Policjanci podsumowali stan bezpieczeństwa na drogach województwa łódzkiego podczas działań „Wszystkich Świętych 2022”. W tym czasie doszło do 31 wypadków drogowych, zatrzymano 73 nietrzeźwych kierujących. Było bezpieczniej niż w analogicznym okresie roku ubiegłego. Policjanci grupy SPEED prowadzili nadzór nie tylko na głównych ciągach komunikacyjnych, ale również przy użyciu policyjnego drona obserwowali natężenie ruchu w rejonach nekropolii.

Działania pn. „ Wszystkich Świętych 2022” trwały od piątku 28 października do 2 listopada.Ten 6-dniowy okres okazał się bezpieczniejszy niż ubiegłoroczny. Niestety nadal dochodziło do wielu zdarzeń drogowych. Na terenie województwa łódzkiego policjanci obsłużyli 31 wypadków drogowych w wyniku, których 4 osoby poniosły śmierć, a 39 zostało rannych.  Porównując z rokiem ubiegłym to ponad 30 procentowy spadek zdarzeń, również tych ze skutkiem śmiertelnym. Jak co roku policjanci w białych czapkach pracowali w rejonach cmentarzy niosąc pomoc w wielu sytuacjach, poczynając od pomocy przy parkowaniu, ręcznej regulacji ruchem po szybkie interwencje przed medyczne, a także w przypadku zagubienia. Mundurowi z grupy SPEED na drogach województwa łódzkiego ujawnili 658 wykroczeń z czego 432 to przekroczenia dozwolonych limitów prędkości. W 14 przypadkach doszło do zatrzymania prawa jazdy za przekroczenie prędkości o tzw. „ plus 50”, natomiast 27 kontroli drogowych zakończyło się zatrzymaniem dowodu rejestracyjnego.


Pomimo wielu apeli i licznych kampanii społecznych  nadal wielu kierowców bez oporów wsiada za kierownicę będąc pod wpływem alkoholu. Ta liczba zatrzymanych kierujących z jednej strony świadczy o dużej skuteczności i efektywności pracy Policji w walce z nietrzeźwością na łódzkich drogach, z drugiej powinna pobudzać do refleksji, że nadal tylu kierowców zdecydowało się na jazdę na „podwójnym gazie”.

Na terenie podległym działaniu Komendy Powiatowej Policji w Tomaszowie Mazowieckim i jednostek podległych, doszło do 1 wypadku drogowego w którym śmierć poniosła 1 ososba a 4 zostały ranne oraz 16 kolizji drogowych. Ponadto policjanci zatrzymali 4 nietrzeźwych kierujących.

Pamiętajmy, każdy nawet najmniejszy błąd na drodze może kosztować utratę zdrowia lub życia drugiej osoby. Nie ryzykuj – włącz myślenie

Mł.asp. Aneta Błędniak-Kałka WRD KWP w Łodzi

asp.sztab. Grzegorz Stasiak KPP Tomaszów Maz.