PCAS zaprasza na III Marsz Żołnierzy Wyklętych w Tomaszowie Mazowieckim
Powiatowe Centrum Animacji Społecznej im. płk. Witolda Pileckiego zaprasza mieszkańców na III Tomaszowski Marsz Żołnierzy Wyklętych, który odbędzie się w najbliższą sobotę. To szczególne wydarzenie ma na celu uczczenie pamięci patrona PCAS oraz przypomnienie wartości, za które oddał życie.
  1. Uroczystości rozpoczną się o godzinie 11:00.
  2. Planowane jest wspólne odśpiewanie hymnu.
  3. Marsz przejdzie ulicami Farbiarską, Zgorzelicką i Słowackiego.
  4. W kościele NMP Królowej Polski odbędzie się wykład dr. Daniela Warzochy.

W najbliższą sobotę mieszkańcy będą mieli okazję wziąć udział w III Tomaszowskim Marszu Żołnierzy Wyklętych, organizowanym przez Powiatowe Centrum Animacji Społecznej im. płk. Witolda Pileckiego. Marsz ma na celu nie tylko uczczenie pamięci patrona placówki, ale również przekazanie wartości, które były dla niego najważniejsze.

Dyrektor PCAS, Dorota Ignasiak, zachęca wszystkich do udziału w tym wydarzeniu. – Zapraszam Państwa do wzięcia udziału w tym wyjątkowym wydarzeniu, związanym z płk. Witoldem Pileckim. To dla nas bardzo ważne przedsięwzięcie. Chcemy pokazać, że jesteśmy dumni ze swojego patrona, a przede wszystkim przekazywać wartości, które wyznawał i za które oddał życie, jak Bóg, honor, Ojczyzna. Żołnierze Wyklęci mają swoje święto państwowe, przypadające na 1 marca, ale każda okazja jest dobra, by przypominać i edukować, że dla nas wszystkich Ojczyzna i jej wolność, odwaga i gotowość do wielkich poświęceń są bardzo ważne. Jeszcze raz bardzo serdecznie zapraszam – mówi Dorota Ignasiak.

Uroczystości rozpoczną się o godzinie 11:00 wspólnym odśpiewaniem hymnu narodowego oraz złożeniem kwiatów pod tablicą upamiętniającą płk. Witolda Pileckiego. Następnie marsz przejdzie ulicami Farbiarską, Zgorzelicką i Słowackiego, by dotrzeć do kościoła NMP Królowej Polski.

Na miejscu, dr Daniel Warzocha, adiunkt Muzeum im. Antoniego hr. Ostrowskiego, wygłosi krótki wykład tematyczny. Organizatorzy zaplanowali również złożenie kwiatów w hołdzie żołnierzom wyklętym.

Wydarzenie to jest doskonałą okazją, by mieszkańcy mogli wspólnie uczcić pamięć o tych, którzy oddali życie za wolność i niepodległość naszej Ojczyzny. Marsz Żołnierzy Wyklętych ma na celu nie tylko utrwalenie pamięci o przeszłości, ale również edukację młodszych pokoleń o wartościach, które są fundamentem naszej narodowej tożsamości.


Opierając się na: Powiat