Policjanci ruchu drogowego na terenie garnizonu łódzkiego prowadzili działania pod nazwą „Alkohol i narkotyki”. Podczas dwudniowych działań wyeliminowali z ruchu 11 nietrzeźwych kierujących.

6 i 17 lipca 2022 roku policjanci ruchu drogowego garnizonu łódzkiego prowadzili kontrole stanu trzeźwości użytkowników dróg. Podczas działań pod nazwą „Alkohol i narkotyki”, mundurowi sprawdzili trzeźwość 2552 kierujących i ujawnili 16 osób kierujących pojazdami na „podwójnym gazie”. To nie pierwsze tego typu działania podczas tych wakacji, a od ich początku policjanci ujawnili aż 457  nietrzeźwych kierujących. Nadrzędnym celem działań „Alkohol i narkotyki” jest poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym poprzez ujawnianie i eliminowanie z ruchu nietrzeźwych kierujących, a tym samym zmniejszenie liczby zdarzeń drogowych z ich udziałem.

Każdy kierowca prowadząc samochód pod wpływem używek jest potencjalnym zagrożeniem dla innych uczestników ruchu drogowego. Alkohol przede wszystkim obniża koncentrację, spowalnia reakcję oraz powoduje błędną ocenę nie tylko własnego zachowania ale również  prędkości i nader często odległości. Kierowanie pojazdem pod wpływem używek jest zachowaniem nieodpowiedzialnym i może rodzić poważne konsekwencje. Nawet rowerzysta czy osoba poruszająca się hulajnogą w stanie nietrzeźwości stanowi duże zagrożenie. Pamiętajmy, pijani kierowcy, rowerzyści, osoby poruszające się hulajnogami czy innymi urządzeniami transportu osobistego w konfrontacji z poruszającym się prawidłowo uczestnikami ruchu drogowego, mogą być przyczyną tragicznych w skutkach wypadków drogowych. Nietrzeźwy kierujący jest poważnym zagrożeniem, nie tylko dla siebie, ale i dla innych użytkowników dróg. Policjanci zapowiadają że działania będą prowadzone cyklicznie.

asp. sztab. Marzanna Boratyńska WRD KWP w Łodzi