Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Tomaszów Mazowiecki

Tworzenie profilu odnośników do naszej witryny - jak się za to zabrać

Odnośniki zwrotne to jeden z podstawowych czynników rankingowych w wyszukiwarce Google. 

Najpopularniejszy serwis internetowy na świecie coraz lepiej radzi sobie z identyfikowaniem spamu. Farmy odnośników nie przyniosą nam spodziewanego efektu, jednak odsyłacze są wciąż jedną z zasadniczych informacji, jakie algorytm bierze pod uwagę przy ustalaniu pozycji strony.

Poniżej kilka porad jak być profil odsyłaczy.

Skup się na linkach z atrybutem dofollow. Jedynie one mają pozytywny wpływ na miejsce stron w rankingu Google. Żeby profil wyglądał naturalnie jakaś niewielka część odsyłaczy niech będzie nofollow.

Nie przesadzaj z ilością przyrostu odsyłaczy. Dynamika ta nie powinna odstawać od naturalnej, chociaż niełatwo stwierdzić co to jest naturalna dynamika przyrostu odsyłaczy. Tutaj kłania się doświadczenie, natomiast w tak złożonej materii, jak pozycjonowanie stron internetowych oraz ono nie jest gwarancją sukcesu. Jeżeli masz dobre miejscówki, to kilka odsyłaczy dziennie już może wykonywać dobrą robotę. Chociaż ta ilość zależy od wielu czynników, trudności frazy, a również i od wieku domeny. Nową stronę internetową nie dopalaj tysiącami linków dziennie.

Gdzie zdobywać lub budować odnośniki? Tutaj możliwości jest nader dużo. Możesz również korzystać z miejscówek publicznych, jak i tworzyć własne zaplecze na domenach. Miejsca publiczne to chociażby, fora internetowe albo serwisy web 2.0. Fora, zwłaszcza te działające od dłuższego czasu oraz idące na umieszczanie odsyłaczy dofollow, to znacznie dobre miejsca, no ale także trudno takie znaleźć. Najczęściej nie jest łatwo znaleźć publiczne miejscówki, gdzie można zostawić odsyłacz dofollow.

Ogromnie atrakcyjnymi miejscami są serwisy dające możliwość budowy stron internetowych takie jak wix albo weebly.

Inne, popularne miejscówki do budowy odnośników dofollow to serwisy do blogowania: blogspot i wordpress. Co ważne, te dwa ostatnio wymienione rodzaje serwisów dają możliwość budowania treści, dzięki czemu taki odnośnik jest bardziej wartościowy.

No i naturalnie zaplecze na domenach. To niezwykle interesujące rozwiązanie z kilku powodów. Masz dużą kontrolę nad linkującymi do strony pozycjonowanej witrynami. Wydaje się, że profil odsyłaczy powinien opierać się w wielkiej mierze z linków z witryn w domenach, jednak nie musi to być reguła. Minusem są koszty - domeny, serwery, strony, treści, podlinkowanie.

Pamiętać należy - przy większej liczbie takich stron zapleczowych o zróżnicowaniu IP i dns-ów.

Podsumowując. Link building to bardzo ważny aspekt pozycjonowania witryn, którego nie należy pomijać. Można zająć się budowaniem zaplecz, jak i zdobywaniem linków zwrotnych samemu, natomiast lepiej jest zlecić te działania agencji SEO, gdyż powinna ona mieć doświadczenie i odpowiednią wiedzę jak to zrobić.