![Policjanci uczą uczniów podstawówki, jak bezpiecznie spędzić ferie](/images/policjaimg/webp/104.webp)
Ferie zimowe zbliżają się wielkimi krokami, a w trosce o bezpieczeństwo najmłodszych, policjanci z powiatu tomaszowskiego zorganizowali specjalne spotkanie edukacyjne w jednej ze szkół podstawowych. Jakie zasady pomogą dzieciom spędzić ten czas radośnie i bezpiecznie?
- Bezpieczne ferie w Tomaszowie Mazowieckim. Co warto wiedzieć?
- Jak dbać o bezpieczeństwo na drodze? Praktyczne wskazówki
Bezpieczne ferie w Tomaszowie Mazowieckim. Co warto wiedzieć?
W ostatnich dniach policjanci odwiedzili uczniów, aby przypomnieć im o kluczowych zasadach bezpieczeństwa podczas zimowych aktywności. Funkcjonariusze podkreślili, że zjeżdżanie na sankach czy nartach powinno odbywać się wyłącznie w wyznaczonych miejscach, z dala od dróg oraz zbiorników wodnych. Uczniowie zostali również ostrzeżeni przed niebezpieczeństwem związanym z wchodzeniem na zamarznięte jeziora i rzeki, gdzie lód może być niebezpieczny.
Jak dbać o bezpieczeństwo na drodze? Praktyczne wskazówki
Podczas spotkania policjanci omówili również zasady poruszania się po drogach. Dzieci dowiedziały się, że zawsze należy przechodzić przez jezdnię w miejscach do tego wyznaczonych oraz upewnić się, że nadjeżdżające pojazdy zwalniają. Warto także nosić odblaski, szczególnie w czasie krótszych dni, aby zwiększyć swoją widoczność. Policjanci przypomnieli również o ostrożności podczas jazdy na sankach w pobliżu ulicy.
Spotkanie zakończyło się interaktywną sesją pytań i odpowiedzi, gdzie dzieci mogły dzielić się swoimi doświadczeniami oraz zadawać pytania dotyczące bezpieczeństwa. Każde dziecko otrzymało ulotki z najważniejszymi zasadami oraz odblaski, które mają pomóc w poprawie widoczności na drodze. Dzięki takim inicjatywom najmłodsi uczą się odpowiedzialnego spędzania wolnego czasu oraz unikania niebezpiecznych sytuacji.
Policjanci podkreślili, że kluczem do bezpiecznych ferii jest zdrowy rozsądek oraz przestrzeganie podstawowych zasad. Miejmy nadzieję, że dzięki zdobytej wiedzy te ferie będą dla wszystkich dzieci pełne radości i wolne od wypadków!
Na podst. Policja Tomaszów Mazowiecki