W czasie październikowego spotkania DKK dla dorosłych, Klubowiczom przyszło zmierzyć się z interesującą pozycją autorstwa Jacka Antczaka.
Książka „Reporterka” to zbiór rozmów z Hanną Krall, które odbywały się na przestrzeni wielu lat. Autor podzielił i „poszatkował” je tematycznie, tak, aby czytelnik miał możliwość poznania różnych aspektów pracy reportera.
Wg opinii tomaszowskich Czytelniczek z książki Antczaka wyłania się portret niezwykłego człowieka, ogarniętego ideą zapisywania ludzi i faktów. Hanna Krall opowiada o swoich ulubionych lekturach, nauczycielach zawodu, mistrzach i autorytetach. Czytelnicy poznają początki pracy reporterskiej w „Życiu Warszawy” i „Polityce”. Dowiadują się jak przebiega proces twórczy, w jakich miejscach autorka przelewa na papier myśli, gdzie i jak dokonuje korekt tekstu.
Ale najistotniejsze rozdziały dotyczą wg Klubowiczek przede wszystkim istoty pracy reportera. Aby nim zostać niezbędne są dwie cechy: słuch i ciekawość świata. Tylko wtedy reporter potrafi znaleźć odpowiedni temat. Panie zgodziły się z opinią bohaterki książki, że są tematy powtarzalne, najistotniejsze wokół których krąży literatura i reportaż, mianowicie: miłość, śmierć, godność, odwaga, strach, samotność.
Klubowiczki z podziwem wypowiadały się o pełnej szacunku dla rozmówców postawie Hanny Krall. O motywacji, która przyświecała jej podczas pisania: pragnieniu zapisania losów ludzi, których już nie ma.
Ważnym zagadnieniem poruszanym w książce Antczaka jest także forma pisarstwa Krall. Oszczędność słowa, powściągliwość, których wymagają tak trudne tematy jak Holocaust.
Obraz reporterki przedstawiony na kartach książki uzupełniły filmowe fragmenty rozmowy bohaterki z Mariuszem Szczygłem.