Europejskie Dni Dziedzictwa w Skansenie Rzeki Pilicy z tematem Pilica jako inspiracją

Europejskie Dni Dziedzictwa, które miały miejsce w Skansenie Rzeki Pilicy w minioną sobotę, przyciągnęły wielu mieszkańców i turystów, którzy pragnęli zgłębić temat rzeki Pilicy. Wydarzenie pod hasłem Pilica temat rzeka” okazało się nie tylko okazją do zwiedzania, ale także do refleksji nad bogatą historią i kulturą regionu.
- Wystawa sztuki i edukacyjne spotkania w skansenie
- Wykład o historii Pilicy
- Refleksja nad dziedzictwem kulturowym
Wystawa sztuki i edukacyjne spotkania w skansenie
W Skansenie Rzeki Pilicy można było podziwiać różnorodne dzieła sztuki, które wprowadzały w atmosferę wydarzenia. Wystawa reprodukcji prac Józefa Rapackiego oraz prace lokalnych artystów z tomaszowskiego Stowarzyszenia Amatorów Plastyków wzbogaciły przestrzeń skansenu. Również fotografie Małgorzaty Zięby oraz dzieła uczestników plenerowej lekcji malarstwa dodały kolorytu i emocji do tego wyjątkowego dnia.
Wykład o historii Pilicy
Podczas wydarzenia na szczególną uwagę zasługiwał wykład Andrzeja Kobalczyka, regionalisty i pasjonata historii, który dzielił się swoją wiedzą na temat roli Pilicy w dziejach Tomaszowa i okolicznych miejscowości. Jego gawędy wciągnęły słuchaczy, przybliżając im nie tylko fakty historyczne, ale także osobiste anegdoty, które nadały opowieściom unikalny charakter. Takie spotkania są nie tylko edukacyjne, ale także budują więzi międzyludzkie i poczucie wspólnoty wśród uczestników.
Refleksja nad dziedzictwem kulturowym
Europejskie Dni Dziedzictwa to czas, kiedy możemy zatrzymać się na chwilę i zastanowić nad tym, co zostawiamy przyszłym pokoleniom. Hasło tegorocznej edycji, Pilica temat rzeka”, przypomina, że rzeka to nie tylko element krajobrazu, ale także źródło inspiracji, historii i wspólnoty. Uczestnicy wydarzenia mieli okazję do refleksji nad znaczeniem dziedzictwa kulturowego i naturalnego, które kształtuje naszą tożsamość i pozwala zrozumieć przeszłość.
Podsumowując, Europejskie Dni Dziedzictwa w Skansenie Rzeki Pilicy były nie tylko okazją do zaprezentowania sztuki, ale także do głębszej refleksji nad historią i kulturą regionu. To wydarzenie pokazało, jak ważne jest pielęgnowanie tradycji i dziedzictwa, które są fundamentem naszej społeczności.
Ostatnie Artykuły

Rodzinne święto sportu i zabawy w Arenie Lodowej dla najmłodszych

Ostatni mecz sezonu i pożegnanie Kamila Szymczaka

Nad Zalewem Sulejowskim zrobi się tłoczno - policja ostrzega przed tragedią

40 kilogramów groszy z Tomaszowa poszło na kolonie i posiłki dla dzieci

Parafia św. Antoniego i św. Stanisława w Tomaszowie Mazowieckim - msze, kancelaria, sakramenty

Parafia NMP Królowej Polski w Tomaszowie Mazowieckim - kontakt, sakramenty, godziny

Parafia św. Antoniego w Tomaszowie Mazowieckim - msze, kancelaria, sakramenty

Parafia św. Jadwigi Królowej w Tomaszowie Mazowieckim - kontakt, nabożeństwa, historia

Parafia Najświętszego Serca Jezusowego w Tomaszowie Mazowieckim - kontakt, msze, sakramenty

Parafia św. Marcina w Tomaszowie Mazowieckim - kontakt, zasięg, historia

Parafia św. Rodziny w Tomaszowie Mazowieckim - historia, wspólnoty, sakramenty

Zawalenie dachu Areny w scenariuszu ćwiczeń. Mieszkańcy zobaczą ratowników w akcji

Lechia zapłaciła za słaby początek. W Mławie znów zabrakło punktów

ADHD na scenie i poza nią W Tkaczu powstała rozmowa bez dystansu
Przydatne dane teleadresowe
- Nadleśnictwo Smardzewice - kontakt, sprzedaż drewna, edukacja leśna i zgłaszanie pożarów
- Urząd Gminy Tarnawatka - kontakt, godziny, wydziały i e-usługi
- PGKiM Tomaszów Lubelski - kontakt, awarie, godziny i e-BOK
- Miejski Zakład Komunikacyjny w Tomaszowie Mazowieckim - kontakt, bilety, strefa parkowania
- Punkt Kontroli Weterynaryjnej w Hrebennie - kontakt, godziny i kategorie kontroli
- Urząd Stanu Cywilnego Krynice - kontakt, sprawy i e-usługi
