Dzięki czujności 23-latka nietrzeźwy kierowca seata został wyeliminowany z ruchu drogowego. Badanie przeprowadzone przez policjantów wykazało, że 52-latek miał w organizmie 3 promile alkoholu. Stracił już prawo jazdy, a za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowie przed sądem.

24 lipca 2021 roku, przed godziną 23:30 policjanci miejscowego komisariatu zostali skierowani w rejon drogi wojewódzkiej DW-713 w Rokicinach, gdzie jeden z uczestników ruchu ujął nietrzeźwego kierowcę. Mundurowi na miejscu ustalili, że 23-latek dojeżdżając do ronda w Rokicinach zauważył seata, którego kierujący nie był w stanie utrzymać prawidłowego toru jazdy. Jechał za nim, aż jego kierowca zatrzymał się przy skrzyżowaniu w kierunku Łodzi. Wtedy podszedł do seata by zapytać kierowcy czy wszystko w porządku. Wtedy też poczuł z ust kierującego silną woń alkoholu. Uniemożliwił mu kontynuowanie jazdy i powiadomił policję. Po przyjeździe mundurowych i przeprowadzeniu badania okazało się, że 52-letni mieszkaniec Łodzi miał w organizmie, aż 3 promile alkoholu. Stracił już swoje prawo jazdy. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości oprócz wysokiej grzywny grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Policjanci dziękują młodemu kierowcy za obywatelską postawę i reakcję w sytuacji zagrożenia. Pijani kierowcy to ogromne zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego.

Przypominamy, że każdy świadek przestępstwa ma prawo ująć sprawcę na gorącym uczynku. Obywatelskie ujęcie to przywilej, który wynika z treści art. 243 Kodeksu Postępowania Karnego. Należy natomiast pamiętać, że taką osobę niezwłocznie trzeba przekazać Policji.