Ogłoszono laureatów 69. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego w naszym powiecie
Scena lokalna ponownie zachwyca talentem – znamy laureatów 69. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego. W sercu naszego miasta, w Miejskim Centrum Kultury Browarna, odbyły się eliminacje powiatowe, które wyłoniły najzdolniejszych recytatorów. To wydarzenie nie tylko podkreśla bogactwo kulturalne naszej społeczności, ale również daje młodym talentom szansę na pokazanie się szerszej publiczności.
  1. Elżbieta Jakóbczyk, Andrzej Kucharczyk, Wiktor Węgliński, Julia Dzwonkowska i Adrian Sobierski zdobyli pierwsze miejsca w swoich kategoriach.
  2. Eliminacje zgromadziły 24 zgłoszenia, z czego najwięcej uczestników sięgnęło po utwory znanych polskich autorów.
  3. Jury składające się z doświadczonych artystów i pedagogów przyznało nagrody i wyróżnienia w dwóch kategoriach konkursowych.
  4. Nominowani laureaci wezmą udział w etapie rejonowym, który odbędzie się niedługo w Piotrkowie Trybunalskim.

Konkurs, będący świętem słowa mówionego, co roku odkrywa przed nami nowe, niezwykłe talenty. Wśród uczestników znaleźli się zarówno uczniowie szkół ponadpodstawowych, jak i dorośli, co dowodzi, że pasja do recytacji nie zna ograniczeń wiekowych. W repertuarze dominowały dzieła klasyków polskiej literatury, ale nie zabrakło też prób sił w interpretacji dzieł mniej znanych autorów.

Jury, w skład którego weszli Lucyna Jakubczyk, Martyna Brola i Michał Jóźwik, miało niełatwe zadanie wyłonienia najlepszych spośród wielu utalentowanych recytatorów. Ich decyzje, choć trudne, zostały podjęte po długich naradach i są odzwierciedleniem wysokiego poziomu prezentacji. Wśród nagrodzonych znalazły się osoby, które swoją interpretacją potrafiły wywołać silne emocje i skłonić do refleksji.

Wydarzenie to nie tylko okazja do rywalizacji, ale również moment, w którym cała społeczność może zjednoczyć się wokół kultury i sztuki. Patronat nad eliminacjami powiatowymi objęli Starosta Tomaszowski oraz Prezydent Miasta, co świadczy o ważności i prestiżu konkursu w naszym regionie. Fundatorem nagród było Starostwo Powiatowe, które przez lata wspiera rozwój kulturalny naszej społeczności.

Teraz oczy wszystkich zwrócone są ku etapowi rejonowemu, gdzie nasi laureaci będą mieli szansę stanąć w szranki z najlepszymi z innych powiatów. To kolejny krok na drodze do ogólnopolskiego finału i szansa na zdobycie kolejnych laurów. Niezależnie od wyników, już teraz możemy być dumni z naszych reprezentantów, którzy swoim talentem i pasją pokazują, że kultura recytatorska w naszym mieście ma się świetnie.


Na podstawie: Urząd Miasta