Biblioteka Tomaszów Maz.: Znicz dla Powstańca
W roku 2023 przypada 160. rocznica wybuchu Powstania Styczniowego
Wojewoda łódzki Tobiasz Bocheński zachęca mieszkańców, stowarzyszenia i instytucje do odpowiedniego upamiętnienia bohaterów powstania styczniowego jednego z największych i najdłużej trwających zrywów niepodległościowych przeciwko rosyjskiemu zaborcy.
Mając na to uwadze, zachęcam Państwa do godnego uczczenia 160. rocznicy wybuchu Powstania Styczniowego oraz Jego bohaterów poprzez aktywny udział w zainaugurowanej przez Łódzki Urząd Wojewódzki w Łodzi akcji Znicz dla Powstańca”. W ramach tej inicjatywy chcielibyśmy objąć szczególną pamięcią groby wszystkich ofiar walk powstańczych na terenie naszego województwa i złożyć znicze w miejscach Ich wiecznego spoczynku w dniu rocznicy wybuchu powstania 22 stycznia 2023 roku.
Byłbym wdzięczny, gdyby każda z takich regionalnych uroczystości została udokumentowana w relacji fotograficznej lub filmowej. Relacje z tych wydarzeń proszę przesłać do Biura Prasowego na adres mailowy Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. do dnia 25 stycznia br. Zebrane materiały będą nie tylko udokumentowaniem obchodów wybuchu Powstania Styczniowego, ale posłużą także do projektu stworzenia wspólnego, artystycznego kolażu.
| Załączniki: Plik | Opis | Rozmiar | Ostatnia modyfikacja |
|---|---|---|---|
| Pismo - upamiętnienie rocznicy wybuchu Powstania Styczniowego | Pismo - upamiętnienie rocznicy wybuchu Powstania Styczniowego | 42 kB | 23-01-2023 15:20 |
Miejska Biblioteka Publiczna w Tomaszowie Mazowieckim,
mbptomaszow.pl/aktualnosci/147-kultura/1188-znicz-dla-powstanca
Ostatnie Artykuły

Baseny termalne wracają na Szymanówek. Projekt rusza etapami

Tydzień Bibliotek w Tomaszowie - park, poezja i fotograficzne tropy

Majówka nad wodą może skończyć się źle - policja wskazuje ryzykowne nawyki

Pierwszaki z „szóstki” weszły do świata książek i odebrały pierwsze dyplomy

Stefania Tuwim wraca do Tomaszowa. Muzeum przypomni Marchewiankę

Lechia wraca na domowe boisko. W sobotę zagra z Wigrami Suwałki

W Tkaczu znów zabrzmi teatr. Dwie szkolne inscenizacje wracają na scenę

Dziesięć lat chóru Artis Gaudium zwieńczy jubileuszowy koncert w Tkaczu

Autobusy pojadą inaczej w majówkę i ominą centrum podczas uroczystości

Kwiat paproci wraca do pracowni. MCK czeka na nowe obrazy

Lechia znów dopięła swego u siebie. Ząbkovia pękła dopiero po przerwie

Sołtys z Lubelszczyzny rozbawił Tomaszów. W Tkaczu padły pytania z sali
![[PIŁKA NOŻNA] Lechia Tomaszów Mazowiecki – Ząbkovia Ząbki 2:1 w Betclic 3. Lidze Grupa 1 (Grupa I)](/images/mecz/thumbnails/lechia-tomaszow-mazowiecki-zabkovia-zabki-25042026-21.webp)
[PIŁKA NOŻNA] Lechia Tomaszów Mazowiecki – Ząbkovia Ząbki 2:1 w Betclic 3. Lidze Grupa 1 (Grupa I)

