Policyjne działania „Boże Ciało 2022” dobiegły końca. Przez pięć ostatnich dni policjanci w białych czapkach aktywnie pracowali na drogach województwa łódzkiego dbając o bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego. Mundurowi nie tylko kontrolowali czy uczestnicy ruchu drogowego poruszają się zgodnie z obowiązującymi przepisami, ale również brali udział w zabezpieczeniu licznych procesji Bożego Ciała.

Funkcjonariusze na motocyklach,  w radiowozach oznakowanych i nieoznakowanych   do późnego niedzielnego wieczora reagowali  na wszelkie wykroczenia popełniane w ruchu drogowym, swoją uwagę skupiali również  na niechronionych uczestnikach ruchu drogowego, wszystko po  to, by miniony weekend był  bezpieczny.


W przeciągu ostatnich 5 dni policjanci z grupy SPEED przeprowadzili 465 kontroli pojazdów, ujawniając 504 wykroczenia w ruchu drogowym. Dla 404 kierujących kontrole drogowe zakończyły się ukaraniem mandatem karnym. Mundurowi za przekroczenie prędkości zatrzymali prawo jazdy 18 kierującym. Funkcjonariusze drogówki sprawdzali nie tylko  stan techniczny pojazdów oraz czy wszyscy podróżujący mają zapięte pasy, a dzieci przewożone są w fotelikach,  kontrolowali również stan trzeźwości kierujących w tym przypadku wyeliminowali  z ruchu 125 nietrzeźwych kierujących. W tym czasie na drogach naszego  województwa doszło do 28  wypadków drogowych w których zginęły 3 osoby, a 34 zostały ranne, w analogicznym okresie roku ubiegłego odnotowaliśmy  45 wypadków, w których zginęło 6 osób, a 52 zostały ranne.

asp. sztab. Marzanna Boratyńska WRD KWP w Łodzi

  • logo ruchu drogowego litera R