10 marca 2020 roku, wzorem ubiegłego roku na sali gimnastycznej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 8 w Tomaszowie Mazowieckim, odbył się międzyszkolny powiatowy etap ,,Turnieju dla uczniów szkół średnich o puchar Komendanta Wojewódzkiego Policji w Łodzi”. Młodzież z tomaszowskich szkół, rywalizowała o miano najlepszej drużyny, która będzie reprezentowała powiat tomaszowski w finale wojewódzkim /OBSZERNA GALERIA FOTO/

Organizatorami eliminacji szczebla powiatowego była Komenda Powiatowa Policji w Tomaszowie Mazowieckim i Starostwo Powiatu  Tomaszowskiego Jednocześnie Starosta Tomaszowski p. Mariusz Węgrzynowski objął wymieniony turniej swoim patronatem, co dodatkowo podniosło jego rangę.

Turniej rozpoczęto 10 marca 2020 roku punktualnie o godzinie 9:00, na sali gimnastycznej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 8 w Tomaszowie Mazowieckim. Uczestników turnieju oraz kibiców osobiście przywitali Komendant Powiatowy Policji w Tomaszowie Mazowieckim insp. Szymon Herman, Komendant Komisariatu Policji w Czerniewicach podinsp. Krzysztof Ludwiczak oraz gospodarz Dyrektor ZSP nr 8 mgr Tomasz Migała.

Do rywalizacji konkursowej przystąpiło pięć czteroosobowych drużyn tj: z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 6 im. Stanisława Wyspiańskiego, Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 8, II Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Żeromskiego, Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 oraz I Liceum Ogólnokształcącego im. Jarosława Dąbrowskiego.

Celem konkursu było promowanie służby w Policji oraz popularyzowanie zasad poszanowania i przestrzegania przepisów prawa, utrwalanie zdobytej wiedzy z zakresu szeroko pojętego bezpieczeństwa i porządku publicznego, oraz propagowanie zasad fair-play podczas rywalizacji sportowej.

W zmaganiach konkursowych brało udział dwudziestu zawodników w czteroosobowych drużynach mieszanych, które w pierwszej kolejności miały do pokonania w jak najkrótszym czasie przy jak najmniejszej liczbie błędów, za które regulamin przewiduje doliczenie punktów karnych, specjalnie przygotowany tor przeszkód, do stworzenia którego wykorzystano elementy podobne do tych jakie pojawiają się na egzaminach sprawnościowych dla kandydatów ubiegających się o przyjęcie do służby w Policji.

Po teście sprawności fizycznej nadszedł czas na test z wiedzy składający się z 30 pytań z zakresu wiedzy o społeczeństwie oraz zasadach bezpieczeństwa.

W trakcie konkursu uczniowie ZSP nr 8 oraz kibice poszczególnych drużyn mieli możliwość zapoznać się z policyjnym stoiskiem przy których technik kryminalistyki w uproszczonej formie prezentował na czym polega jego praca, funkcjonariusz ruchu drogowego pokazywał i objaśniał działanie policyjnych radarów prowadząc jednocześnie prelekcje z bezpieczeństwa w ruchu drogowym, f-sze z Wydziału dw. Z Przestępczością Gospodarczą i Korupcją rozmawiali z zainteresowanymi na tematy bezpieczeństwa w internecie a dzielnicowi prezentowali policyjny sprzęt wykorzystywany w służbie.

Była to również doskonała okazja by policjanci oraz pracownicy Zespołu Kontroli, Kadr i Szkolenia tomaszowskiej komendy rozdając ulotki informacyjne, mogli zachęcić do służby w policji i związania swojej przyszłości z granatowym mundurem. Spotkało się to z dużym zainteresowaniem uczestników spotkań, którzy zadali mnóstwo nurtujących ich pytań związanych z policyjnym zawodem. Część uczestników wyraziła już swoje zainteresowanie wstąpieniem w policyjne szeregi.

Po zakończonych zmaganiach umysłowo-sportowych komisja dokonała podliczenia zebranych przez drużyny punktów i podała oficjalne wyniki.

Pierwsze miejsce oraz możliwość reprezentowania powiatu tomaszowskiego w finale wojewódzkim turnieju, przypadło drużynie z I Liceum Ogólnokształcącego im. Jarosława Dąbrowskiego w Tomaszowie Mazowieckim

Drużyny, które po zaciętej rywalizacji stanęły na podium otrzymały okolicznościowe puchary i dyplomy oraz rzeczowe nagrody ufundowane przez partnerów powiatowej edycji turnieju tj. Starostę Tomaszowskiego, Fundację Rozwoju Powiatu Tomaszowskiego oraz kino Helios z Tomaszowa Maz.

Ich wręczenia dokonał Komendant Powiatowy Policji w Tomaszowie Mazowieckim insp. Szymon Herman, z up. Starosty Tomaszowskiego p. Tomasz Wojtaszek, Wiceprezes Fundacji Rozwoju Powiatu Tomaszowskiego Konrad Borowski oraz menager kina Helios w Tomaszowie Maz. p. Dominika Zarzyka.  

Nie zabrakło również gratulacji i pamiątkowych zdjęć.

Wszystkim osobom uczestniczącym w konkursie oraz współorganizatorom i Gospodarzom obiektu na którym odbył się turniej serdecznie dziękujemy. Trzymamy kciuki za zwycięzców i życzymy wygranej w eliminacjach wojewódzkich, których termin zostanie wskazany w późniejszym okresie.

Powiązane wątki :

https://www.facebook.com/PowiatTomaszowskiMaz/videos/508722873407632/