszowie Mazowieckim - historia, wspólnoty, sakramenty
- Miejska Biblioteka Publiczna w Ujeździe - kontakt, filie, godziny otwarcia
- Urząd Miejski w Lubyczy Królewskiej - kontakt, władze, jednostki podległe
- Centrum Kultury, Sportu i Turystyki w Lubyczy Królewskiej - kontakt, godziny i oferta
- Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Czerniewicach - kontakt, godziny, pomoc i dokumenty
