Herbata Miłych Snów – idealna na dobranoc

Wiele herbacianych mieszanek jest tworzonych po to, by wywołać u użytkownika określony efekt, a nie tylko dostarczyć mu konkretnych walorów smakowych. Jedne mają pobudzić, inne uspokoić to trudnym dniu, a także możemy wyodrębnić te, których zadaniem jest na przykład ukoić do snu. W tej ostatniej grupie znajduje się omawiana dziś herbata, która posiada wiele wskazującą nazwę – Miłych Snów.

Herbata Miłych Snów – z czego się składa?

W herbacie Miłych Snów, którą jesteśmy w stanie zamówić na stronie https://szczyptaorientu.pl/oferta/herbata/milych-snow/, znajdziemy wyjątkową afrykańską herbatę Rooibos. Jest ona bardzo łagodna i posiada bardzo charakterystyczny, miodowy smak bez goryczki, czym wyróżnia się na tle innych herbat. Kolejnym ważnym punktem jest brak kofeiny, dzięki czemu idealnie nadaje się ona jako dla naparu, który wypijemy tuż przed pójściem spać.

Działanie Rooibosu potęgowane jest przed składniki, jak melisa, mięta, nagietek, lawenda czy płatki róży. Twórcy tej mieszanki nie zapomnieli również o walorach smakowych, za które odpowiadają między innymi jabłko, kandyzowana pomarańcza, hibiskus czy liść maliny. Dzięki temu otrzymujemy delikatnie owocowy i ziołowy napar, który pomoże nam rozluźnić się i uspokoić tuż przed pójściem spać.

Uspokajające dodatki do kawy i herbaty

Jeżeli chodzi o dodatki do kawy i herbaty, które mają nas uspokoić, wybór jest wielki. Choć w przypadku kawy dodatek uspokajający jest naprawdę trudny do znalezienie z uwagi na sporą ilość kofeiny, tak w herbacie świetnie sprawdza się melisa czy mięta. Jeżeli jednak jesteście spragnieni nowych smaków, warto poszukać inspiracji w Internecie, na przykład na stronie http://abbywpolsce.pl/.