Gdzie na Mazowszu kupimy zabawki i klocki?

Historyczna kraina zwana Mazowszem znajduje się w centralnej i północno-wschodniej części Poski. Zamieszkiwana jest przez około pięciu milionó ludzi, z czego aż dwa miliony dotyczy Warszawy. Do najważniejszych miast Mazowasza zaliczane jest właśnie miasto stołeczne, Pruszków, Radom, Płock, Legionowo, Grodzisk Mazowiecki i Wołomin. Na tym obszarze poszukiwacze klocków LEGO z Mazowsza będą mogli natknąć się na wiele punktów sprzedaży oferujących produkty duńskiego koncernu.

Jakie miejsca warto odwiedzić w pierwszej kolejności? 

Sklep Lego Store

The LEGO Store Mokotów znajduje się przy ulicy Wołoskiej 12 w Warszawie. To jeden z tych sklepów, obok którego żaden fan klocków nie będzie w stanie przejść obojętnie. Przede wszystkim mamy do czynienia z firmowym sklepem, a takich w Polsce do tej pory powstało raptem trzy. Warszawski sklep LEGO to miejsce, w którym każdy fan będzie w stanie zatracić się na długie godziny. Oferta jest bardzo dobrze rozbudowana i przede wszystkim na tyle obszerna, że znalezienie pożądanego zestawu nie powinno być żadnym problemem. Znadziemy w tym sklepie zestawy należące do wszystkich serii duńskiego koncernu, zwłaszcza cieszące się wielkim uznaniem najnowsze propozycje. Warto dodać, że to właśnie w tym sklepie będzie można się zaaoptrzyć również w niezbędne konstruktorom akcesoria, np. pojemniki LEGO do przechowywania małych elementów. 

Firmowy Sklep Lego

Drugi firmowy sklep LEGO mieści się w warszawskim centrum handlowem Westfield Arkadia, które znajduje się przy alei Jana Pawła II 82. To drugi i ostatni w stolicy sklep firmowy LEGO. I w tym przypadku mamy do czynienia z miejscem, w którym entuzjaści konstruowania zakochają się od pierwszego wejrzenia. Doskonały asortyment i wielki wybór sprawiają, że czas dla wielu osób przestaje tutaj istnieć.  W Płocku przy ulicy Rajmjunda Rembielińskiego 6B znajduje się wyjątkowy sklep z zabawkami Happy. To prawdziwa kraina zabawek i miejsce, które z pewnością zachwyci swoich małych gości. Ogromny asortyment i jednocześnie ogromna różnorodność sprawiają, że jest to miejsce właściwie dla każdego dziecka i to bez względu na wiek czy zainteresowania. Znajdziemy tutaj zarówno świetne zestawy klocków, jak i wózki dla lalek, pluszaki, gry planszowe, opowiadania i wiele innych gadżetów, które staną się dla dzieci kwintesencją szczęścia. 

Sklep Kółko i Krzyżyk

Przy ulicy Romana Dmowskiego 7A w Ożarowie Mazowieckiem znajduje się uroczy sklep Kółko i Krzyżyk. To kolejne miejsce w granicach Mazowsza, które warto odwiedzić w poszukiwaniu wyjątkowych zabawek dla naszych dzieci. Bez wątpienia znajdziemy tutaj coś interesującego począwszy od uroczych pluszaków dla najmłodszych, a skończywszy na imponujących zestawach klocków LEGO. Asortyment skierowany jest do dzieci w każdym wieku. Sporym zainteresowaniem cieszą się także pięknie wydane książki dla dzieci. 

Sklep ZABAWKI

W Grodzisku Mazowieckim przy ulicy Elizy Orzeszkowej 6 znajdziemy sklep o wystarczająco zachęcającej nazwie ZABAWKI. To niewielki, aczkolwiek bardzo dobrze wyposażony sklep dla dzieci małych i tych nieco starszych. Bez większego problemu znajdziemy w tym miejscu coś dla naszych pociech, zwłaszcza że właściciel stawia przede wszystkim na najnowsze propozycje światowych producentów zabawek. Wybór jest ogromny i posegregowany według kategorii wiekowych. Co więcej, zarówno entuzjasta motoryzacji, jak i miłośniczki pięknych lalek znajdą w tym sklepie zabawki swoich marzeń. 

Największa baza klocków Lego

Warto pamiętać o tym, że niektóre zestawy klocków LEGO bywają trudno dostępne lub po pewnym czasie są wycofywane z regularnej sprzedaży. Postawklocka.pl to platforma, na której z łatwością znajdziemy poszukiwane sety i to w bardzo przystępnej cenie. Ta największa w Polsce baza klocków zrzesza pasjonatów z całego kraju, ktorzy właśnie w tym miejscu mają szansę znaleźć niezbędne elementy, a także wymienić się swoimi klockami na inne. Warto dodać, że na platformie znajdziemy sporo niezależnych recenzji dotyczących poszczególnych zestawów. 

Mazowsze