15 lipca 2021 roku w Komendzie Powiatowej Policji w Tomaszowie Mazowieckim odbyła się uroczystość z okazji Święta Policji podczas, której policjanci otrzymali akty mianowania na wyższe stopnie policyjne. Była to również doskonała okazja do wyróżnienia najbardziej zasłużonych, a także podziękowań dla policjantów i pracowników Policji za ich zaangażowanie i sumienność w codziennej służbie i pracy.

O godzinie 14:00, 15 lipca 2021 roku w Sali Konferencyjnej tomaszowskiej komendy rozpoczęła się uroczysta zbiórka z okazji Święta Policji. Święta przypadającego w 102 rocznicę powołania ustawą Sejmu II Rzeczypospolitej z 24 lipca 1919 r. Policji Państwowej.

Po złożeniu meldunku przez Dowódcę Uroczystości nadkom. Łazowskiego Komendantowi Powiatowemu Policji w Tomaszowie Maz. insp. Szymonowi Hermanowi, wprowadzony został sztandar Komendy Powiatowej Policji w Tomaszowie Mazowieckim i zabrzmiał również Hymn Państwowy.

Komendant insp. Szymon Herman przywitał zaproszonych gości i wygłosił krótkie przemówienie :

Cieszę się, że mogliśmy się spotkać na uroczystości z okazji 102 rocznicy powstania Policji Państwowej.

Panie Starosto, Szanowni Państwo,

w ciągu ostatniego roku polskie społeczeństwo, w tym Polska Policja, przeszło ciężką próbę

Dbałość o bezpieczeństwo zyskała nowy, niespotykany dotychczas wymiar i wymagała od różnych instytucji jeszcze większej mobilności, dyscypliny i zaangażowania, więcej nieprzespanych nocy, czasu odebranego rodzinom i trudnych decyzji.

Polscy Policjanci codziennie służą ludziom bez względu na warunki, nawet z narażeniem życia.

Nie jest to frazes, bo choćby wczoraj, w Łodzi, trzech policjantów zostało staranowanych przez młodego kierowcę będącego pod wpływem narkotyków, a dzisiaj w Łodzi interweniujący policjant został ugodzony nożem w szyję,  również przez młodego sprawcę będącego pod wpływem narkotyków.

Chce podkreślić, ze pomimo ogromu nowych obowiązków wynikających z walki z pandemią i ryzyka własnego, przestępczość w naszym powiecie po raz kolejny została skutecznie ograniczona a wykrywalność sprawców zwiększona

Byliśmy jeszcze bardziej skuteczni w zwalczaniu przestępczości kryminalnej i gospodarczej.Bezpieczniej było również na drogach powiatu tomaszowskiego.

Polska Policja zdała egzamin z w służbie społeczeństwu oraz w ochronie życia i zdrowia nas wszystkich. Możemy być dumni, że najważniejszy cel naszego działania jakim jest zapewnienie bezpieczeństwa i porządku publicznego w tych trudnych warunkach, został osiągnięty

 

Policjantki i Policjanci,

w imieniu Komendanta Głównego Policji, Komendanta Wojewódzkiego Policji w Łodzi oraz moim i mojego I Zastępcy, składam Wam za to ogromne podziękowania i gratulacje.

Ich wyrazem są wręczone dzisiaj akty mianowania na wyższe-stopnie policyjne, nagrody pieniężne i awanse na wyższe stanowiska służbowe, ale również medale, które na mój wniosek nadał wyróżnionym Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej oraz Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Dziękuję kadrze kierowniczej za zaangażowanie i doświadczenie, które zapewnia, że nasza jednostka świetnie radzi sobie z kolejnymi trudnymi sytuacjami i osiąga bardzo dobre wyniki.

Dziękuję Pracownikom Policji, którzy każdego dnia wspierają nasze działania i dbają o jakże ważne zaplecze logistyczne

Dziękuję Rodzinom i bliskim podległych mi policjantów za wsparcie i wyrozumiałość na potrzeby służby. Z okazji naszego święta całej Rodzinie policyjnej składam życzenia satysfakcji ze służby i niesienia pomocy innymi ludziom.

Święto Policji to również okazja do wyrażenia wdzięczności tym, którzy z nami codziennie współpracują. Na ręce obecnego tu kierownictwa składam serdeczne podziękowania prokuratorom, personelowi medycznemu, strażakom i strażnikom miejskim.

Na ręce Starosty Tomaszowskiego Pana Mariusza Węgrzynowskiego oraz Pana Prezydenta, Państwa Wójtów przekazuję serdeczne podziękowania dla wszystkich służb i instytucji działających w powiecie Tomaszowskim za otwartość i skuteczne współdziałanie.

 Bardzo się cieszę, ze są z nami przedstawiciele nowo utworzonej Klasy policyjnej z Panią Dyrektor Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 8 na czele. Dziękuję za obecność uczniów i sztandaru

Wszystkim Życzę dużo zdrowia, uśmiechu i dobrej pogody.

Centralnym punktem uroczystości było wręczenie  awansów na wyższe stopnie policyjne. Z rąk Komendanta Powiatowego Policji insp. Szymona Hermana oraz I Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Tomaszowie Mazowieckim mł.insp. Wojciecha Tatara. W tym roku policyjne awanse na wyższe stopnie odebrało łącznie, aż 62 funkcjonariuszy.

Słowa uznania padły także z ust Starosty Tomaszowskiego. Pan Mariusz Węgrzynowski, podziękował  wszystkim policjantkom i policjantom za  trud i zaangażowanie  w codziennej służbie, które owocuje wysokim poczuciem bezpieczeństwa mieszkańców powiatu tomaszowskiego. Pięciu najbardziej zasłużonych policjantów oraz pracownica Korpusu Służby Cywilnej z rąk Starosty otrzymali również nagrody rzeczowe.

Zastępca Prezydenta Miasta p. Tomasz Jurek odczytał list gratulacyjny od Prezydenta Tomaszowa p. Marcina Witko i przekazał go na ręce Komendanta Powiatowego.

Po przemówieniach zaproszonych gości nastąpiło odprowadzenie sztandaru i złożenie meldunku przez dowódcę uroczystości o zakończeniu uroczystej zbiórki, Komendantowi Powiatowemu Policji w Tomaszowie Mazowieckim.

 • złożenie meldunku przez dowódcę uroczystości Komendantowi Powiatowemu Policji w Tomaszowie Mazowieckim
 • przemówienie Komendanta w tle widoczny poczet sztandarowy oraz zaproszeni goście
 • przemówienie Komendanta w tle widoczny poczet sztandarowy oraz zaproszeni goście
 • przemówienie Komendanta w tle widoczny poczet sztandarowy oraz zaproszeni goście
 • wręczanie aktów mianowania na wyższe stopnie policyjne przez Komendanta Powiatowego i I Zastępce Komendanta.
 • wręczanie aktów mianowania na wyższe stopnie policyjne przez Komendanta Powiatowego i I Zastępce Komendanta.
 • wręczanie aktów mianowania na wyższe stopnie policyjne przez Komendanta Powiatowego i I Zastępce Komendanta.
 • wręczanie aktów mianowania na wyższe stopnie policyjne przez Komendanta Powiatowego i I Zastępce Komendanta.
 • widoczny policjant pocztu sztandarowego oraz część sztandaru. W tle widoczny Komendant Powiatowy Policji i zaproszeni na uroczystość goście
 • policjanci z pocztu sztandarowego odprowadzają sztandar