W roku 2023 przypada 160. rocznica wybuchu Powstania Styczniowego

Wojewoda łódzki Tobiasz Bocheński zachęca mieszkańców, stowarzyszenia i instytucje do odpowiedniego upamiętnienia bohaterów powstania styczniowego jednego z największych i najdłużej trwających zrywów niepodległościowych przeciwko rosyjskiemu zaborcy.

Mając na to uwadze, zachęcam Państwa do godnego uczczenia 160. rocznicy wybuchu Powstania Styczniowego oraz Jego bohaterów poprzez aktywny udział w zainaugurowanej przez Łódzki Urząd Wojewódzki w Łodzi akcji „Znicz dla Powstańca”. W ramach tej inicjatywy chcielibyśmy objąć szczególną pamięcią groby wszystkich ofiar walk powstańczych na terenie naszego województwa i złożyć znicze w miejscach Ich wiecznego spoczynku w dniu rocznicy wybuchu powstania – 22 stycznia 2023 roku.

Byłbym wdzięczny, gdyby każda z takich regionalnych uroczystości została udokumentowana w relacji fotograficznej lub filmowej. Relacje z tych wydarzeń proszę przesłać do Biura Prasowego na adres mailowy Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. do dnia 25 stycznia br. Zebrane materiały będą nie tylko udokumentowaniem obchodów wybuchu Powstania Styczniowego, ale posłużą także do projektu stworzenia wspólnego, artystycznego kolażu.

Załączniki:
PlikOpisRozmiarOstatnia modyfikacja
Pobierz plik (pismo - upamiętnienie rocznicy wybuchu Powstania Styczniowego.doc)Pismo - upamiętnienie rocznicy wybuchu Powstania StyczniowegoPismo - upamiętnienie rocznicy wybuchu Powstania Styczniowego42 kB23-01-2023 15:20