Projekt „Mała książka – wielki człowiek”

jest realizowany przez Instytut Książki w ramach ogólnopolskiej kampanii promującej czytelnictwo we współpracy z bibliotekami publicznymi. Miejska Biblioteka Publiczna im. Teresy Gabrysiewicz-Krzysztofikowej w Tomaszowie Mazowieckim zgłosiła się, po raz pierwszy, do udziału w tej akcji.

Każde dziecko, w wieku przedszkolnym od 3 do 6 lat (2015-2018), które posiada już kartę biblioteczną bądź chce zostać naszym czytelnikiem otrzyma w prezencie Wyprawkę Czytelniczą, a w niej: książkę „Pierwsze czytanki dla…” dostosowaną pod względem formy i treści do potrzeb przedszkolaka oraz Kartę Małego Czytelnika. Mamy również coś dla rodziców: przygotowana dla nich broszura informacyjna przypomni o korzyściach wynikających z czytania dzieciom oraz podpowie, skąd czerpać nowe inspiracje czytelnicze.

Za każdą wizytę w bibliotece, zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki z księgozbioru dziecięcego, każdy malec otrzyma naklejkę, a po zebraniu dziesięciu zostanie uhonorowany imiennym dyplomem potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania. Projekt będzie wspierany kampanią w mediach tradycyjnych i społecznościowych. Bibliotekarki z tomaszowskiej książnicy odwiedzą przedszkola i szkoły znajdujące się w naszym mieście, aby zachęcić dzieci i ich rodziców do wzięcia udziału w tej czytelniczej akcji.

Liczymy, że dzięki projektowi „Mała książka – wielki człowiek” przedszkolaki poznają ważne miejsce na czytelniczej mapie dzieciństwa (bibliotekę) i zostaną pełnoprawnymi uczestnikami życia kulturalnego!

Udział w akcji jest bezpłatny. Projekt jest finansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Więcej informacji znajduje się na stronie: www.wielki-czlowiek.pl

Regulamin akcji

Zapraszamy do śledzenia profilu projektu FB

Plakat promujący akcję Mała książka – wielki człowiek

 

Załączniki:
PlikOpisRozmiarOstatnia modyfikacja
Pobierz plik (Regulamin Mała książka-Wielki Człowiek_MBP.doc)Regulamin Mała książka-Wielki Człowiek_MBPRegulamin Mała książka-Wielki Człowiek_MBP43 kB18-10-2021 13:26
Pobierz plik (Zgoda na wykorzystanie wizerunku dziecka.doc.doc)Zgoda na wykorzystanie wizerunku dzieckaZgoda na wykorzystanie wizerunku dziecka40 kB18-10-2021 13:25