Biblioteka Tomaszów Maz.: Okruchy codzienności” - warsztaty kolażu
W dniach 29 i 30 września 2022 r. Miejska Biblioteka Publiczna zorganizowała warsztaty kolażu Okruchy codzienności”.
Wydarzenie zrealizowano w ramach projektu W okowach miłości Niepodległej”, który otrzymał dofinansowanie ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022 w ramach Rządowego Programu Dotacyjnego Koalicje dla Niepodległej”.
Część pierwsza warsztatów odbyła się w Domu Dziennego Pobytu dla Seniorów przy ul. Św. Antoniego 55, natomiast młodzież ze Szkoły Podstawowej Nr 11 gościliśmy w Czytelni przy ul. Prez. I. Mościckiego 6.
Zajęcia poprowadziła Natalia Derewicz - jedna z czołowych polskich artystek klejących kolaże, która opowiedziała o swojej pasji oraz wprowadziła uczestników w podstawy techniki.
Warsztaty skierowane dla dwóch grup wiekowych: uczniów oraz seniorów nie tylko połączyły pokolenia, ale też w ciekawy sposób wprowadziły beneficjentów w świat Niepodległej. Okazało się, że nauka przez zabawę jest świetnym pomysłem bez względu na wiek odbiorców. Organizatorom udało się nawiązać do interdyscyplinarnej tematyki projektu i pokazać związki historii ze sztuką.
Powstało wiele prac, które w nietuzinkowy sposób pokazały miłość do małej i wielkiej Ojczyzny. Już w najbliższych dniach będzie można je obejrzeć w Czytelni Miejskiej Biblioteki Publicznej przy ul. Prez. I. Mościckiego 6 w Tomaszowie Mazowieckim.
Miejska Biblioteka Publiczna w Tomaszowie Mazowieckim,
mbptomaszow.pl/aktualnosci/148-biblioteka/1180-okruchy-codziennosci-warsztaty-kolazu
Ostatnie Artykuły

Lechia wypuściła przewagę, ale wyjazdowy triumf dał jej świąteczny oddech

Miliony na Orzeszkową i Legionów przestawią ruch w ważnej części miasta
![[PIŁKA NOŻNA] Betclic 3. Liga Grupa 1 (Grupa I) – Broń Radom – Lechia Tomaszów Mazowiecki 2:3. Goście z Tomaszowa uderzyli szybko i dowieźli zwycięstwo](/images/mecz/bron-radom-lechia-tomaszow-mazowiecki-04042026-23-2.webp)
[PIŁKA NOŻNA] Betclic 3. Liga Grupa 1 (Grupa I) – Broń Radom – Lechia Tomaszów Mazowiecki 2:3. Goście z Tomaszowa uderzyli szybko i dowieźli zwycięstwo
![[PIŁKA NOŻNA] Broń Radom – Lechia Tomaszów Mazowiecki 2:3 w 25. kolejce Betclic 3. Ligi – Grupa I](/images/mecz/thumbnails/bron-radom-lechia-tomaszow-mazowiecki-04042026-23.webp)
[PIŁKA NOŻNA] Broń Radom – Lechia Tomaszów Mazowiecki 2:3 w 25. kolejce Betclic 3. Ligi – Grupa I

Seniorzy znów będą mogli powiedzieć wprost, co trzeba poprawić

Przedświąteczny tłok może kosztować więcej niż zakupy - policja wylicza pułapki

Osiecka i poezja zabrzmią w Tkaczu podczas wieczoru „Miasteczko cud”

Linia 38 pojedzie aż do Ciebłowic I i wydłuży dojazd w stronę Wąwału

Muzeum rozbłysło kolorami ponad 200 haftów z całej Polski

Wielkanoc w Arenie zamiast kanapy. Tomaszowianie mają wybór od gokartów po kręgle

Oczyszczalnia ścieków w Tomaszowie zyskała własny prąd z paneli

Sołtys z Internetu wchodzi do Tkacza i obiecuje wieczór bez taryfy ulgowej

W „Tkaczu” młode głosy wywalczyły przepustki do Piotrkowa

