Pilica ma dostać nowe życie. Tomaszowianie ruszą nad rzekę z workami i rękawicami

FOT. Urząd Miasta w Tomaszowie Mazowieckim
Nad Pilicą w Tomaszowie Mazowieckim tego dnia zrobi się gwarno, ale nie od spacerów czy pikników. 26 kwietnia zaplanowano wspólne sprzątanie brzegów rzeki w ramach ogólnopolskiej Akcji Czysta Rzeka. Za przedsięwzięciem stoją Stowarzyszenie Geocaching Łódzkie i Urząd Miasta Tomaszowa Mazowieckiego, a patronat objął prezydent Marcin Witko.
- Nad Pilicą pojawią się worki zamiast spacerowych planów
- Geocaching, miasto i wspólne działanie przy rzece
Nad Pilicą pojawią się worki zamiast spacerowych planów
Organizatorzy chcą zebrać chętnych przy ul. PCK, przy przystanku autobusowym PCK – Przystań pętla. To właśnie stamtąd ma ruszyć akcja, która ma połączyć porządkowanie nadrzecznych terenów z prostym, ale ważnym gestem wobec miasta i samej Pilicy.
Wydarzenie wpisuje się w szerszą ogólnopolską inicjatywę, która od lat zachęca do sprzątania rzek, lasów i terenów zielonych. W Tomaszowie Mazowieckim stawka jest dobrze znana każdemu, kto korzysta z nadpilicznych tras – czyste brzegi to nie tylko estetyka, ale też wygodniejsze i przyjemniejsze miejsce na spacer, rower czy rodzinne wyjście.
Geocaching, miasto i wspólne działanie przy rzece
W akcję włącza się Stowarzyszenie Geocaching Łódzkie, a samo wydarzenie ma być czymś więcej niż jednorazowym porządkiem. To także okazja do spotkania ludzi, którzy zwykle mijają się nad rzeką, a tego dnia mogą działać ramię w ramię.
Najważniejsze informacje dla zainteresowanych:
– data: 26 kwietnia 2026 r.
– dzień: niedziela
– miejsce: ul. PCK, przystanek autobusowy PCK – Przystań pętla
– start: 11:00
– zakończenie: 13:00
Szczegóły akcji mają być dostępne także na portalach związanych z inicjatywą, a dodatkowych informacji udziela Patrycja Cychner pod numerem 601 295 902 oraz adresem [email protected]. Uczestnicy mogą też liczyć na drobny gadżet związany z wydarzeniem, przewidziany jako podziękowanie za udział.
na podstawie: Urząd Miasta w Tomaszowie Mazowieckim.
Ilustracja wykorzystana w artykule została pobrana z zewnętrznego źródła (Urząd Miasta w Tomaszowie Mazowieckim). W przypadku zastrzeżeń dotyczących praw do zdjęcia prosimy o kontakt.
Ostatnie Artykuły

Policjanci pokazali przedszkolakom, jak bezpiecznie korzystać z wody

Pięciu muzyków i hołd dla Ptaszyna - REBIRTH w Tomaszowie

Krzysztof Herdzin w Tomaszowie - jazzowa premiera na 10-lecie festiwalu

Forum Ekonomiczne w Karpaczu wraca z pierwszymi ogłoszonymi gośćmi. To ostatnie dni tańszych zapisów

SAKU BROTHERS rozkręci letni wieczór nad Pilicą w Tomaszowie

Na placu Kościuszki zatańczyli mieszkańcy. Muzyka porwała Tomaszów

Skuter wywrócił się na Zalewie Sulejowskim. Wodniacy ruszyli natychmiast

RPG, planszówki i „Legenda we Mgle” czekają w Tomaszowie

Dziecko znika w kilka sekund. Policja z Tomaszowa ostrzega przed nieuwagą

Ostatni turnus „Wakacji z Wojskiem” i prawie 6,5 tys. zł za szkolenie

Ułani, willysy i rodzinne wyzwania - Piknik Militarny w Tomaszowie

Policja z Tomaszowa ostrzega przed wakacyjną jazdą. Ten błąd kosztuje najwięcej

Kolejowa Komunikacja Autobusowa nagrodzona. Tomaszów w projekcie

Tomaszowskie organizacje z szansą na własne stoisko podczas targów w Łodzi
Przydatne dane teleadresowe
- Tomaszowskie Centrum Sportu - Arena Lodowa, gokarty, siłownia i atrakcje dla całej rodziny
- Urząd Gminy Telatyn - kontakt, godziny, wydziały i e-usługi
- Urząd Stanu Cywilnego w Tyszowcach - kontakt, godziny, rejestracja
- Gminny Ośrodek Kultury w Bełżcu - kontakt, zespoły, warsztaty i Galeria Cerkiewka
- Miejski Zakład Komunikacyjny w Tomaszowie Mazowieckim - kontakt, bilety, strefa parkowania
- GOPS Budziszewice - kontakt, godziny, zasiłki i pomoc społeczna
